jamejamonline
اقتصادی عمومی کد خبر: ۳۸۴۱۷۲   ۱۸ بهمن ۱۳۸۹  |  ۱۹:۰۷

وزیر جهاد کشاورزی از رفع مشکل کشاورزان برای ارائه وثیقه های بانکی و دریافت تسهیلات اعتباری خبر داد.

به گزارش واحد مرکزی خبر ، صادق خلیلیان در نشست خبری در این باره گفت : بر اساس قوانینی که به تصویب رسید و نیز تفاهم با مسئولان بانکی مقرر شد قراردادهای واگذاری اراضی که تولیدکنندگان در اختیار دارند به عنوان وثیقه بانکی ارائه و دریافت شود.

وی افزود:همچنین مقرر شده است نسق های زراعی مشاء نیز به عنوان وثیقه دریافت شود که بخش عمده ای از مشکلات مربوط به دریافت تسهیلات در بخش کشاورزی رفع می شود.

خلیلیان درباره قراردادهای واگذاری اراضی گفت : این قراردادها ، اسناد زمین هایی است که برای اجرای طرح های کشاورزی در اختیار افراد قرار گرفته است که به عنوان وثیقه در بانک ها پذیرفته می شود.

وی همچنین از واگذاری حدود 50 هزار هکتار اراضی ملی و دولتی به سرمایه گذاران خبرداد و افزود : این زمین ها برای تامین نیاز بخش های تولیدی شامل کشاورزی ، صنعتی ، خدمات و گردشگری و توسعه فعالیت های اقتصادی در کشور واگذار شده است.

خلیلیان واگذاری دو واحد کشت و صنعت در چارچوب سیاست های اصل 44 قانون اساسی را از دیگر اقدامات وزارت جهاد کشاورزی برشمرد.

وی گفت : واحد کشت و صنعت شهید رجایی در خوزستان و واحد جیرفت در استان کرمان به تشکل‌ها و تولیدکنندگان کشاورزی واگذار شده است تا بهره وری را در این واحدها افزایش دهند.

خلیلیان همچنین اجرای قانون هدفمندی یارانه ها را فرصتی برای افزایش بهره وری ، اصلاح ساختارها و توسعه بخش کشاورزی بیان کرد.

وی با اشاره به تهیه و اجرای بسته های حمایتی برای پشتیبانی از کشاورزان افزود: بخشی از این بسته ، اختصاص وام قرض الحسنه پنج میلیون تومانی با هدف تامین نقدینگی خرید سوخت است که پرداخت آن از ده روز قبل آغاز شد.

خلیلیان گفت : برای دریافت این وام به هیچ وثیقه خاصی نیاز نیست و هیچ ارتباطی هم به بدهی متقاضیان به نظام بانکی ندارد و اگر کسی به بانک ها نیز بدهکار هم باشد می تواند این تسهیلات را دریافت کند.

وی افزود : همه واحدهای کشاورزی فعال می توانند از این تسهیلات استفاده کنند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
قانون جدید چک و افزایش امنیت اقتصادی

قانون جدید چک و افزایش امنیت اقتصادی

قانون جدید صدور چک در آبان سال1397 به تصویب مجلس شورای اسلامی رسید و طبق قانون به علت آماده نبودن همه زیرساخت‌ ها و ضوابط و آیین‌ نامه‌ های اجرایی مربوط به برخی قسمت‌های قانون، اجرای آن به سه بازه زمانی تقسیم و به بانک مرکزی فرصت داده شد از تاریخ آذر سال 97 تا آذر سال 99 قانون جدید چک را به صورت کامل اجرایی کند.

اعتمادی که خاموش شد

اعتمادی که خاموش شد

«علت اعتماد مردم این است که می‌بینند برق‌شان در شرایط تحریم و در تابستان قطع نمی‌شود و وزارت نیرویی دارند که در طول هشت سال، ۲۰هزار مگاوات برق جدید برای کشور تولید کرده و می‌کند. برای این‌که می‌دانند آب‌شان در شرایط سخت کرونایی قطع نمی‌شود و در طول هفت سال گذشته ۴۳سد ملی افتتاح شده و تا پایان این دولت بیش از ۱۰۰سد دیگر نیز افتتاح خواهد شد.»

گفتگو

بیشتر
تکمیل مسکن مهر؛ 4 ماه بعد

گفت‌وگو با مهدی هدایت، مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید پردیس درباره سرنوشت مسکن مهر و طرح اقدام ملی مسکن

تکمیل مسکن مهر؛ 4 ماه بعد

پیشنهاد سردبیر بیشتر