jamejamonline
جامعه عمومی کد خبر: ۲۸۷۵۶۸   ۲۶ مهر ۱۳۸۸  |  ۱۱:۵۲

دکتر علیرضا علی‌احمدی درخصوص تغییرات در اموال ودارایی هایش در پایان دوره وزارت آموزش و پرورش، این تغییرات را توضیح داد.

به گزارش جام جم آنلاین وی در پاسخ به سوال پایگاه اطلاع رسانی دولت در این باره گفت: طی 21 ماه دوران سرپرستی و وزارت در وزارت آموزش و پرورش، وی هیچگونه رابطه مالی و در آمدی با وزارتخانه آموزش و پرورش نداشته و طی این مدت فقط از طریق دانشگاه طبق روال یک عضو هیات علمی حق الزحمه معلمی خویش را دریافت می کرده است.

علی احمدی استاد و عضو هیئت علمی دانشگاه علم و صنعت ایران است.

وی درباره تغییرات وضعیت دارائیهای خود و اعضای خانواده اش قبل از تصدی وزارت آموزش و پرورش و بعد از آن اظهار داشت: برای احداث بنایی در یک زمین کشاورزی در روستای حاجی آباد از توابع تهران مبلغی بالغ بر 60 میلیون تومان هزینه شد که سهم اینجانب و همسرم نصف این مبلغ سرمایه گذاری است که از محل حقوق هیات علمی اینجانب و همسرم تامین شده است.

وزیر سابق آموزش و پرورش یادآور شد که یک خط تلفن همراه که در دوران مسئولیت قبلی(ریاست دانشگاه پیام نور) در اختیار وی بوده است، با پرداخت مبلغ پانصد و پنجاه هزار تومان به حساب دولت، طبق مقرارت به وی منتقل شده است.

سهام عدالت که اعضای هیات علمی همه دانشگاهها مشمول دریافت آن بوده اند و حدود5میلیون تومان معادل ریالی هدایای دریافت شده از دولت به مناسبت اعیاد مختلف، از جمله تغییرات صورت گرفته در اموال و دارایی وی در پایان دوره تصدی وزارت آموزش و پرورش نسبت به پیش از تصدی پست وزارت است.

علی‌احمدی با اشاره به انتشارات تولید دانش و فصلنامه مدیریت فردا که از قبل از دوران تصدی وزارت- از سال1382- تحت نظر وی مدیریت می شده است، تاکید کرد که تغییرات حسابهای جاری متعلق به این مجموعه ها نیز عادی و طبق روال بوده است که مشروح آن به استحضار رئیس قوه قضائیه رسیده است.

وزیرسابق آموزش و پرورش همچنین خرید یک خط تلفن همراه ایرانسل برای فرزند دانش آموز خود را دیگر تغییر صورت گرفته در فهرست اموال و دارایی های خانواده اش اعلام کرد.

علی‌احمدی تاکید کرد که منزل مسکونی شخصی وی از سال1383 یک آپارتمان  واقع در یک مجتمع مسکونی در لویزان است و با مشارکت تعدادی از استادان دانشگاه ساخته شده که وی و خانواده اش از آن سال در این آپارتمان ساکن هستند.

وزیر آموزش و پرورش دولت نهم پیش از این بر اساس اصل 142قانون اساسی فهرست و جزئیات اموال خود و خانواده اش را به رئیس قوه قضائیه اعلام کرده است.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
سفر ممنوع شد، سفر ممنوع نشد

سفر ممنوع شد، سفر ممنوع نشد

دوباره تعطیلات و دوباره ممنوعیت سفر؛ موضوعی که در یک‌سال گذشته به‌دفعات با آن روبه‌رو شده‌ایم اما موضوع مهم این است که باوجود اعمال محدودیت و ممنوعیت سفر در تعطیلات پیش‌رو چه نقصی وجود دارد که ممکن است به اوج گرفتن دوباره بحران کرونا دامن بزند؟

مدیریت خشکیده

مدیریت خشکیده

خشکسالی، شکارچی حیات وحش شده‌ است، فلامینگوها در بختگان زمینگیر شده‌اند و دوستداران محیط‌زیست برای نجات آنها به تکاپو افتاده‌اند، اما این داستان تلخ محدود به بختگان و جوجه فلامینگوها نیست.

گفتگو

بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر