jamejamonline
صفحه نخست عمومی کد خبر: ۴۰۴۷۱۳   ۰۳ خرداد ۱۳۹۰  |  ۱۴:۴۰

تا پایان مرداد ماه سال جاری صورت می گیرد

تدوین شیوه‌نامه ارزیابی عملکرد مدارس دولتی

معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش گفت: شیوه‌نامه ارزیابی عملکرد مدارس دولتی در طرح انتخاب مدارس مبتکر و برتر تا پایان مرداد ماه تدوین خواهد شد.

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت آموزش و پرورش، ابراهیم سحرخیز اظهار داشت: طرح تدوین شیوه‌نامه ارزیابی عملکرد مدارس دولتی در طرح انتخاب مدارس مبتکر و برتر به منظور ایجاد رقابت سالم با هدف کیفیت ‌بخشی به مدارس دولتی تدوین شده است تا به این وسیله فاصله بین مدارس عادی و خاص کاهش یافته و یک قدم به عدالت آموزشی نزدیک شویم.

معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش با اعلام اینکه باید زمینه ارتقا آموزش در بین مدارس دولتی فراهم شود، تصریح کرد: با این هدف در پی تدوین یک شیوه‌نامه همه جانبه و فراگیر هستیم تا مدارس عادی دولتی را به تحرک بیشتر وادار کنیم.

وی با اشاره به مؤلفه‌های این شیوه‌نامه افزود: شاخص‌های پرورشی از قبیل نگاه به فعالیت‌های پرورشی دانش‌آموزان، رویکرد تربیتی مدیر و عوامل اجرایی مدرسه، نگاه به فوق برنامه‌ها و فعالیت‌های بیرون از مدرسه، افزایش توجه به نماز و قرآن و فعالیت‌های ورزشی دانش‌آموزان از جمله مؤلفه‌های این شیوه‌نامه است.

سحرخیز تاکید کرد: توجه به شاخص‌های آموزشی با نگاه ویژه به نقش رهبری مدیر در اداره هر چه بهتر مدرسه مانند توجه به غنی‌سازی فعالیت‌های یاددهی و یادگیری، استفاده از شیوه‌‌های نو و فعال در تدریس، ساماندهی برنامه‌های هفتگی مدرسه با مشارکت معلم‌ها و دانش‌آموزان، ارتقا پیشرفت تحصیلی دانش‌آموزان، افزایش بهره‌گیری از فناوری‌های نوین آموزشی، توجه به فرآیند انواع ارزشیابی از جمله تدریجی، تکوینی و پایانی، توجه به خلاقیت‌ها و ابتکارهای دانش‌آموزان و معلمان و شاخص‌هایی مانند میزان فعالیت و اثرگذاری تشکل‌های دانش‌آموزی انجمن اولیا و مربیان و افراد ذی‌نفوذ محلی از جمله مؤلفه‌های شیوه‌نامه انتخاب مدارس مبتکر و برتر است.

معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش با اشاره به اینکه زیباسازی و با نشاط‌سازی مدارس با استفاده از ظرفیت دانش‌آموزان، مربیان و انجمن اولیا و مربیان و طرح‌ها و ابتکارهایی که هر مدرسه از خود بروز داده یا خواهد داد در این انتخاب تأثیر خواهد داشت، اضافه کرد: شیوه‌نامه ارزشیابی تدوین به استان‌ها ابلاغ خواهد شد.

وی افزود: براساس این شیوه‌نامه در دو سطح روستایی و شهری از عملکرد یک ساله مدارس ارزیابی به عمل خواهد آمد و در هر استان تعدادی از مدارس که بتوانند حائز برترین امتیاز شوند علاوه بر اینکه به عنوان مدارس مبتکر و برتر معرفی خواهند شد، از مدیران و معلمان مدارس تقدیر، تشکر، حمایت‌های لازم، تجهیز و پشتیبانی مالی به عمل خواهد آمد.

سحرخیز با اعلام اینکه هم اکنون شیوه‌نامه این طرح با مشارکت‌ معاون‌های پرورشی و توسعه مشارکت‌های مردمی و دفاتر راهنمایی و متوسطه در حال تهیه است، خاطرنشان کرد: برای تدوین این طرح از نظرات مدیران مدارس و مسئولان استانی کمک گرفته و تلاش می‌شود تا پایان مردادماه این شیوه‌نامه تهیه و به استان‌ها ابلاغ شود.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
موج پنجم کرونا در راه است؟

موج پنجم کرونا در راه است؟

براساس مشاهدات میدانی می‌توان گفت موج چهارم کرونا در بسیاری از استان‌ها در حال فروکش است و این روزها از قله موج چهارم کرونا عبور کرده‌ایم.

رد پای آمریکا از کابل تا غزه

رد پای آمریکا از کابل تا غزه

خبر خیلی دردآور بود؛ انفجارهای تروریستی مدرسه دخترانه سیدالشهدای کابل. هنوز و در حالی که چند روز از انفجارها می‌گذرد، پایتخت جمهوری اسلامی افغانستان همچنان در سوگ است.

حقی که ناحق است

حقی که ناحق است

یکی دو هفته بود همه هشدار می‌دادند و حالا چند روز است همان‌ها دارند انتقاد می‌کنند که چه وضعش است! چرا این همه آدم می‌آیند برای انتخابات ریاست‌ جمهوری ثبت‌ نام می‌کنند؟ اینها کلی هزینه مادی و معنوی دارد و اصلا کجای دنیا برای انتخاب رئیس‌ جمهوری، طی پنج‌روز، 300نفر ثبت‌نام می‌کنند؟

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر