jamejamonline
جامعه عمومی کد خبر: ۲۹۰۵۴   ۲۵ شهريور ۱۳۸۲  |  ۲۲:۴۱

مدیر کل دفتر تغذیه و بهداشت مدارس وزارت آموزش و پرورش گفت : آموزش پیشگیری از ایدز در دبیرستان ها نیازمند یک میلیارد تومان اعتبار است .

ریاض غیرتمند در گفتگو با ایسنا افزود: این دفتر در سال تحصیلی جدید بر روی سلامت رفتاری دانش آموزان نیز فعالیت خواهد کرد. به گفته وی ، حدود 400نفر از پزشکان و کارشناسان ارشد آموزش و پرورش دارای مدارک تحصیلی مرتبط با بهداشت ، با همکاری 5دانشگاه علوم پزشکی کشور و وزارت بهداشت طی 10دوره کارگاه آموزشی ، مطالب را فراگرفته اند. وی ادامه داد: مدرسان پس از فراگیری مسائل مورد نیاز، نحوه مقابله با این بیماری را به معلمان در استان های سراسر کشور انتقال می دهند. مدیرکل دفتر تغذیه و بهداشت مدارس آموزش و پرورش با بیان این که آموزش پیشگیری از ایدز در مدارس متفاوت با آموزش های وزارت بهداشت و هلال احمر است ، افزود: برنامه ریزی های لازم در زمینه آموزش پیشگیری از ایدز برای 5/1 میلیون دانش آموز اول متوسطه در سراسر کشور صورت گرفته است ؛ اما هنوز اعتبار لازم از سوی سازمان مدیریت و برنامه ریزی و وزارت بهداشت تامین نشده است ، که این امر امکان آموزش را از بین می برد. وی با اعلام این که سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزش و پرورش در کتاب زیست شناسی سال اول متوسطه ، ضمیمه ای درباره پیشگیری از ایدز را هنوز به چاپ نرسانده است ، اظهار کرد: بحث مقابله با ایدز باید با حفظ ارزشها و فرهنگ کشور به دانش آموزان آموزش داده شود که این امر بدون تامین اعتبار قابلیت اجرایی نخواهد یافت .
ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
سامانه‌ حمایت از خانواده زندانیان

سامانه‌ حمایت از خانواده زندانیان

در برنامه تحولی قوه‌ قضاییه، رسیدگی به امور خانواده زندانیان به عنوان یک اولویت مورد توجه متولیان است و این مهم موجب شده سازمان زندان‌ها و اقدامات تأمینی و تربیتی کشور، یکی از مأموریت‌های محوری خود را به مساله رسیدگی به امور خانواده زندانیان اختصاص دهد و در این مسیر برنامه و امکاناتی را در دستور کار دارد.

گفتگو

بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر