بازار مسکن کماکان راکد است

متوسط قیمت آپارتمان در تهران

ادامه رکود در بازار مسکن، خرید و فروش آپارتمان را با عدم استقبال مواجه کرده است و قیمتها هم همچنان از توان خرید اغلب شهروندان بیشتر است.
کد خبر: ۴۰۷۶۳۲

به گزارش مهر، بازار خرید و فروش مسکن که در هفته های گذشته، با نوسان های متفاوتی مواجه شده بود، در حال حاضر با آرامش مواجه شده است و قیمتها نوسان چندانی ندارند؛ اما هنوز هم به نسبت درآمد متقاضیان، قیمتها در تهران بالاست و اغلب مردم قادر به خرید آپارتمان در تهران نیستند.

نوسانات خرید و فروش موجب شده است که مالکان تمایلی به فروش نداشته باشند و متقاضیان مسکن هم از خرید آپارتمان با این قیمت ها اجتناب کنند بنابراین میزان معاملات در بازار مسکن نسبت به سال گذشته با رکود بیشتری مواجه شده است.

در این رابطه هفته گذشته رئیس اتحادیه کشوری املاک رکود در بازار مسکن را اعلام کرد و گفت: قیمتها در برخی از مناطق تهران موجب شده که خرید و فروش مسکن دوباره به حالت رکود درآید و خریداران و فروشندگان تمایلی به معامله در این بازار نداشته باشند.

یکی از مشاوران املاک با تائید رکود در بازار مسکن، گفت: نسبت به سال گذشته، خرید و  فروش کاهش یافته است و آپارتمانهای نوساز با نوسان قیمتی بیشتری مواجه شده اند.

وی به تغییرات قیمتی در برخی از موارد مرتبط با بخش مسکن اشاره کرد و افزود: نوسانات قیمتی در کالاهای اساسی و مواد اولیه ساخت مسکن، تاثیر زیادی را در بازار خرید و فروش مسکن می گذارد که باید با تدابیری این نوسانات کنترل شود.

قیمت آپارتمان در برخی از محله های تهران

آپارتمانی 45 متری در خیابان تهرانسر یک خوابه با انباری و بالکن با قیمت 67 میلیون تومان به فروش می رسد و همین متراژ در پیکان شهر متری 900 هزار تومان قیمت گذاری شده است.

37 متری در انتهای جیحون حسام الدین با 12 متر انباری به قیمت 52 میلیون تومان به فروش می رسد و سوئیت 42 متری، 15 ساله در میرداماد با پارکینگ و انباری با قیمت 145 میلیون تومان عرضه می شود.

50 متری یکخوابه تکواحدی در خیابان شریعتی سرباز هم با قیمت 68 میلیون تومان به فروش می رسد و همین متراژ در خیابان بنی هاشم شمالی 110 میلیون تومان قیمت دارد.

براین اساس آپارتمانی 53 متری درخیابان ایرانمهر امام حسین نوساز با 20 میلیون وام، 25 میلیون رهن و 45 میلیون نقد به فروش گذاشته شده است، همچنین 62 متری در فلاح بدون پارکینگ باقیمت هر مترمربع یک میلیون و 50 هزار تومان به فروش می رسد.

65 متری در نارمک میدان تسلیحات 2 خوابه، 15 سال ساخت در طبقه سوم 80 میلیون تومان قیمت گذاری شده است.

آپارتمانی نوساز در تهران نو فلکه اطلاعات هم با متراژ 65 متر با پارکینگ و انباری متری 2 میلیون و 100 هزار تومان به فروش می رسد و 70 متری در هاشمی قصرالدشت هم 8 ساله با پارکینگ و انباری 105 میلیون تومان به فروش می رسد.

70 متری در بهار شمالی 2 خوابه 150 میلیون تومان از سوی مالک قیمت گذاری شده است، همچنین 75 متری در خیابان مجیدیه جنوبی 2 خوابه با پارکینگ با قیمت 92 میلیون تومان به فروش می رسد.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها