آیت‌الله صافی گلپایگانی:

مبارزه با بدحجابی از دولت شروع شود

یکی از مراجع تقلید در قم با انتقاد از وضعیت حجاب در کشور گفت: مبارزه با بدحجابی باید از دولت و دستگاه‌های دولتی شروع شود.
کد خبر: ۳۳۳۸۹۷

به گزارش فارس از قم، آیت‌الله‌العظمی لطف‌الله صافی گلپایگانی پیش‌از‌ظهر امروز دوشنبه در دیدار برخی از اعضای مجمع روحانیون مجلس شورای اسلامی با تبریک فرا رسیدن ماه رجب اظهار داشت: این ماه از اهمیت فراوانی برخوردار است و باید به ادعیه آن که از ذخایر علمی و فرهنگی ما هستند در زمینه مسائل تربیتی توجه بیشتری کرد.

این مرجع تقلید خطاب به نمایندگان روحانی مجلس گفت: شما یکی از جلوه‌های بررسی روحانیت و مردم در مجلس هستید و اخلاق و رفتار شما سبب افتخار روحانیت است.

وی از قوه مقننه به عنوان مرکز مهم نظام اسلامی یاد کرد و افزود: شما نماینده روحانیت در این قوه هستید که باید با اخلاق، رفتار و گفتار خود الگو و نمونه برای دیگران باشید.

صافی گلپایگانی با بیان اینکه امام زمان ناظر و شاهد رفتار ماست، بیان کرد: باید از این فرصتی که در اختیار شماست در راستای خدمت‌رسانی بیشتر به مردم نهایت استفاده را ببرید.

وی تصریح کرد: نخستین کسی که نسبت به کمبودهای اخلاقی، سیاسی و اقتصادی جامعه رنجیده می‌شود امام زمان(عج) است و بنابراین باید موجبات رضایت آن حضرت را درک کنید.

استاد حوزه علمیه با اشاره به وجود مفاسد اجتماعی و اقتصادی در کشور اظهار کرد: به گونه‌ای عمل کنید که جلوی مفاسد را بگیرید. امروز حجاب از وضعیت نامناسبی در کشور برخوردار است، حتی در ورزش نیز مفاسد زیادی مشاهده می‌شود که باید جلوی آن را گرفت.

وی با بیان اینکه شما نماینده کل مملکت هستید، اظهار داشت: نباید تنها به بررسی مسائل منطقه نمایندگی خود بپردازید بلکه باید نسبت به همه مسائل اظهار نظر کنید و ادبیاتی که به کار می‌برید متناسب با شأن روحانیت باشد.

این مرجع تقلید با اشاره به معضلات اعتیاد و بیکاری در جامعه گفت: اینها مسائلی هستند که مجلس در زمینه آن مسئولیت دارد و کمبودها باید برطرف شود تا جامعه پویا و مقاصد اولیه انقلاب محقق شود.

وی با مقایسه کشورهایی مانند ترکیه با کشور ایران گفت: وضعیت حجاب در کشور مایه شرمساری است. ترکیه و دیگر کشورها مسلمان‌تر از ما هستند چرا ما باید از آنها کمتر باشیم. باید با بررسی حجاب در جامعه به ریشه‌های این بدحجابی پی برد.

صافی گلپایگانی با بیان اینکه مردم از نظام و نیز اسلام انتظاراتی دارند، گفت: باید انتظارات مردم از دین برآورده شود تا نظام مستحکم‌تر و ایمان مردم به نظام بیشتر شود.

وی با اشاره به پشتیبانی مردم از نظام جمهوری اسلامی در طول مبارزه با طاغوت و نیز پس از آن بیان داشت: پشتیبانی آنها از انقلاب اسلامی به واسطه دین بوده است و نباید کاری کرد که آنها از دین‌زده شوند.

استاد حوزه علمیه بر استقلال نمایندگان مجلس تاکید کرد‌ و گفت: نماینده مجلس باید مستقل باشد نه اینکه فقط طرف دولت را بگیرد بلکه مسائل دین و نظام اسلامی را مدنظر قرار داده و در راستای خدمت به دین و مردم حرکت کند.

وی در پایان تأکید کرد: نماینده مجلس باید بر اساس اجتهاد مسائل را درک کند و مسائل نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران را که با زحمات زیادی بدست آمده مورد توجه قرار دهد.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰
فرزند زمانه خود باش

گفت‌وگوی «جام‌جم» با میثم عبدی، کارگردان نمایش رومئو و ژولیت و چند کاراکتر دیگر

فرزند زمانه خود باش

نیازمندی ها