jamejamonline
بین الملل عمومی کد خبر: ۳۷۸۳۰   ۱۹ اسفند ۱۳۸۲  |  ۲۱:۳۷

جام جم آنلاین : روزنامه لوماتن چاپ الجزیره در شماره روز سه شنبه 9 مارس خود به نقل از یک مقام امنیت ملی الجزایر نوشت ، یک گروه مسلح شامل حدود 50 مرد مسلح به شهر الجزیره رخنه

کرده اند.
ماموریت این افراد اختلال در برگزاری انتخابات ریاست جمهوری در 8 آوریل با انجام حملات مسلحانه است.

 algeria2

به نوشته روزنامه لوماتن ، این افراد وابسته به گروه افراطی سلفی ها هستند.
کارشناسان امور امنیتی متقاعد شده اند محموله اسلحه ای که توسط نیروهای ارتش در ماه فوریه از این گروه سلفی ضبط گردید ، تنها محموله اسلحه آنها نبوده است.

algeria1

آنها عقیده دارند این گروه با باج 5 میلیون یورویی که دولت آلمان برای آزادی گروگان هایی که در صحرا ربوده شده بودند پرداخت کرد ، توانسته است محموله های تازه سلاح خریداری کرده و وارد خاک الجزایر نماید.
در پی رخنه این گروه مسلح به شهر الجزیره ، نیروهای پلیس ملی به حال آماده باش درآمده و به آنها دستورات اکید داده شده که پست های خود را ترک نکرده ، از مکان های عمومی اجتناب ورزیده و هرگز غیرمسلح نباشند.
در عین حال روزنامه لوماتن نوشت ، 4 عضو گروه سلفی ها در عملیات جداگانه ای توسط نیروهای امنیتی الجزایر به قتل رسیدند.

قتل 2 نظامی در منطقه قبایلی الجزایر
ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
اما بایدن گفته است: می‌رویم!

اما بایدن گفته است: می‌رویم!

روس‌ها ششم دی‌ماه ۱۳۵۸ وارد افغانستان شدند و ۲۶ دی‌ماه ۱۳۶۷ خارج. طی ۹ سال بیش از یک میلیون نفر را کشتند. زیرساخت‌ها نابود شد.

راه مقاومت ادامه دارد

راه مقاومت ادامه دارد

عروج ملکوتی سردار محمد حجازی، جانشین فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران، همه محبان و طرفداران جبهه مقاومت را مغموم کرده است.

صلح میان اشباح

صلح میان اشباح

ماه‌ها پیشتر وقتی نمایندگان دولت کابل و سران طالبان در دوحه گرد هم آمدند تا پس از توافق واشنگتن با طالبان، طرح صلحی را دراندازند، در همین ستون نوشتم که این گفتگوها با وجود سروصدای بلند رسانه‌ های آن حاصلی نخواهد داشت.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر