jamejamonline
صفحه نخست عمومی کد خبر: ۴۰۹۶۸۱ ۲۴ خرداد ۱۳۹۰  |  ۰۰:۰۳

معاون توسعه مدیریت و سرمایه انسانی رئیس‌جمهور گفت: دولت در راستای حذف شرکت‌های واسطه‌ای و تبدیل وضعیت کارکنان شرکتی موفق عمل کرده و باور ما این است که تقریبا 80 درصد کار انجام شده است. به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی دولت، لطف‌الله فروزنده ضمن بیان مطلب فوق تصریح کرد: دستگاه‌هایی که تاکنون نسبت به حذف شرکت‌های واسطه‌ای و تبدیل وضعیت کارکنان شرکتی هنوز اقدامی انجام ندادند باید هر چه سریع‌تر اقدام کنند و هیچ راهی غیر از این ندارند.

وی درخصوص دستگاه‌هایی که به هر دلیل قادر به انجام این کار نیستند، افزود: براساس ماده 22 قانون مدیریت خدمات کشوری این دستگاه‌ها می‌توانند شرکت‌های واسطه را حذف و با خود کارکنان تشکیل تعاونی دهند و مستقیما با آنها قرارداد ببندند و دولت هم موظف است از این نوع شرکت‌ها حمایت مالی و خدمات آنها را خریداری و آموزش‌های لازم را ارائه کند.

معاون توسعه مدیریت و سرمایه انسانی رئیس‌جمهور درخصوص طبقه‌بندی مشاغل گفت: مشاغل به گروه‌های عمومی، تخصصی و اختصاصی تقسیم‌بندی شدند که بر همین اساس طبقه‌بندی مشاغل عمومی تقریبا تمام شده و بزودی در شورای توسعه مدیریت و سرمایه انسانی مطرح و پس از تصویب ابلاغ می‌شود.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
کنترل کرونا با تشویق و تنبیه

کنترل کرونا با تشویق و تنبیه

نقش‎ها را باید جدی گرفت. اگر می‎‌خواهیم پروتکل‎های بهداشتی مقابله با بیماری کرونا رعایت شود، آمار ابتلا به بیماری کاهش پیدا کند یا کمک کنیم آمار مرگ و میر کم شود، باید هر کسی نقش خود را درست انجام دهد.

چرا اصلاح الگوی مصرف را جدی نگرفتیم؟

چرا اصلاح الگوی مصرف را جدی نگرفتیم؟

دقیقاً 10سال پیش، رهبر معظم انقلاب با اشراف کامل از شرایط محیطی و محاطی کشور و آگاهی از آینده جامعه، مهم‌ترین مسأله روز اقتصادی را شیوه مصرف آحاد مردم ومسؤولان و راه برون‌رفت از مشکلات پیش‌رو را صرفه‌جویی عمومی و اصلاح الگوی مصرف دانستند و بر این اساس، شعار سال 88 را «حرکت به سمت اصلاح الگوی مصرف» نام نهادند و فرمودند: «من آنچه را که می‌خواهم در این برهه عرض کنم این است که ملت عزیز جداً از اسراف و زیاده‌روی پرهیز کنند. چون وضع جامعه ما از لحاظ مصرف، وضع خوبی ندارد...عادت‌های ما، سنت‌های ما، روش‌های غلطی که از این و آن یاد گرفته‌ایم، ما را سوق داده است به زیاده‌‌روی در مصرف به نحو اسراف. یک نسبتی باید در جامعه میان تولید و مصرف وجود داشته باشد. امروز در کشور ما اینجوری نیست.»

این ۵۰ ثانیه تلخ

این ۵۰ ثانیه تلخ

با ذهن ده دوازده سالگی‌ات نگاه کنی، فکر می‌کنی زنگ تفریح یک مدرسه خورده و بچه‌ها دارند هوریز می‌کنند توی حیاط مدرسه که از بوفه ساندویچ مزخرف کالباس خشک بخرند و نوشابه فانتای تگری و این یک ربع وقت آزاد را خرج شکمشان کنند و بادگلوهای سوزنده را توی کلاس بزنند و بینی‌شان تا مغز سرشان تیر بکشد و بسوزد و کیف کنند.

چند نکته درباره اتفاق روز یکشنبه مجلس

چند نکته درباره اتفاق روز یکشنبه مجلس

تصویری که روز یکشنبه از حضور وزیر خارجه در مجلس شورای اسلامی منعکس شد، چگونه تصویری بود؟ وزیر خارجه به عنوان مهمان و از باب معارفه و تحلیل وضعیت سیاست خارجی به مجلس دعوت شد؛ اما در لابه‌لای بحث، مکرر همهمه و داد و فریاد از اطراف و اکناف مجلس بلند بود، وزیر خارجه نیز متقابلاً بر حرارت کلام خود می‌افزود، فضای جلسه از حالت گفت‌وگو به جدل میل کرد و درنهایت تصویری متشنج از سطوح بالای حکمرانی در کشور به افکار عمومی مخابره شد.

شما باید پاسخ بدهید

شما باید پاسخ بدهید

در ماه‌های اخیر برخی چهره‌ها و شخصیت‌های سیاسی در قالب نامه‌نگاری و مصاحبه و اظهارنظرهای مطبوعاتی و... و با لحنی طلبکار در مورد وضع موجود کشور اعلام موضع کرده‌اند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر