jamejamonline
صفحه نخست عمومی کد خبر: ۳۳۵۴۹۵ ۲۹ خرداد ۱۳۸۹  |  ۰۰:۰۳

معاون بهبود تولیدات گیاهی وزارت جهاد کشاورزی از مازندران به عنوان یک منبع مهم تولیدات محصولات کشاورزی یاد کرد و گفت: با توجه به وضعیت اقلیمی مناسب، امسال بیشترین مقدار تولید محصولات کشاورزی را در ایران خواهیم داشت.

به گزارش ایرنا، محمدرضا جهانسوز با بیان این‌که ایران جزو 8 کشور تولیدکننده انواع میوه در دنیاست، ادامه داد: پایه نهال‌های انواع میوه‌ها باید عاری از هرگونه ویروس و آفت در کشور تولید شود.

وی تصریح کرد: با توجه به اقدامات پایه‌ای انجام شده تا 5 سال آینده، ایران تولیدکننده انواع نهال‌های با کیفیت در منطقه و حتی صادرکننده آن به دنیا خواهد بود.

جهانسوز به تولید نهال کشت گردو که بزرگ‌ترین و اقتصادی‌ترین طرح کشاورزی در کشور است، اشاره کرد و گفت: در تولید نهال مرکبات نیز برنامه جامعی در دست اجرا داریم. معاون بهبود تولیدات گیاهی وزارت جهاد کشاورزی با تاکید بر این‌که واردات انواع میوه و بویژه مرکبات به کشور ضروری نیست، گفت: توان علمی و واریته‌های مناسب انواع میوه در کشور وجود دارد که باید بر اجرای دقیق آن اهتمام کنیم.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
شورای‌ عالی اقتصادی چه بود و چه شد؟

شورای‌ عالی اقتصادی چه بود و چه شد؟

جلسات شورای‌ عالی هماهنگی اقتصادی قوا در ابتدای کار، امیدواری زیادی برای حل مشکلات اقتصادی ایجاد کرد، زیرا این احساس وجود داشت که یک نهاد بالادستی برای کنترل شرایط اقتصادی ایران و تعیین چشم‌انداز آتی آن ایجاد شده است اما به‌سرعت موانع متعددی در مقابل عملکرد این شورا ایجاد شد.

تدبیر و توکل در تحریم

تدبیر و توکل در تحریم

«دوستانت را نزدیک خودت نگه دار و دشمنانت را نزدیک‌تر»، با این‌که این عبارت را منسوب به چرچیل می‌دانند، ولی خلفای عباسی بیش از هزار سال پیش آن را زندگی کردند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر