jamejamonline
اقتصادی عمومی کد خبر: ۳۸۵۵۷۹   ۲۶ بهمن ۱۳۸۹  |  ۰۹:۳۵

با امضای تفاهم نامه ای بین ایران و عراق

افزایش پروازهای مسافری به عراق

رئیس سازمان هواپیمایی کشوری از امضای تفاهم نامه ای خبر داد که بر اساس آن پروازهای مسافری بین ایران و عراق 100 درصد افزایش می یابد.

'رضا نخجوانی' در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی ایرنا افزود: به دنبال اعزام هیئتی از سازمان هواپیمایی کشوری و انجام مذاکراتی با همتای عراقی این تفاهم نامه به امضا رسید و از این پس شاهد افزایش دو برابری حجم پروازهای ایران و عراق خواهیم بود.

رئیس سازمان هواپیمایی کشوری همچنین گفت: از این پس پروازهای ایران و عراق به تمامی فرودگاههای دو کشور بلامانع خواهد بود.

نخجوانی میزان مسافر جابجا شده بین دو کشور ایران و عراق را چهار هزار و 800 مسافر در هفته اعلام کرد و اظهار داشت: پیش از این دو هزار و 400 مسافر به صورت رفت و برگشت در هفته بین دو کشور سفر می کردند.

معاون وزیر راه و ترابری از دیگر بندهای مهم این تفاهم نامه را حذف سقف پروازی بین دو کشور عنوان کرد و افزود: سازمان هواپیمایی کشوری سقف پروازی مازاد بر چهار هزار و 800 مسافر مسیر مزبور را در صورت کشش بازار و عقد قرارداد توسط شرکت‌های هواپیمایی ایرانی و عراقی و همچنین سازمان حج و زیارت حذف خواهد کرد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
قانون جدید چک و افزایش امنیت اقتصادی

قانون جدید چک و افزایش امنیت اقتصادی

قانون جدید صدور چک در آبان سال1397 به تصویب مجلس شورای اسلامی رسید و طبق قانون به علت آماده نبودن همه زیرساخت‌ ها و ضوابط و آیین‌ نامه‌ های اجرایی مربوط به برخی قسمت‌های قانون، اجرای آن به سه بازه زمانی تقسیم و به بانک مرکزی فرصت داده شد از تاریخ آذر سال 97 تا آذر سال 99 قانون جدید چک را به صورت کامل اجرایی کند.

اعتمادی که خاموش شد

اعتمادی که خاموش شد

«علت اعتماد مردم این است که می‌بینند برق‌شان در شرایط تحریم و در تابستان قطع نمی‌شود و وزارت نیرویی دارند که در طول هشت سال، ۲۰هزار مگاوات برق جدید برای کشور تولید کرده و می‌کند. برای این‌که می‌دانند آب‌شان در شرایط سخت کرونایی قطع نمی‌شود و در طول هفت سال گذشته ۴۳سد ملی افتتاح شده و تا پایان این دولت بیش از ۱۰۰سد دیگر نیز افتتاح خواهد شد.»

گفتگو

بیشتر
تکمیل مسکن مهر؛ 4 ماه بعد

گفت‌وگو با مهدی هدایت، مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید پردیس درباره سرنوشت مسکن مهر و طرح اقدام ملی مسکن

تکمیل مسکن مهر؛ 4 ماه بعد

پیشنهاد سردبیر بیشتر