jamejamonline
اقتصادی عمومی کد خبر: ۳۸۵۵۷۹   ۲۶ بهمن ۱۳۸۹  |  ۰۹:۳۵

با امضای تفاهم نامه ای بین ایران و عراق

افزایش پروازهای مسافری به عراق

رئیس سازمان هواپیمایی کشوری از امضای تفاهم نامه ای خبر داد که بر اساس آن پروازهای مسافری بین ایران و عراق 100 درصد افزایش می یابد.

'رضا نخجوانی' در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی ایرنا افزود: به دنبال اعزام هیئتی از سازمان هواپیمایی کشوری و انجام مذاکراتی با همتای عراقی این تفاهم نامه به امضا رسید و از این پس شاهد افزایش دو برابری حجم پروازهای ایران و عراق خواهیم بود.

رئیس سازمان هواپیمایی کشوری همچنین گفت: از این پس پروازهای ایران و عراق به تمامی فرودگاههای دو کشور بلامانع خواهد بود.

نخجوانی میزان مسافر جابجا شده بین دو کشور ایران و عراق را چهار هزار و 800 مسافر در هفته اعلام کرد و اظهار داشت: پیش از این دو هزار و 400 مسافر به صورت رفت و برگشت در هفته بین دو کشور سفر می کردند.

معاون وزیر راه و ترابری از دیگر بندهای مهم این تفاهم نامه را حذف سقف پروازی بین دو کشور عنوان کرد و افزود: سازمان هواپیمایی کشوری سقف پروازی مازاد بر چهار هزار و 800 مسافر مسیر مزبور را در صورت کشش بازار و عقد قرارداد توسط شرکت‌های هواپیمایی ایرانی و عراقی و همچنین سازمان حج و زیارت حذف خواهد کرد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
معیشت،‌ در صدر اولویت‌ ها

معیشت،‌ در صدر اولویت‌ ها

با توجه به موج گرانی کالاهای اساسی و تورم‌های بی‌ سابقه در چند سال اخیر و همچنین رشد اقتصادی کشورمان که در یک دهه اخیر نزدیک به صفر بوده‌است، قدرت خرید مردم و خانوارهای ایرانی به‌ شدت کاهش یافته و سفره آنها نیز کوچک‌تر شده‌است.

توسعه تجارت از طریق دیپلماسی اقتصادی

توسعه تجارت از طریق دیپلماسی اقتصادی

دولت یازدهم و دوازدهم تمام تمرکز خود را روی حوزه خارجی، دیپلماسی سیاسی و پیش‌بردن قرارداد برجام گذاشت که این امر نیز صرفا وعده‌ای بیش نبود، به‌طوری‌که در هشت سال گذشته شاهد آن بودیم که در وضعیت اقتصادی کشور، وضعیت اشتغال و معیشت مردم گشایشی به‌وجود نیامد و حتی سفره مردم نیز کوچک‌تر شد و در کنار کاهش ارزش پول ملی اغلب خانوارها قدرت خرید خود را از دست دادند.

گفتگو

بیشتر
تکمیل مسکن مهر؛ 4 ماه بعد

گفت‌وگو با مهدی هدایت، مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید پردیس درباره سرنوشت مسکن مهر و طرح اقدام ملی مسکن

تکمیل مسکن مهر؛ 4 ماه بعد

پیشنهاد سردبیر بیشتر