jamejamonline
جامعه عمومی کد خبر: ۳۹۳۰۲۲   ۱۵ فروردين ۱۳۹۰  |  ۱۶:۱۷

وزیر کشور و دبیرکل ستاد مبارزه با موادمخدر گفت: باید در سال جدید از تمامی ظرفیت‌ها برای جهش بزرگ در مبارزه با موادمخدر و تحقق سیاست‌های کلی مبارزه با مواد مخدر ابلاغی مقام معظم رهبری استفاده کنیم.

به گزارش مهر،‌ مصطفی محمدنجار در اولین دیدار خود با مدیران کل، مشاوران و کارکنان ستاد مبارزه با موادمخدر در سال 90 گفت: در سال گذشته که سال همت مضاعف و کار مضاعف نام داشت،‌ مردم و دولت با تلاش و فعالیت ‌های شبانه‌روزی خود توانستند موفقیت‌های خوبی را کسب کنند و در بخش‌های مختلف اجتماعی، سیاسی،‌ علمی،‌ فرهنگی و اقتصادی دست‌آوردهای بزرگی را به دست آورند و به جایگاه مناسبی در سطح منطقه و جهان برسند.

وی با بیان اینکه هنوز کشور ما تا رسیدن به جایگاه و قله‌های رفیع که در شأن ملت ایران باشد فاصله دارد و ما باید به تلاش‌هایمان برای پیشرفت کشور ادامه دهیم، افزود: خداوند را شاکریم که اقدامات و فعالیت‌های انجام شده در سال گذشته مورد رضایت مقام معظم رهبری قرار گرفت و ایشان نیز در پیام نوروزی خود این موضوع را اعلام فرمودند و اینجانب امیدوارم در سال جدید با روحیه جهادی که در خدمتگزاران به مردم در دولت وجود دارد و همچنین با همراهی مردم شریف ایران، با تلاشی مضاعف به قله‌های رفیع پیشرفت دست پیدا کنیم.

دبیرکل ستاد مبارزه با موادمخدر با اشاره به مهم‌ترین اقدامات ستاد در سال گذشته یادآور شد: تدوین نقشه راه جامع مبارزه همه‌جانبه با موادمخدر و مطرح شدن آن در برنامه پنج‌ساله پنجم توسعه، ابلاغ اصلاحیه قانون اصلاح مبارزه با موادمخدر و پیگیری لازم برای اجرایی شدن در دستگاه‌های اجرایی، صدور احکام چهارصد نفر از فرمانداران سراسر کشور با عنوان روسای شورای فرعی مبارزه با موادمخدر به‌منظور بهره‌گیری از تمام ظرفیت‌های کشور در امر مبارزه، بهره‌مندی از منابع و ظرفیت‌های استانی با همکاری استانداران سراسر کشور و انجام دوازده سفر استانی در شش ماهه دوم سال گذشته و برگزاری جلسات شورای هماهنگی مبارزه با موادمخدر استان‌ها از جمله این اقدامات است.

نجار در ادامه، پیگیری اخذ بودجه اجرای ماده 42 قانون مبارزه با موادمخدر به مبلغ 60 میلیارد تومان و اقدامات لازم برای تکمیل و راه‌اندازی اردوگاه‌های خاص نگهداری محکومین جرائم موادمخدر و روان‌گردان در استان‌های تهران، خراسان رضوی، اصفهان، کرمان و سیستان و بلوچستان، اجرای سی کنگره پیشگیری اولیه از اعتیاد، توسعه درمان و کاهش آسیب معتادان با استفاده از شربت تنتور اپیوم و پیگیری توزیع آن در استان‌های کشور، انجام عملیات‌های مشترک منطقه‌ای و کشف بیش از 425 تن موادمخدر در یازده ماهه سال گذشته، افزایش اقدامات رسانه‌ای و اطلاع‌رسانی با رویکرد پیشگیری و تقویت فعالیت‌های منطقه‌ای و بین‌المللی با برگزاری جلسات و انجام مذاکرات موثر با وزرای کشورهای افغانستان، پاکستان و روسیه و حضور فعال در مجامع و نشست‌های منطقه‌ای و بین‌المللی همچون اجلاس CND (کمیسیون مبارزه با موادمخدر ملل متحد) را از دیگر فعالیت‌های ستاد در سال گذشته ذکر کرد.

وی گفت: در سال جدید که از سوی مقام معظم رهبری (مدظله‌العالی) سال جهاد اقتصادی نامگذاری شده است،‌ می‌بایست از تمامی ظرفیت‌ها برای جهش بزرگ در مبارزه با موادمخدر و تحقق سیاست‌های کلی مبارزه با موادمخدر ابلاغی ایشان، بهره‌گیری کنیم و در راستای ایجاد بستر تحقق جهاد اقتصادی و با رفع موانع و کاهش آسیب، راهی هموار برای مراکز حیات اجتماعی،‌ جوانان کشور و مردم عزیز سرزمین ایران ایجاد کنیم.

دبیرکل ستاد مبارزه با موادمخدر افزود: یکی از اولویت‌های کاری ستاد که در سال جدید می‌بایست انجام شود، پیگیری جدی جهت ایجاد و راه‌اندازی مراکز نگهداری درمان و کاهش آسیب معتادان در استان‌های کشور با اولویت استان‌های مازندران، فارس، خراسان رضوی، تهران و مرکزی است که البته در استان فارس راه‌اندازی شده است.

محمدنجار در ادامه، نظارت بر عملکرد شورای هماهنگی مبارزه با موادمخدر استانها و تشکیل جلسات استانی به ‌منظور تقویت و همسویی در امر مبارزه، ابلاغ سند جامع پیشگیری اولیه از اعتیاد و پیگیری لازم برای اجرا در دستگاه‌های اجرایی، بهره‌گیری از ظرفیت‌های مردمی و سازمان‌های مردم‌نهاد و بهره‌مندی از ظرفیت‌های ائمه جمعه و جماعات در امر مبارزه، نظارت جدی بر فعالیت کمپ‌های درمانی و سازمان‌های مردم‌نهاد به‌منظور استانداردسازی و تسهیل در اخذ مجوز فعالیت آنان را از دیگر اولویت‌های کاری ستاد در سال‌جاری برشمرد.

وی همچنین تقویت اقدامات و برنامه‌های رسانه‌ای و آگاه‌سازی و اطلاع‌رسانی عمومی با رویکرد پیشگیری اولیه از اعتیاد، توسعه و تقویت فعالیت‌های منطقه‌ای و بین‌المللی به‌منظور انتقال تجارب و همکاری‌های مشترک در امر مبارزه، توسعه و تقویت درمان معتادان و حرفه ‌آموزی و اشتغال آنان و شناسایی باندهای قاچاق موادمخدر و برخورد و حذف دانه درشت‌های قاچاق موادمخدر را از دیگر اقدامات و برنامه‌های ستاد در سال جدید عنوان کرد.

دبیرکل ستاد مبارزه با موادمخدر  گفت: امیدوارم همکاران دبیرخانه ستاد مبارزه با موادمخدر در سال جدید همچون گذشته، با عزم جدی و تلاش شبانه‌روزی و به‌صورت جهادگونه اولویت‌های کاری ستاد را به‌خوبی برنامه‌ریزی و اجرا نمایند تا انشاءا... با استعانت از ائمه اطهار و با کمک از روح بلند و ملکوتی امام عزیز (ره) و شهدای انقلاب و رهنمودهای مقام معظم رهبری (مدظله‌العالی) شاهد پیشرفت‌های خوبی در جهت ریشه‌کن شدن موادمخدر از کشور عزیزمان ایران و سربلندی و سرافرازی آن باشیم.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
نقطه طلایی

نقطه طلایی

یک) عکس را خیلی وقت است گذاشته‌ام. جایی که همیشه جلوی چشمم باشد. پشت عکس، بابا با خودکار آبی و خط شکسته نستعلیق نوشته: «باغ اکبرآقا- نوروز۱۳۶۵ - با محمدمهدی جان».

معاملات ربوی و نظم عمومی

معاملات ربوی و نظم عمومی

مشاهدات عینی و نتایج حاصل از رصد فضاهای مجازی، حکایت از افزایش تبلیغات برای اعطای وام‌هایی دارد که سرمایه‌گذاران ناشناس روی اموال منقول و غیرمنقولی همچون ملک، خودرو، طلا، سکه، ارز و حتی سیمکارت به متقاضیان ارائه می‌کنند.

ویروس جهش‌یافته زیر ذره‌بین

ویروس جهش‌یافته زیر ذره‌بین

آخرین خبرها درباره تغییرات وضعیت کرونا در کشور از این حکایت دارد که این روزها ۹شهر خوزستان، در وضعیت قرمز قرار دارد و به‌تازگی هم اولین فرد مبتلا به ویروس جهش‌یافته انگلیسی در استان قزوین، جان خود را از دست داد.

گفتگو

بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر