jamejamonline
صفحه نخست عمومی کد خبر: ۲۸۹۰۶۶   ۳۰ مهر ۱۳۸۸  |  ۰۰:۰۶

با معرفی آثار برگزیده

تئاتر ماه امشب غروب می‌کند

گروه فرهنگ و هنر: امروز بعد از ظهر با تقدیر از برگزیدگان صحنه‌ای و خیابانی در تالار اندیشه حوزه هنری، ششمین جشنواره سراسری تئاتر ماه غروب می‌کند. این جشنواره که از 23 مهر در تماشاخانه‌های مهر و ماه و تالار‌های اندیشه و محراب با اجرای 40 نمایش صحنه‌ای و 24 نمایش خیابانی برگزار شد، بیش از هر چیز به خاطر توجه ویژه به هنرمندان شهرستان‌ها، یکی از رویدادهای خاص تئاتری کشور به شمار می‌آید.

در همین رابطه، دکتر محمود عزیزی که از داوران این دوره جشنواره است، به خبرنگار ما گفت: این جشنواره یکی از رویدادهای تئاتری ارزنده‌ کشور است که با توجه به میدان دادن به هنرمندان شهرستانی در کنار تهرانی‌ها، امید شکوفایی بیشتر آن در آینده به وضوح دیده می‌شود.

این استاد دانشگاه با اشاره به این که در اغلب آثار بخش صحنه‌ای این جشنواره، مضامین بسیار برجسته‌ای دستمایه کار قرار گرفته بود، ادامه داد: در این میان بعضی از مضامین آن طور که باید تبیین نشده بودند، درحالی که می‌توانستند در زمره نمایش‌های بسیار ارزنده در بیایند.

وی با تاکید بر این‌که باید با برگزاری کارگاه‌های آموزشی، سطح کار هنرمندان جوان شهرستانی را ارتقا داد، افزود: اشکالاتی هم در رابطه با انتخاب بازیگر برای شخصیت‌های مختلف در بیشتر کارها دیده می‌شد که علت آن کمبود بازیگر در شهرستان‌ها و باز نبودن دست کارگردان است.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
گردش بیشتر جهش بیشتر

گردش بیشتر جهش بیشتر

شرایطی که امروز در کشور شاهد آن هستیم، بدون شک نشان‌دهنده وجود و گسترش ویروس جهش‌ یافته انگلیسی است؛ آن‌قدر که در آزمایش‌های جدیدی که انجام می‌دهیم، غالب بودن سویه انگلیسی ویروس درنتیجه آنها کاملا مشهود و مشخص است؛ اتفاقی که متاسفانه با مدیریت نادرست و تصمیمات بسیار نابخردانه در ستاد کرونا اتفاق افتاد و موجب شد ویروس جهش‌یافته در تمام کشور شیوع پیدا کند و همه شهرها را در بربگیرد.

همچنان خوشبین نیستیم

همچنان خوشبین نیستیم

بعد از برگزاری چند جلسه از مذاکرات کمیسیون برجام باید گفت که همچنان برای خوشبینی نسبت به ثمربخش بودن این مذاکرات زود است و ما مثل گذشته خوشبین نیستیم.

بیم و امیدهای روزهای کرونا زده

بیم و امیدهای روزهای کرونا زده

این روزها، روزهای سختی است. روزهایی که برگشتیم به محدودیت‌های پاییز ۱۳۹۹. روزهایی که آژیر قرمز کرونا یک‌بار دیگر در سراسر کشور به صدا در آمده است اما این بار سخت‌تر و نگران‌کننده‌تر. ابتلاها خانوادگی و سرعت انتقال بالا رفته است.

گفتگو

بیشتر
کار ناتمام محققان با آرسیبو

مدیر عملیاتی تلسکوپ رادیویی ساردینیا در گفتگو با جام‌جم از داغ‌ترین حوزه‌های مطالعاتی در اخترشناسی رادیویی می‌گوید

کار ناتمام محققان با آرسیبو

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر