تا به امروز حضور 27 تیم در لیگ قهرمانان آسیا 2010 قطعی شده است و این جمع با حضور سه تیم دیگر از ژاپن و دو تیم برتر پلی‌آف شرق و غرب قاره کهن کامل می شود.
کد خبر: ۲۹۶۴۷۵

به گزارش مهر ، «پوهانگ استیلرز» کره جنوبی قهرمان آسیا برای بازی های سال آینده خود را به بازی های لیگ قهرمانان آسیا رسانده و اگر دو قهرمان سال‌های دیگر ، «گامبا اوزاکا» و «اوراوا ردز» ژاپن نیز بتوانند در رقابت‌های سال 2010 شرکت کنند آن وقت همه تیم‌های قهرمان از سال 2003 در بازیها حاضر خواهند بود.

الاتحاد عربستان که دو قهرمانی آسیا را در کارنامه دارد ، «جئونبوک موتورز» برنده جام 2006 و العین امارات دیگر قهرمانانی هستند که جمع برندگان را در سال آینده کامل می کنند.

«توکوآکی سوزوکی» ، مدیر بخش مسابقات باشگاهی کنفدراسیون فوتبال آسیا در خصوص چگونگی برگزاری این رقابت‌ها در سال 2010 گفت: «ما از داشتن چنین جمع قدرتمندی در بازیهای فصل آینده لیگ قهرمانان خوشحالیم. به غیر از اسامی قهرمانان در میان دیگر شرکت کنندگان هم تیم‌های قدرتمندی حضور دارند و امیدوارم فصل 2010 به اوج جذابیت لیگ قهرمانان برسد».

«اوراوا» اینک در رده چهارم جدول «جی لیگ» است و برای جبران پنج امتیاز عقب افتاده و ایستادن در جمع سه تیم آخر کار مشکلی دارد. هر چند با قهرمانی «گامبا اوزاکا» در جام امپراطور ، «اواراوا» حتی با مقام چهارم هم به آسیا می رسد.

به غیر از قهرمانان لیگ قهرمانان آسیا از سال 2002 ، نامداران دیگر بازیهای باشگاهی آسیا نیز در رقابت‌های سال آینده حضور دارند که استقلال تهران ، سئونگنام کره جنوبی، الهلال عربستان و السد قطر در این میان هستند.

از بین 32 تیم باشگاهی 30 باشگاه از لیگ‌های کشوری یا جام حذفی به لیگ قهرمانان می رسند و دو باشگاه از بازیهای پلی آف بالا می آیند تا در قرعه کشی روز 7 دسامبر 2009 (16 آذر 1388) در هشت گروه تقسیم می شوند.

تیم‌هایی که تاکنون به لیگ قهرمانان آسیا 2010 رسیده‌اند به ترتیب زیر هستند:

ژاپن
کاشیما آنتلرز

کره جنوبی
جئونبوک موتورز (قهرمان)
سوان بلووینگز (قهرمان جام حذفی)
پوهانگ استیلرز (نایب قهرمان)
سئونگنام ایلهوا (تیم سوم)

چین
بیجینگ گوان (قهرمان)
چانگچون یاتای (نایب قهرمان)
هنان جیان یه (تیم سوم)
شاندونگ لیوننگ (چهارم)

ایران
استقلال تهران (قهرمان)
ذوب آهن (قهرمان جام حذفی)
مس کرمان (تیم سوم)
سپاهان اصفهان  (تیم چهارم)

عربستان سعودی
الاتحاد (قهرمان)
الشباب (قهرمان جام حذفی)
الهلال (تیم دوم)
الاهلی (تیم سوم)

امارات
الاهلی (قهرمان)
الجزیره (تیم دوم)
العین  (قهرمان جام حذفی - تیم سوم)

استرالیا
ملبورن ویکتوری (قهرمان لیگ)
آدلاید یونایتد (تیم دوم)

ازبکستان
بنیادکار (قهرمان)
پاختاکور (تیم دوم)

اندونزی
پرسیپورا (قهرمان)

قطر
الغرافه (قهرمان)
السد (تیم دوم)

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰
فرزند زمانه خود باش

گفت‌وگوی «جام‌جم» با میثم عبدی، کارگردان نمایش رومئو و ژولیت و چند کاراکتر دیگر

فرزند زمانه خود باش

نیازمندی ها