jamejamonline
حوادث عمومی کد خبر: ۳۱۴۶۵۲   ۱۰ اسفند ۱۳۸۸  |  ۱۷:۴۴

یک مرد میانسال به خاطر استفاده از کارت سوخت خودرویی که آن را قبلا فروخته بود، تحت پیگرد قضایی قرار گرفت.

به گزارش ایسنا، فردی 35 ساله به نام علی صبح امروز (دوشنبه) با حضور در دادسرای امور جنایی تهران به طرح شکایتی نزد قاضی محمدحسین شاملو بازپرس شعبه‌ اول دادسرای امور جنایی تهران پرداخت و گفت: حدود سه سال قبل ، یک دستگاه خودروی هوندا از شخصی به نام اصغر به صورت قولنامه‌ای خریدم و طی این سه سال هر بار که از او خواستم برای به‌نام زدن سند خودرو اقدام کند از این کار خودداری کرد.

وی افزود: بعد از سهمیه ‌بندی بنزین ، کارت سوخت این خودرو به دلیل آنکه سند به نام من ثبت نشده بود به آدرس فروشنده ارسال شد و او هم کارت را به من نداد.

شاملو پس از استماع ادعاهای این شاکی دستور بازداشت متهم را صادر کرد.

وی گفت: با توجه به اینکه کارت سوخت به خودرو تعلق دارد نه به شخص، باید به کسی که خورو را خریده داده شود و اگر هم او حاضر به دریافت کارت نشد، باید به مرجع صادرکننده عودت داده شود.

بازپرس شعبه‌ اول دادسرای امور جنایی تهران پ با بیان اینکه اتهام اصغر در این پرونده ، تحصیل ما از طریق نامشروع است، به ماده‌ دو قانون تشدید مجازات مرتکبین اختلاس ، ارتشا و کلاهبرداری اشاره کرد و افزود: متهم از سهمیه‌ای استفاده کرده که شرعا و قانونا حق استفاده از آن را نداشته است. به همین دلیل ضمن توقیف کارت سوخت، تحت پیگرد قانونی قرار گرفته است.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
قربانیان بی‌گناه غفلت و رذالت

قربانیان بی‌گناه غفلت و رذالت

یکی از تاثر برانگیزترین موضوعاتی که پلیس آگاهی در اجرای ماموریت‌های محوله خود با آن روبه روست رسیدگی به جرائمی است که قربانیان آن، کودکان هستند.

نقش‌ فضای‌ شهری ‌در‌ جرایم

نقش‌ فضای‌ شهری ‌در‌ جرایم

وقوع یک قتل، متاثر از عوامل مختلفی است. بر‌اساس مکتب شیکاگو میان منطقه زندگی افراد و قشر و طبقه آنان با جرم رابطه وجود دارد.

فاصله انگیزه‌ها

فاصله انگیزه‌ها

جرم‌شناسان در مورد رویکرد خود در مورد قتل عمدی، تقسیم‌بندی‌های مختلفی دارند و در‌خصوص انگیزه‌ها، روش‌های انجام قتل و عنصر روانی مرتکب تقسیم‌بندی‌هایی انجام داده‌اند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر