jamejamonline
ورزشی سایر کد خبر: ۳۳۵۰۳۶ ۲۹ خرداد ۱۳۸۹  |  ۱۴:۴۶

فدراسیون جهانی فوتبال و آژانس بین‎المللی مبارزه با دوپینگ به بهانه برگزاری رقابت‎های جام جهانی تفاهم نامه‏ای امضا کرده‏اند که شعار ویژه آن بر روی توپ‌هایی به رنگ سبز حک شده و در اختیار همه شرکت کنندگان در جا نوزدهم قرار داده شده است.

به گزارش مهر ، «Say NO!To Doping» به معنای «به دوپینگ بگوئید نه!» ، این شعار ویژه نوزدهمین دوره مسابقات فوتبال جام جهانی در زمینه کنترل دوپینگ این رقابت‎هاست که بر اساس تفاهم نامه همکاری فدراسیون جهانی فوتبال (فیفا) و آژانس بین‎المللی مبارزه با دوپینگ (وادا) شکل گرفته است.

شعار «Say NO!To Doping» بر روی توپ‏هایی سبزرنگ حک شده است. این توپ‎ها در اختیار هر یک از 32 تیم شرکت کننده در رقابت‎های فوتبال جام جهانی 2010 آفریقای جنوبی قرار داده شده تا در جلسات تمرینی خود و همچنین در حین تمرین پیش از آغاز بازی‎ها از آنها استفاده شود.

همچنین بازیکنانی مشهور و نام آشنای جهان فوتبال نظیر مسی و رونالدو به عنوان سفیران مبارزه با دوپینگ ، این توپ‏ها را به کشورشان می‎برند تا «به دوپینگ بگوئید نه» در همه جای دنیا رایح شود.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
پیامی که دربی برای فوتبال ایران داشت

پیامی که دربی برای فوتبال ایران داشت

امیر حاج‌رضایی کارشناس فوتبال درباره دربی اخیر پایتخت یادداشتی را در اختیار روزنامه جام جم قرار داده و این مسابقه را تجزیه و تحلیل کرده است. یادداشت این کارشناس را در ادامه بخوانید.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر