وزیر جهاد کشاورزی از رفع مشکل کشاورزان برای ارائه وثیقه های بانکی و دریافت تسهیلات اعتباری خبر داد.
کد خبر: ۳۸۴۱۷۲

به گزارش واحد مرکزی خبر ، صادق خلیلیان در نشست خبری در این باره گفت : بر اساس قوانینی که به تصویب رسید و نیز تفاهم با مسئولان بانکی مقرر شد قراردادهای واگذاری اراضی که تولیدکنندگان در اختیار دارند به عنوان وثیقه بانکی ارائه و دریافت شود.

وی افزود:همچنین مقرر شده است نسق های زراعی مشاء نیز به عنوان وثیقه دریافت شود که بخش عمده ای از مشکلات مربوط به دریافت تسهیلات در بخش کشاورزی رفع می شود.

خلیلیان درباره قراردادهای واگذاری اراضی گفت : این قراردادها ، اسناد زمین هایی است که برای اجرای طرح های کشاورزی در اختیار افراد قرار گرفته است که به عنوان وثیقه در بانک ها پذیرفته می شود.

وی همچنین از واگذاری حدود 50 هزار هکتار اراضی ملی و دولتی به سرمایه گذاران خبرداد و افزود : این زمین ها برای تامین نیاز بخش های تولیدی شامل کشاورزی ، صنعتی ، خدمات و گردشگری و توسعه فعالیت های اقتصادی در کشور واگذار شده است.

خلیلیان واگذاری دو واحد کشت و صنعت در چارچوب سیاست های اصل 44 قانون اساسی را از دیگر اقدامات وزارت جهاد کشاورزی برشمرد.

وی گفت : واحد کشت و صنعت شهید رجایی در خوزستان و واحد جیرفت در استان کرمان به تشکل‌ها و تولیدکنندگان کشاورزی واگذار شده است تا بهره وری را در این واحدها افزایش دهند.

خلیلیان همچنین اجرای قانون هدفمندی یارانه ها را فرصتی برای افزایش بهره وری ، اصلاح ساختارها و توسعه بخش کشاورزی بیان کرد.

وی با اشاره به تهیه و اجرای بسته های حمایتی برای پشتیبانی از کشاورزان افزود: بخشی از این بسته ، اختصاص وام قرض الحسنه پنج میلیون تومانی با هدف تامین نقدینگی خرید سوخت است که پرداخت آن از ده روز قبل آغاز شد.

خلیلیان گفت : برای دریافت این وام به هیچ وثیقه خاصی نیاز نیست و هیچ ارتباطی هم به بدهی متقاضیان به نظام بانکی ندارد و اگر کسی به بانک ها نیز بدهکار هم باشد می تواند این تسهیلات را دریافت کند.

وی افزود : همه واحدهای کشاورزی فعال می توانند از این تسهیلات استفاده کنند.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰
فرزند زمانه خود باش

گفت‌وگوی «جام‌جم» با میثم عبدی، کارگردان نمایش رومئو و ژولیت و چند کاراکتر دیگر

فرزند زمانه خود باش

نیازمندی ها