با حمایت ایدرو

تولید اتانول از نیشکر در کشور کلید خورد

با امضای قرارداد بین سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران و مرکز تحقیقات مهندسی فارس وابسته به جهاد کشاورزی، برای نخستین بار در کشور، تولید اتانول از باگاس نیشکر به منظور بهره برداری در شرکت کشت و صنعت نیشکر هفت تپه کلید خورد.
کد خبر: ۴۰۶۵۷۳

به گزارش خبرگزاری مهر، مهرداد صباغی معاون توسعه صنایع پیشرفته سازمان گسترش با اعلام این خبر افزود: اجرای طرح "پژوهش و احداث واحد 10هزار لیتری اتانول سوختی از باگاس" که از پروژه های مهم بیوتکنولوژی تعریف شده در ایدرو است، در قالب قرارداد 10 ماهه برنامه ریزی شده و شرکت کشت و صنعت هفت تپه از نتایج آن برای تولید گسترده بیواتانول بهره خواهد برد.

وی تصریح کرد: تولید حامل انرژی زیستی و تجدید پذیر بعنوان جایگزین سوخت فسیلی، دستاوردهای ارزنده ای برای صنعت و اقتصاد کشور خواهد داشت.
 
صباغی اضافه کرد: بیواتانول بدست آمده از این طرح می تواند بدون تغییر در ساختار موتورهای بنزینی موجود، تا 15 درصد بصورت ترکیبی با بنزین مورد استفاده قرار گیرد.
 
معاون توسعه صنایع پیشرفته سازمان گسترش خاطرنشان کرد: آثار مثبت زیست محیطی استفاده از بیواتانول، از جمله کاهش آلاینده های زیست محیطی انکارناپذیر است ضمن آن که با اجرای این طرح در مقیاس وسیعتر، می توان ارزش افزوده بسیاری از ضایعات محصولات کشاورزی در کشور ایجاد کرد و تاثیر مثبتی نیز در توسعه و اشتغالزایی در استان خوزستان خواهد داشت.
 
دانش فنی تولید اتانول از باگاس نیشکر در فاز قبلی با حمایت سازمان گسترش، وزارت صنایع و معادن و معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری برای نخستین بار در کشور، توسط محققان ایرانی بدست آمده و بومی شده است.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها