جام جهانی 2010 آفریقای جنوبی

جام نوزدهم افتتاح شد

جام جهانی 2010 آفریقای جنوبی بعد از ظهر امروز طی مراسمی در ورزشگاه ساکرسیتی شهر ژوهانسبورگ آغاز شد.
کد خبر: ۳۳۳۴۳۷

به گزارش ایسنا، دقایقی پیش مراسم افتتاحیه رسمی نوزدهمین دوره رقابت‌های جام جهانی فوتبال انجام شد.

در این مراسم که در ورزشگاه ساکر سیتی شهر ژوهانسبورگ برگزار شد، خوانندگانی از کشورهای مختلف و قاره‌های گوناگون به اجرای موسیقی برای حاضران در ورزشگاه پرداختند.

در میان مهمانان این مراسم می‌توان به سپ بلاتر، رییس فدراسیون جهانی فوتبال و همچنین یاکوب زوما، رییس جمهور آفریقای جنوبی اشاره کرد. همچنین تعدادی از خوانندگان و هنرپیشه‌های معروف در میان مهمانان ویژه این مراسم دیده می‌شدند.

در بخشی از مراسم، دسته‌های هماهنگ شده به معرفی تیم‌های حاضر در جام جهانی پرداختند. این عده با در دست داشتن پرچم 32 کشور حاضر در جام جهانی به شکلی خاص و نظم‌یافته، نام کشورهای حاضر در جام جهانی را به وجود می‌آوردند.

قرار بود نلسون ماندلا نخستین رییس جمهور آفریقا پس از فروپاشی دولت رژیم آپارتاید در این مراسم حضور داشته باشد اما مرگ فرزند نوه‌ دختری رییس جمهور آفریقا باعث شد تا او از حضور در این مراسم کناره‌گیری کند. «زنانی» 13 ساله تنها یک روز پس از جشن تولد 13 سالگی‌اش هنگامی که از جشن افتتاح غیر رسمی جام جهانی به خانه بازمی‌گشت، از سوی خودرویی زیر گرفته شده و جان باخت.

جام جهانی تا دقایقی دیگر با دیدار تیم‌های آفریقای جنوبی و مکزیک در ورزشگاه ساکرسیتی ژوهانسبورگ، پایتخت آفریقای جنوبی آغاز خواهد شد.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰
فرزند زمانه خود باش

گفت‌وگوی «جام‌جم» با میثم عبدی، کارگردان نمایش رومئو و ژولیت و چند کاراکتر دیگر

فرزند زمانه خود باش

نیازمندی ها