با سخنرانی صالحی آغاز به کار می کند

دومین همایش بین المللی خلع سلاح در تهران

دومین همایش بین المللی خلع سلاح و عدم اشاعه فردا یکشنبه 22خرداد با سخنرانی وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران آغاز به کار می کند.
کد خبر: ۴۰۸۵۷۰

به گزارش مهر، در دومین همایش بین المللی خلع سلاح و عدم اشاعه جمعی از اندیشمندان و صاحبنظران در حوزه خلع سلاح و عدم اشاعه از کشورهای مختلف حضور خواهند داشت.

این همایش به مدت دو روز در دفتر مطالعات بین المللی وزارت امور خارجه برپا خواهد بود که مراسم افتتاحیه آن صبح فردا یکشنبه با حضور وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران برگزار می شود.

این همایش بیش از 50 پژوهشگر در زمینه خلع سلاح و عدم اشاعه از 40 کشور و تنی چند از مدیران خلع سلاح و معاونین وزرای امور خارجه برخی کشورها شرکت خواهند کرد.

در این همایش محورهایی همچون چالش های خلع سلاح در جهان، تعهدات بین المللی کشورها در زمینه خلع سلاح و عدم اشاعه و عواقب ادامه وجود سلاح های کشتار جمعی و گام های عملی در جهت تحقق خلع سلاح در جهان مورد بحث و تبادل نظر قرار می گیرد.

لازم به توضیح است کنفرانس نخست خلع سلاح و عدم اشاعه سلاح های کشتار جمعی با محوریت "انرژی هسته ای برای همه سلاح هسته ای برای هیچ کس" با حضور مقامات و کارشناسانی از حدود 70 کشور جهان در روزهای 28 و 29 فروردین 1389 در تهران برگزار شده بود.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها