jamejamonline
سیاسی عمومی کد خبر: ۲۸۸۵۴۷   ۳۰ مهر ۱۳۸۸  |  ۱۶:۱۸

وزیر امور خارجه آمریکا در مصاحبه‌ای که روزنامه آمریکایی «نیویورک‌تایمز» آن را منتشر کرد با بیان اینکه ایران در صدد دستیابی به سلاح هسته‌ای نیست تاکید کرد؛ برنامه هسته‌ای ایران صلح‌آمیز است.

به گزارش فارس، «هیلاری کلینتون» در مصاحبه‌ای که «روزنامه نیویورک تایمز» آن را منتشر کرد، اعلام کرد که مطمئناً ایران به دنبال گسترش تسلیحات هسته‌ای نیست بلکه به دنبال انرژی و سوخت هسته‌ای است و هدفی صلح‌آمیز دارد.

کلینتون ادامه داد که من شک ندارم که ایران به دنبال انرژی هسته‌ای و سوخت‌ هسته‌ای است و درصدد است این انرژی را برای اهداف صلح آمیز استفاده کند و در حال حاضر در حال گسترش سلاح‌های هسته‌ای نیست.

وی تصریح کرد که به نظر من ایران نمی‌خواهد بمب هسته‌ای بسازد بلکه تنها در صدد است جایگاه خود را در میان کشورهای بزرگ جهان گسترش دهد و به آنها اثبات کند که ایران توانایی ساخت بمب را دارد اما بمبی نمی‌سازد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
دستمان پر است

دستمان پر است

با توجه به بازدیدی که چند روز گذشته از سوی کمیسیون امنیت ملی و انرژی مجلس از مراکز هسته‌ای کشورمان صورت گرفت باید به این نکته مهم اشاره کنم که اگر اسرائیل یا آمریکا دست به ترور و به شهادت رساندن دانشمندان هسته‌ ای کشورمان می‌زنند، به این معنی است که به دانش هسته‌ای آن هم به شکل تمام و کمال آن دست یافته‌ایم و همین موضوع یعنی منابع انسانی و دانشمندان هسته‌ای کشورمان برگ برنده جمهوری اسلامی هستند.

چه پیامی را به غرب می‌فرستیم؟

چه پیامی را به غرب می‌فرستیم؟

پس از وقوع حادثه روز یکشنبه ۲۲فروردین در تاسیسات‌ هسته‌ ای نطنز و در شرایطی که افکار عمومی در انتظار اتخاذ موضعگیری محکم و قاطع مسؤولان بود، مشاور رئیس‌جمهور در اظهارنظری در فضای مجازی نوشت: «آیا باید پاسخ قطع برق در نطنز را با قطع مذاکرات در وین داد؟»

نکات مثبت و منفی مذاکرات وین

نکات مثبت و منفی مذاکرات وین

یک نکته مثبت و خوب مذاکرات وین این است که مسؤولان دولت با یک موضع عقلانی و مبتنی بر سیاست قطعی نظام در مذاکرات سطح کارشناسی حاضر شده‌اند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر