jamejamonline
صفحه نخست عمومی کد خبر: ۳۸۸۹۹۲ ۱۱ اسفند ۱۳۸۹  |  ۰۰:۰۹

رئیس شورای اسلامی شهر زنجان گفت: به عنوان هشتمین شهر کشور، قطار شهری در زنجان راه‌اندازی می‌شود. مسعودرضا خوشنام افزود: کارهای اولیه قطار شهری زنجان از سال آینده به صورت رسمی آغاز می‌شود.

وی با بیان این‌که مقدمات این کار از سوی شورای اسلامی شهر زنجان آغاز شده، عنوان کرد: اساسنامه قطار شهری زنجان و حومه طی هفته‌های گذشته به تصویب شورا رسیده و قرار است با توجه به برخی اشکالاتی که داشته، این اساسنامه پس از بررسی مجدد و برطرف شدن برخی اشکالات به تصویب نهایی برسد.

رئیس شورای اسلامی شهر زنجان با بیان این‌که تلاش اعضای شورا، تصویب هر چه سریع‌تر این اساسنامه برای آغاز فعالیت‌ها و مطالعات طرح از سال آینده است، تصریح کرد: بودجه این پروژه از محل اعتبارات سفر سوم هیات دولت به استان تأمین می‌شود.وی در مورد زمان آغاز مطالعات این طرح گفت: مطالعات این طرح از سال آینده به صورت رسمی و با اختصاص بودجه از سوی استانداری زنجان آغاز می‌شود.خوشنام با بیان این‌که قرارداد مطالعه این طرح بسته شده، بیان کرد: مطالعه این طرح با جدیت از سال آینده آغاز می‌شود تا مراحل مختلف این طرح بزرگ روند خود را ادامه دهد.رئیس شورای اسلامی شهر زنجان با اشاره به این‌که این طرح در جلسه هیات محترم وزیران به تصویب رسیده، ابراز کرد: مقرر شده است مطالعات اولیه و سپس طراحی و اجرای آن به صورت همزمان، در قالب طرح بزرگ احداث و راه‌اندازی قطار شهری زنجان و حومه پیگیری و عملیاتی شود.

وی افزود: اجرای این مصوبه بزرگ، تحولات چشمگیری را در مرکز استان زنجان ایجاد می‌کند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
تکریم بسیج، پاسداشت جوانمردی و تضمین آینده است

تکریم بسیج، پاسداشت جوانمردی و تضمین آینده است

پنجم آذر، یادآور نام بسیج و خاطره عزیزترین نهاد و بزرگ‌ترین مردان تاریخ ماست. نهادی که به تعبیر امام راحل تشکیل آن «یقینا از برکات و الطاف جلیه خداوند تعالی بود» و «شجره طیبه و درخت تناور و پرثمری است که شکوفه‌های آن بوی بهار وصل و طراوت یقین و حدیث عشق می‌دهد.

شورای‌ عالی اقتصادی چه بود و چه شد؟

شورای‌ عالی اقتصادی چه بود و چه شد؟

جلسات شورای‌ عالی هماهنگی اقتصادی قوا در ابتدای کار، امیدواری زیادی برای حل مشکلات اقتصادی ایجاد کرد، زیرا این احساس وجود داشت که یک نهاد بالادستی برای کنترل شرایط اقتصادی ایران و تعیین چشم‌انداز آتی آن ایجاد شده است اما به‌سرعت موانع متعددی در مقابل عملکرد این شورا ایجاد شد.

تدبیر و توکل در تحریم

تدبیر و توکل در تحریم

«دوستانت را نزدیک خودت نگه دار و دشمنانت را نزدیک‌تر»، با این‌که این عبارت را منسوب به چرچیل می‌دانند، ولی خلفای عباسی بیش از هزار سال پیش آن را زندگی کردند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر