jamejamonline
صفحه نخست عمومی کد خبر: ۲۸۸۸۱۹ ۲۹ مهر ۱۳۸۸  |  ۰۰:۰۹

گروه شهرستان‌ها: رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان لرستان، فرهنگ‌سازی درخصوص عادات غلط غذایی را در لرستان یک ضرورت عنوان کرد. قدرت‌الله شمس خرم‌آبادی در گفتگو با مهر، اظهار کرد: همه سازمان‌ها و دستگاه‌ها بویژه صداوسیما و رسانه‌ها باید تلاش کنند تا فرهنگ‌های غلط غذایی نظیر استفاده از نوشابه اصلاح شود و آب معدنی و دوغ سر سفره لرستانی‌ها بیاید. رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان لرستان با تاکید بر این که متاسفانه در لرستان مثل سایر استان‌های کشور بیماری‌های قلبی و عروقی در صدر عوامل مرگ و میر قرار دارد، یادآور شد: باید کاهش مصرف گوشت قرمز، روغن‌های با اسید چرب و ترانس بالا، دخانیات، بی‌تحرکی و خطرات ناشی از آنها اطلاع‌رسانی شود.

به گفته شمس خرم‌آبادی، یکی از راه‌های موثر، آموزش در مدارس است زیرا با تغییر نگرش دانش‌آموزان است که اصلاح الگوی مصرف در تغذیه مردم هم بیشتر به وجود آمده و احساس خواهد شد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی لرستان همچنین در بخش دیگری از سخنان خود گفت : سمینار علمی ویژه داروسازان و سمینار اصول نسخه نویسی ویژه پزشکان به طور همزمان در این دانشگاه اوایل نیمه دوم مهرماه برگزار شد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
عملیات عجیب

عملیات عجیب

خاطره ای که من نقل می کنم از یکی از دوستان ما به نام امیر سرتیپ ایرج عصاره است.

وداع با ماه عزیز

وداع با ماه عزیز

ماه مبارک رمضان که تمام می شود به خاطر ویژگی‌هایش با آن «خداحافظی» می‌کنیم. هرکسی که در این ماه مبارک با شرایطی روزه گرفته که در رساله‌های عملیه آمده، ان‌شاءا... از همگان قبول است، زیرا خداوند اساس شریعت را بر سهل بودن نهاده است.

مردمانی 80 سال در قرنطینه

مردمانی 80 سال در قرنطینه

می‌دانی حلما... من قول می‌دهم... من قول می‌دهم یک روز بعد از نماز ظهر، روی تخته سنگ‌های روبه‌روی مسجد الاقصی می‌گویم بنشین و می‌دوم از ابوطاریج برایت فالوده می‌خرم با شربت سیب‌های ترش وحشی و آبلیمو ...

پیک امید پویانمایی

پیک امید پویانمایی

فیلم های پویانمایی ایرانی از جمله آثار پرمخاطب سامانه های اینترنتی نمایش فیلم هستند و تماشاگران با نظرات مثبت، میزان رضایتمندی خود را از این کارها اعلام می کنند.

آتش غفلت در جنگل

آتش غفلت در جنگل

حجم بالای بارندگی‌های چند هفته گذشته باعث افزایش رویش علف‌های هرز در جنگل‌های مختلف ایران شده‌است.

گفتگو

بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر

پیشخوان

بیشتر