jamejamonline
اقتصادی عمومی کد خبر: ۲۸۷۶۴۲   ۲۶ مهر ۱۳۸۸  |  ۱۶:۳۰

عضو هیئت مدیره کانون عالی کارفرمایان کشور گفت: اشتغال از طریق طرحهای زودبازده وزیر سابق کار جای خود را به مشاغل خانگی وزیر جدید کار داده است.

ولی الله داودآبادی در گفتگو با مهر در خصوص تغییر برنامه وزارت کار و امور اجتماعی در پرداختن به زمینه های اشتغالزایی، گفت: اینکه توسط وزیر سابق کار و امور اجتماعی دستیابی به هدف اشتغال از طریق بنگاههای زودبازده دنبال شد و حال وزیر جید کار و امور اجتماعی گفته اند ایجاد اشتغال از طریق مشاغل خانگی راهبرد جدید خواهد بود، در واقع تفاوت در نوع نگاه آنها به بازار کار است.

عضو هیئت مدیره کانون عالی کارفرمایان کشور اظهار داشت: قطعا اگر به جای جهرمی نیز شخص دیگری طی 4 سال گذشته وزیر کار می شد روشها و سلیقه های خود را برای کاهش نرخ بیکاری و دستیابی به اشتغال اعمال می کرد.

داودآبادی تصریح کرد: مهم تر از اینکه بخواهیم سلیقه ها و نظرات شخصی وزیران مختلف کار و امور اجتماعی را بررسی کنیم باید ببینیم آنها برای دستیابی به اشتغال چه برنامه ای دارند. در هر حال ایجاد اشتغال مهم ترین مساله ای است که باید اتفاق افتد.

وی همچنین اشتغال واقعی را پایدار، سودآور، دائم و رو به پیشرفت توصیف کرد و افزود: زمانی می توان اشتغال جدید را پذیرفت که شاغل در طی دوران فعالیت خود رو به پیشرفت باشد و این فضا برای وی مهیا شود.

این مقام مسئول کارفرمایی بیان داشت: شغلی را می توان مفید دانست که منافع دو گروه کارگر و کارفرما در آن لحاظ شده باشد و در کنار آنها نیز اقتصاد کشور به شکوفایی برسد.

داودآبادی اگر بتوان در کشور اشتغال پایدار ایجاد کرد و از طریق آن نرخ بیکاری را کاهش داد، می توان تعادل بازار کار و رونق تولید را شاهد بود. حال خیلی مهم نیست که وزرا با چه دیدگاه و راهی این اهداف را دنبال می کنند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
پایان احتکار مسکن؟

پایان احتکار مسکن؟

نخستین مصوبه مجلس یازدهم که به‌طور مستقیم به مطالبات مردم اختصاص داشت، مربوط به مالیات بر خانه‌ های خالی (احتکار مسکن) و اصلاح قانون مالیات‌ ها در این زمینه بود.

چرا هزینه نقل‌وانتقال خودرو در دفاتر اسناد رسمی گران است؟

چرا هزینه نقل‌وانتقال خودرو در دفاتر اسناد رسمی گران است؟

موضوع هزینه سند نقل‌ و انتقال خودرو در دفاتر اسناد رسمی یکی از گلایه‌های مهم مردم در سال‌های گذشته بوده است؛ این موضوع در حالی است که با میانداری مقامات پلیس راهور، افکار عمومی شناسنامه خودرو (برگ‌ سبز) صادره از سوی نیروی انتظامی را به عنوان سند خودرو کافی می‌دانند و از این نظر معتقدند هزینه دریافتی در دفاتر اسناد رسمی بابت ثبت رسمی نقل‌وانتقال خودرو، گران و بار مضاعفی بر دوش مردم به حساب می‌آید.

چرا دیپلماسی اقتصادی را باید جدی گرفت؟

چرا دیپلماسی اقتصادی را باید جدی گرفت؟

چندی پیـش محمدباقر قالیباف، رئیس مجلس در جریان حضور وزیرخارجه در صحن مجلس و پس از قانع نشدن نمایندگان از پاسخ‌های وزیرخارجه، در جملاتی به بیان ضرورت احیای دپیلماسی اقتصادی در این وزارتخانه کلیدی پرداخت و عنوان کرد: باید نام وزارت خارجه را تغییر دهیم و اگر نیاز است این کار را هم دنبال کنیم و نام آن را به وزارت خارجه و تجارت امور بین‌الملل تبدیل کنیم.

گفتگو

بیشتر
تکمیل مسکن مهر؛ 4 ماه بعد

گفت‌وگو با مهدی هدایت، مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید پردیس درباره سرنوشت مسکن مهر و طرح اقدام ملی مسکن

تکمیل مسکن مهر؛ 4 ماه بعد

پیشنهاد سردبیر بیشتر