jamejamonline
صفحه نخست عمومی کد خبر: ۲۹۳۶۶۳   ۲۳ آبان ۱۳۸۸  |  ۱۲:۲۷

رییس مرکز نشر دانشگاهی خبر داد:

38 دانشگاه کشور عضو شبکه محیط مجازی

دکتر محمدمهدی تهرانچی رییس مرکز نشر دانشگاهی با بیان اینکه محیط مجازی عرضه کتب دانشگاهی به زودی افتتاح می‌شود، گفت: 38 دانشگاه بزرگ کشور در حال حاضر عضو این شبکه هستند و کتب دانشگاهی مربوطه در این محیط در دسترس دانشجویان و علاقمندان قرار دارد.

رییس مرکز نشر دانشگاهی در گفتگو با ایسنا ، در خصوص طرح شبکه عرضه فراگیر کتب دانشگاهی (شعف) ، بیان کرد: با توجه به معضل اصلی دانشگاه‌های کشور در رابطه با ارایه و عرضه کتاب، جهت ایجاد هماهنگی در عرصه نشر کتب علمی توسط دانشگاه‌ها ، مرکز نشر دانشگاهی با این طرحی، اقدام به عرضه این کتب در فضای مجازی و حقیقی کرده است.

وی با بیان اینکه نمایشگاه دائمی طرح شعف در تهران برپاست ، اظهار کرد: مرحله مهمتر ارایه کتب دانشگاهی در شبکه مجازی و اینترنت است که تمامی اطلاعات و عناوین کتب دانشگاهی در این شبکه فهرست خواهد ‌شد.

تهرانچی تصریح کرد: به زودی قابلیت جستجو در نمایه مذکور فراهم می‌شود تا از این طریق هر محقق و پژوهشگری با جستجوی هر عنوان کتاب دانشگاهی ، به کتاب‌های علمی کشور دسترسی پیدا کند و همانجا بتوانند کتاب را به صورت آن لاین خریداری کنند.

رییس مرکز نشر دانشگاهی با بیان اینکه 38 دانشگاه بزرگ کشور در حال حاضر عضو این شبکه هستند، افزود: برنامه آینده مرکز، ایجاد هماهنگی برای بهینه سازی امکان نشر و چاپ کتاب در مراکز دانشگاهی است.

وی با اشاره به امکان جستجو در محتوای مطالب کتب دانشگاهی، عنوان کرد: این امکان در محیط وب در حال راه‌اندازی است.

رییس مرکز نشر دانشگاهی با اشاره به وجود 4 هزار عنوان کتاب دانشگاهی در نمایشگاه دائمی این مرکز، ‌افزود: در نهایت حدود 8 هزار عنوان کتاب در این مجموعه عرضه می‌شود.

تهرانچی با بیان اینکه این تسهیلات برای اولین بار فراهم شده است، تصریح کرد: در گذشته در رابطه با جستجوی مقالات، مراکزی وجود داشت ولی مراکز نشر دانشگاهی این کار را برای نخستین بار انجام می‌دهند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
نقطه طلایی

نقطه طلایی

یک) عکس را خیلی وقت است گذاشته‌ام. جایی که همیشه جلوی چشمم باشد. پشت عکس، بابا با خودکار آبی و خط شکسته نستعلیق نوشته: «باغ اکبرآقا- نوروز۱۳۶۵ - با محمدمهدی جان».

از دکتر نجیب تا دکتر غنی

از دکتر نجیب تا دکتر غنی

حملات و ترورهای مرگبار در سراسر افغانستان به امری روزمره بدل شده‌است. هر کسی هم می‌تواند هدف باشد.

رشته ‌کوه‌هایی به نام پدر

رشته ‌کوه‌هایی به نام پدر

از یک سنی به بعد، دیگر شخص و انسان نیستند. تبدیل می‌شوند به یک مفهوم. یک مکتب، یک تفکر. بعضی وقت‌ها با یک من عسل نمی‌شود خوردشان.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
یک عصر متفاوت

در مرحله نیمه‌نهایی عصرجدید چه اتفاقاتی افتاد؟ به همراه جزئیاتی از چگونگی برگزاری مرحله پایانی

یک عصر متفاوت

پیشخوان

بیشتر