jamejamonline
جامعه عمومی کد خبر: ۲۸۸۲۳۵   ۲۹ مهر ۱۳۸۸  |  ۱۱:۴۰

مدیر کل رفاه فرهنگیان خبر داد:

تشکیل ستاد معیشت فرهنگیان در کشور

علی قطب‌الدینی مدیرکل تعاون و پشتیبانی فرهنگیان با اشاره به تشکیل کمیته معیشت مرکزی فرهنگیان در وزارت آموزش و پرورش، از تشکیل ستاد معیشت فرهنگیان در ادارت آموزش و پرورش سراسر کشور خبر داد.

مدیرکل تعاون و پشتیبانی فرهنگیان در گفتگو با ایسنا ، در این باره اعلام کرد: ستادهای معیشت فرهنگیان با محوریت کمیته‌های معیشتی و نظارتی در سراسر کشور تشکیل شده است که این کمیته‌ها هر دو هفته یک بار برای پیگیری نیازهای فرهنگیان تشکیل جلسه می‌دهند.

مدیرکل تعاون و پشتیبانی فرهنگیان وزارت آموزش و پرورش با اشاره به فرصت تعیین شده برای فرهنگیان نسبت به خرید کالاهای اقساطی نیز، گفت: فرهنگیان تا 20 آبان ماه فرصت دارند که نسبت به خرید اقساطی اقلام مورد نیاز خود تا سقف 2.5 میلیون تومان از تعاونی‌های مصرف سراسر کشور اقدام کنند.

وی یادآور شد: کالاهای اقساطی به صورت 12 ماهه و بدون پیش پرداخت به فرهنگیان ارائه می‌شود و هزینه آن‌ها به صورت ماهانه از حقوق فرهنگیان کسر خواهد شد.

قطب‌الدینی با بیان این که 24 شرکت معتبر با 90 قلم کالا در این طرح سراسری مشارکت دارند، اظهار کرد: کالاهای اقساطی تا سقف 25 درصد زیرقیمت مصرف‌کننده و بازار به فرهنگیان ارائه می‌شود.

این مقام مسئول خاطرنشان کرد که در حال حاضر یک میلیون و 100 هزار فرهنگی شاغل و 650 هزار فرهنگی بازنشسته از تسهیلات در نظر گرفته شده در تعاونی‌های مصرف فرهنگیان بهره می‌گیرند که با در نظر گرفتن مجموع این افراد و احتساب خانواده‌هایشان، شمار اعضای بهره‌مند از تعاونی‌های مصرف فرهنگیان به هفت میلیون نفر می‌رسد.

وی از طراحی و راه‌اندازی شبکه آنلاین مشاهده فهرست کالاها و قیمت آن‌ها برای اولین بار در کشور نیز خبر داد و خاطرنشان کرد که این اقدام انتخاب اقلام مورد نیاز فرهنگیان را تسهیل می‌کند.

قطب‌الدینی عنوان کرد: از مجموع 620 تعاونی مصرف فرهنگیان در سراسر کشور ، تاکنون 100 تعاونی با استاندارد‌های لازم تطبیق داده شده‌اند و اصول استاندارد را رعایت می‌کنند و امیدواریم که سایر تعاونی‌ها نیز در یکی دو سال آینده خود را با شاخص‌های استاندارد تطبیق دهند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
سفر ممنوع شد، سفر ممنوع نشد

سفر ممنوع شد، سفر ممنوع نشد

دوباره تعطیلات و دوباره ممنوعیت سفر؛ موضوعی که در یک‌سال گذشته به‌دفعات با آن روبه‌رو شده‌ایم اما موضوع مهم این است که باوجود اعمال محدودیت و ممنوعیت سفر در تعطیلات پیش‌رو چه نقصی وجود دارد که ممکن است به اوج گرفتن دوباره بحران کرونا دامن بزند؟

مدیریت خشکیده

مدیریت خشکیده

خشکسالی، شکارچی حیات وحش شده‌ است، فلامینگوها در بختگان زمینگیر شده‌اند و دوستداران محیط‌زیست برای نجات آنها به تکاپو افتاده‌اند، اما این داستان تلخ محدود به بختگان و جوجه فلامینگوها نیست.

گفتگو

بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر