jamejamonline
صفحه نخست عمومی کد خبر: ۲۸۸۸۱۹   ۲۹ مهر ۱۳۸۸  |  ۰۰:۰۹

گروه شهرستان‌ها: رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان لرستان، فرهنگ‌سازی درخصوص عادات غلط غذایی را در لرستان یک ضرورت عنوان کرد. قدرت‌الله شمس خرم‌آبادی در گفتگو با مهر، اظهار کرد: همه سازمان‌ها و دستگاه‌ها بویژه صداوسیما و رسانه‌ها باید تلاش کنند تا فرهنگ‌های غلط غذایی نظیر استفاده از نوشابه اصلاح شود و آب معدنی و دوغ سر سفره لرستانی‌ها بیاید. رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان لرستان با تاکید بر این که متاسفانه در لرستان مثل سایر استان‌های کشور بیماری‌های قلبی و عروقی در صدر عوامل مرگ و میر قرار دارد، یادآور شد: باید کاهش مصرف گوشت قرمز، روغن‌های با اسید چرب و ترانس بالا، دخانیات، بی‌تحرکی و خطرات ناشی از آنها اطلاع‌رسانی شود.

به گفته شمس خرم‌آبادی، یکی از راه‌های موثر، آموزش در مدارس است زیرا با تغییر نگرش دانش‌آموزان است که اصلاح الگوی مصرف در تغذیه مردم هم بیشتر به وجود آمده و احساس خواهد شد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی لرستان همچنین در بخش دیگری از سخنان خود گفت : سمینار علمی ویژه داروسازان و سمینار اصول نسخه نویسی ویژه پزشکان به طور همزمان در این دانشگاه اوایل نیمه دوم مهرماه برگزار شد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
محتوای موفق را در اوج تمام کنیم

محتوای موفق را در اوج تمام کنیم

موفق‌ترین محتواها را باید در اوج تمام کرد و نباید این‌طور باشد که آن‌قدر یک برنامه را ادامه دهند که بیننده یا شنونده، زده شود.

دو قطبی‌ های موهوم

دو قطبی‌ های موهوم

بداخلاقی در انتخابات‌ ها ریشه در رقابت‌های توهمی و خیال‌انگیز دارد. رقابت در فضای سیاسی ما برآمده از نزاعات دیو و دلبری است. در خیال و ذهن از یکی دیو می‌سازیم و از یکی دلبر.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

روزنامه بیشتر

پیشخوان

بیشتر
نظرسنجی بیشتر
پیش بینی شما از نتیجه دربی استقلال و پرسپولیس ؟
برد استقلال
برد پرسپولیس
تساوی