jamejamonline
صفحه نخست عمومی کد خبر: ۳۷۸۰۹۰   ۱۵ دی ۱۳۸۹  |  ۱۹:۰۰

شخصیت‌های مثبت این هفته امدادگران ایستگاه 27 سازمان آتش‌نشانی تهران هستند چرا که با زحمت و تلاش بسیار جان مردی را که در میان آهن‌پاره‌های یک پراید گرفتار شده بود نجات دادند. این حادثه در بزرگراه همت اتفاق افتاد و یک پراید تک‌سرنشین بعد از عبور از پل شهید باکری با یک خودروی دیگر برخورد کرد.

شدت تصادف به حدی بود که پراید کاملا مچاله شد و راننده مجروح داخل آن گیر افتاد رانندگان خودروهای گذری وقتی با این صحنه مواجه شدند ناامیدانه با مرکز 125 تماس گرفتند آنها با توجه به نوع تصادف امید چندانی به زنده ماندن راننده پراید نداشتند با این وجود امدادگران ایستگاه 27 سازمان آتش‌نشانی تهران وقتی صدای آژیر خطر را شنیدند به سرعت به طرف محل حادثه به راه افتادند. آنها توانستند در کمترین زمان ممکن خود را به پراید تصادفی برسانند. راننده داخل خودرو در وضعیت بغرنجی قرار داشت او صدمه دیده بود و هیچ بعید نبود موقع خروج قطع نخاع شود یا آسیب جبران‌ناپذیر دیگری ببیند. این عملیات حساسیت ویژه‌ای داشت و خارج کردن راننده از میان آهن‌پاره‌ها کاری پیچیده و دشوار بود از طرفی امدادگران نباید سرعت عمل را نیز فراموش می‌کردند چرا که هر چه زمان بیشتری سپری می‌شد حال راننده وخیم‌تر می‌شد.

در نهایت امدادگران که برای چنین مواقعی آموزش‌های لازم را دیده‌اند دست به کار شدند آنها ابتدا برای این‌که پراید ناگهان شعله‌ور نشود سیم برق خودرو را قطع کردند سپس ابزارهای برش و دستگاه‌های مخصوص را به کار گرفتند و توانستند برای خروج فرد مصدوم راه باز کنند ولی او نمی‌توانست با پای خودش از ماشین بیرون بیاید به همین سبب امدادگران تصمیم گرفتند ابتدا گردن وی را محکم ببندند تا از هرگونه ضایعه‌ای پیشگیری شود سپس با دقت او را از پراید بیرون کشیدند و تحویل عوامل اورژانس دادند. به این ترتیب راننده مجروح از مرگ نجات یافت.

مریم عفتی

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
گردش بیشتر جهش بیشتر

گردش بیشتر جهش بیشتر

شرایطی که امروز در کشور شاهد آن هستیم، بدون شک نشان‌دهنده وجود و گسترش ویروس جهش‌ یافته انگلیسی است؛ آن‌قدر که در آزمایش‌های جدیدی که انجام می‌دهیم، غالب بودن سویه انگلیسی ویروس درنتیجه آنها کاملا مشهود و مشخص است؛ اتفاقی که متاسفانه با مدیریت نادرست و تصمیمات بسیار نابخردانه در ستاد کرونا اتفاق افتاد و موجب شد ویروس جهش‌یافته در تمام کشور شیوع پیدا کند و همه شهرها را در بربگیرد.

همچنان خوشبین نیستیم

همچنان خوشبین نیستیم

بعد از برگزاری چند جلسه از مذاکرات کمیسیون برجام باید گفت که همچنان برای خوشبینی نسبت به ثمربخش بودن این مذاکرات زود است و ما مثل گذشته خوشبین نیستیم.

بیم و امیدهای روزهای کرونا زده

بیم و امیدهای روزهای کرونا زده

این روزها، روزهای سختی است. روزهایی که برگشتیم به محدودیت‌های پاییز ۱۳۹۹. روزهایی که آژیر قرمز کرونا یک‌بار دیگر در سراسر کشور به صدا در آمده است اما این بار سخت‌تر و نگران‌کننده‌تر. ابتلاها خانوادگی و سرعت انتقال بالا رفته است.

گفتگو

بیشتر
کار ناتمام محققان با آرسیبو

مدیر عملیاتی تلسکوپ رادیویی ساردینیا در گفتگو با جام‌جم از داغ‌ترین حوزه‌های مطالعاتی در اخترشناسی رادیویی می‌گوید

کار ناتمام محققان با آرسیبو

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر