jamejamonline
صفحه نخست عمومی کد خبر: ۳۵۵۵۰۳ ۰۳ مهر ۱۳۸۹  |  ۱۹:۱۰

کشور سوئیس یکی از موفق‌ترین کشورهای جهان در زمینه جذب گردشگر به ویژه در فصل تابستان بوده و هر ساله میزبان میلیونها گردشگر از سرتاسر جهان است.

به گزارش ایسنا، وزارت گردشگری و محیط زیست سوئیس اعلام کرد که این وزارتخانه برنامه‌های ویژه را برای بزرگداشت «روز جهانی جهانگردی» تدارک دیده که از آنچه می‌توان به معرفی جاذبه‌های طبیعت‌گردی این کشور و تلاشهای انجام شده در کشور سوئیس برای جذب طبیعت‌گردان همزمان با حفاظت از محیط زیست اشاره کرد.

در حدود دو ماه قبل نیز دولت سوییس اعلام کرد که با هدف افزایش تعداد گردشگران و حفظ محیط زیست منطقه آلپ ـ جاذبه نخست گردشگری این کشور ـ اتومبیل‌های برقی به گردشگران اجاره می‌دهد. مبلغ اجاره هریک از این اتومبیل‌ها برای یک روز 57 دلار است که با پرداخت آن می‌توان بدون آلودن کردن محیط زیست در منطقه آلپ گردش کرد.

اکنون 60 اتومبیل برقی توسط مؤسسه‌ای در شهر تینک در دامنه کوه‌های آلپ به گردشگران کرایه داده می‌شود. این مؤسسه قصد دارد، تعداد اتومبیل‌های برقی خود را در آینده افزایش دهد این در حالی است که در سال‌های گذشته، کارشناسان محیط زیست بارها نسبت به آلودگی منطقه آلپ به‌دلیل آلودگی حاصل از اتومبیل‌ها هشدار داده‌اند.

در آستانه «روز جهانی جهانگردی»،27 سپتامبر، کشورهای مختلف جهان قصد اجرای برنامه‌های متفاوتی را برای بزرگداشت این روز دارند.

در 1980سال «سازمان جهانی جهانگردی» روز 27 سپتامبر را به عنوان «روز جهانی جهانگردی» نامگذاری کرد و از آن سال تاکنون هر ساله در این روز برنامه‌های متنوعی توسط در راستای بالابردن سطح آگاهی عمومی در کشورهای مختلف جهان از صنعت گردشگری و نقش آن در زندگی انسانهای دنیای مدرن برگزار می‌شود.

مراسم‌های ویژه روز جهانی جهانگردی هر ساله در کشورهای مختلف جهان در راستای تحقق شعار ویژه آن سال برگزار می‌شود. شعار سال جاری میلادی « گردشگری و تنوع‌زیستی» بوده و میزبان مراسم امسال نیز کشور چین است که در طی سالهای اخیر یکی از موفق‌ترین کشورهای جهان در زمینه صنعت گردشگری بوده است.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
سوء استفاده مکرون از مفهوم آزادی

سوء استفاده مکرون از مفهوم آزادی

اگر بخواهیم با منطق رئیس‌جمهور فرانسه به اتفاقات اخیر نگاه کنیم باید آن را به آزادی هتک حرمت مقدسات ادیان دیگر تعبیر کنیم البته باید در نظر داشته باشیم این هتک حرمت نمی‌تواند یکطرفه باشد، چرا که اگر مکرون توهین به اسلام را مصداق آزادی بیان معرفی کند باید اقدامات متقابل مسلمانان را نیز از مصادیق آزادی بیان بداند.

نشانه‌های قوه قضاییه فعال

نشانه‌های قوه قضاییه فعال

نکاتی در مورد دستورالعمل نحوه مقابله با ترک وظایف قانونی مدیران و کارمندان وجود دارد که باید به آن پرداخت‌.

انتظاری آگاهانه برای عهدی عاشقانه

انتظاری آگاهانه برای عهدی عاشقانه

در عرف روزنامه‌نگاری، برخی مطالب وابسته به زمان است و اگر انتشارشان کمی با تاخیر انجام شود، مطلب با اهمیتی محسوب نمی‌شود و از صفحه در می‌آید، اما گاهی باید برخی نکات را با کمی تاخیر بیان کرد، درست مانند همین مطلب.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر