زن جوان در انتظار چوبه دار

قاتل راننده به اعدام محکوم شد

حکم قصاص زن جوانی که شوهرش را بعد از درگیری و با ضربه چاقو به قتل رسانده بود، با حکم دادگاه به قصاص محکوم شد.
کد خبر: ۳۶۷۸۵۳

به گزارش فارس، شامگاه 15 آذر سال گذشته مأموران پلیس تهران از طریق مرکز فوریت‌های پلیس، از قتل مرد میانسالی در یک منزل باخبر شدند.

مأموران پلیس بعد از حضور در محل حادثه متوجه شدند این مرد به نام حسین ساعتی قبل و بعد از درگیری با همسرش به شدت مجروح شده و به قتل رسیده است.

زن جوان به نام ناهید، از سوی مأموران پلیس دستگیر شد و بعد از اعتراف به ارتکاب قتل همسرش، قرار مجرمیت وی از سوی دادسرای جنایی تهران صادر و پرونده برای رسیدگی به شعبه 113 دادگاه کیفری استان تهران ارسال شد.

نماینده دادستان در جلسه محاکمه که در تاریخ 8 آبان امسال برگزار شد، برابر کیفرخواست صادره از سوی دادسرای جنایی ، متهم را گناهکار دانست و برایش تقاضای مجازات کرد. اولیای دم هم تقاضای قصاص کردند.

ناهید در ادامه جلسه در جایگاه قرار گرفت و با بیان اینکه اتهام قتل را قبول دارد، گفت: من قبول دارم که شوهرم را به قتل رسانده‌ام اما این اتفاق از روی عمد نبوده است.پدرم بعد از فوت مادرم مرا به هر بهانه‌ای کتک می‌زد. او مردی عصبی بود و من هم همین خصلت را از او به ارث برده‌ام، برای همین در برابر اتفاقاتی که در خانه می‌افتاد آستانه تحملم بسیار پایین بود. پدرم برای همین مشکل مرا نزد پزشک نیز برد اما هرگز نتوانستم احساس آرامش کنم.دو سال پیش یک روز که از جیب پدرم دو هزار تومان برداشته و آن را خرج کرده بودم دریافتم بار دیگر پدرم مرا کتک خواهد زد. من که قادر نبودم پول را جایگزین آن کنم از روستایمان خارج شدم و با دشواری زیادی به شهر قم رفتم.

وی درباره نحوه آشنایی با شوهرش گفت: در شهر قم با حسین که راننده تاکسی بود و تفاوت سنی بسیار زیادی با من داشت آشنا شدم. او گفت از همسرش طلاق گرفته و به تنهایی زندگی می‌کند، از همین رو به من پیشنهاد ازدواج داد. من هم که دختر فقیری بودم با پیشنهادش موافقت کردم و پس از مدتی با موافقت پدرم با هم ازدواج کردیم.

متهم درباره روز حادثه گفت: ما روز حادثه در خانه خواهرشوهرم در تهران میهمان بودیم. بر سر مسئله‌ای با همسرم بحث کردیم که مشاجره لفظی ما به درگیری منجر شد تا اینکه خواهر شوهرم از حسین خواست مرا کتک بزند. او به من فحاشی کرد و من هم جواب او را دادم ولی نفهمیدم چگونه با چاقوی میوه‌خوری به او ضربه زدم.

بعد از اظهارات متهم، دختر مقتول در اعتراض به سخنان متهم با بیان اینکه قتل پس از دعوای بین پدرش و متهم اتفاق افتاده است، گفت: فرشته قصد کشتن پدرم را داشت و چاقو را زیر پایش مخفی کرده بود و پس از آنکه چاقو را برداشت پدرم فکر می‌کرد فرشته قصد خودکشی دارد. او می‌خواست مانع خودکشی او شود که فرشته به او یک ضربه چاقو زد. فرشته پیش‌تر هم نزدیک خانه‌شان یک دعوا به پا کرده بود که با مداخله پلیس 110 پایان یافت.

بعد از دفاعیات وکیل مدافع متهم مبنی بر اینکه متهم شرایط روحی و روانی مناسبی ندارد و همچنین دفاعیات متهم در بیان آخرین دفاعیات، قاضی همتیار ختم جلسه را اعلام کرد.

قاضی همتیار بعد از مشورت با مستشاران دادگاه، متهم را به علت ارتکاب قتل، به قصاص محکوم کرد.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها