jamejamonline
اقتصادی عمومی کد خبر: ۲۸۷۶۴۲ ۲۶ مهر ۱۳۸۸  |  ۱۶:۳۰

عضو هیئت مدیره کانون عالی کارفرمایان کشور گفت: اشتغال از طریق طرحهای زودبازده وزیر سابق کار جای خود را به مشاغل خانگی وزیر جدید کار داده است.

ولی الله داودآبادی در گفتگو با مهر در خصوص تغییر برنامه وزارت کار و امور اجتماعی در پرداختن به زمینه های اشتغالزایی، گفت: اینکه توسط وزیر سابق کار و امور اجتماعی دستیابی به هدف اشتغال از طریق بنگاههای زودبازده دنبال شد و حال وزیر جید کار و امور اجتماعی گفته اند ایجاد اشتغال از طریق مشاغل خانگی راهبرد جدید خواهد بود، در واقع تفاوت در نوع نگاه آنها به بازار کار است.

عضو هیئت مدیره کانون عالی کارفرمایان کشور اظهار داشت: قطعا اگر به جای جهرمی نیز شخص دیگری طی 4 سال گذشته وزیر کار می شد روشها و سلیقه های خود را برای کاهش نرخ بیکاری و دستیابی به اشتغال اعمال می کرد.

داودآبادی تصریح کرد: مهم تر از اینکه بخواهیم سلیقه ها و نظرات شخصی وزیران مختلف کار و امور اجتماعی را بررسی کنیم باید ببینیم آنها برای دستیابی به اشتغال چه برنامه ای دارند. در هر حال ایجاد اشتغال مهم ترین مساله ای است که باید اتفاق افتد.

وی همچنین اشتغال واقعی را پایدار، سودآور، دائم و رو به پیشرفت توصیف کرد و افزود: زمانی می توان اشتغال جدید را پذیرفت که شاغل در طی دوران فعالیت خود رو به پیشرفت باشد و این فضا برای وی مهیا شود.

این مقام مسئول کارفرمایی بیان داشت: شغلی را می توان مفید دانست که منافع دو گروه کارگر و کارفرما در آن لحاظ شده باشد و در کنار آنها نیز اقتصاد کشور به شکوفایی برسد.

داودآبادی اگر بتوان در کشور اشتغال پایدار ایجاد کرد و از طریق آن نرخ بیکاری را کاهش داد، می توان تعادل بازار کار و رونق تولید را شاهد بود. حال خیلی مهم نیست که وزرا با چه دیدگاه و راهی این اهداف را دنبال می کنند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
سیاست اقتصادی روحانی همان روش احمدی نژاد است

سیاست اقتصادی روحانی همان روش احمدی نژاد است

یک کارشناس اقتصادی در یادداشتی در جام جم آنلاین نوشت: دولت آقای روحانی از لحاظ تفکر دو دولت کاملا متفاوت بودند ولی ما در حوزه اقتصاد شاهد سیاست هایی کاملا یکسان با آثار مشابه بودیم.

اعزام نفتکش به ونزوئلا، تابوشکنی بود

اعزام نفتکش به ونزوئلا، تابوشکنی بود

محمدعلی خطیبی، نماینده پیشین ایران در اوپک در یادداشتی برای جام جم آنلاین درباره نفتکش های سوخت‌رسان ایران در حال ورود به آب‌های ونزوئلا، نوشت: در صورت مزاحمت برای نفتکش های ایران، هم در خلیج فارس هم در خارج از این حوزه توان پاسخگویی وجود دارد.

كرونا، نرخ ارز و آینده بورس

كرونا، نرخ ارز و آینده بورس

نقدینگی لجام‌گسیخته، قیمت سوخت (بنزین و گازوئیل) و نرخ ارز را شاید بتوان سه متغیر راهبردی در اقتصاد ایران دانست كه تغییر و تلاطم در هركدام به‌تنهایی می‌تواند سایر بخش‌های اقتصاد ایران را به‌شدت متأثر کند.

گفتگو

بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر