jamejamonline
جامعه عمومی کد خبر: ۲۸۷۱۸۷ ۲۴ مهر ۱۳۸۸  |  ۱۴:۰۱

جدیدترین آمار آنفلوآنزای نوعA در کشور

شمار مبتلایان از مرز600 نفر گذشت

رییس مرکز مدیریت بیماریهای وزارت بهداشت ،درمان و آموزش پزشکی اعلام کرد: بر اساس جدیدترین آمار، در حال حاضر 649 نفر به بیماری آنفلوآنزای نوع A در کشور مبتلا شده اند.

دکتر" محمد مهدی گویا" روز جمعه در گفت و گو با ایرنا افزود:همچنین تاکنون 10نفر بر اثر ابتلا به این بیماری در کشور فوت کرده اند.

وی اظهار داشت : با توجه به روند رو به گسترش ویروس این بیماری پیش بینی می شود که بر تعداد مبتلایان روز به روز افزوده شود و دانش آموزان بیش از سایر افراد دیگر در معرض جدی ابتلا به آنفلوآنزای نوع Aهستند.

گویا بدون بیان آمار مبتلایان به این بیماری به تفکیک جنس و سن هشدار داد: مدیران مدارس ملزم هستند به دانش آموزان سرماخورده تا بهبودی کامل اجازه استراحت در منزل دهند تا ویروس این بیماری به دیگر دانش آموزان سرایت نکند.

وی تاکید کرد: به دلیل اینکه دانش آموزان بیش از سایر افزاد نیمی از روز را در میان همسالان و در یک محیط بسته می گذرانند ، ضروری است از وسایل شخصی خود از جمله لیوان و دستمال استفاده و والدین نیز به طور حتم صابون های آماده را در کیف آنان برای شستشوی دستها بگذارند.

گویا به زائران حج تمتع که از 10آبان سالجاری به عربستان عزیمت می کنند، مجددا توصیه کرد واکسن آنفلوآنزای فصلی را تزریق و در زمان حضور در حج به تمامی مسائل بهداشتی که از سوی تیم های پزشکی مستقر در آنجا بیان می شود توجه کنند.

بر اساس گزارش سازمان جهانی بهداشت شمار مبتلایان به آنفلوآنزای Aدر دنیا از مرز چهار هزار نفر گذشته و تاکنون بیش از هزار فرد نیز بر اثر این بیماری جان خود را از دست داده اند.
ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
سوختن درخت طبیعی نیست!

سوختن درخت طبیعی نیست!

در ده روز گذشته، حدود 300 نقطه از اراضی جنگلی آتش گرفته است. شاید بسیاری بگویند این آتش‎سوزی‌ها عمدی است.

توهم خودشیفتگان مجازی

توهم خودشیفتگان مجازی

فضای مجازی بستری شده‌است برای ظهور افرادی که با کسب مخاطب اقدام به اظهارنظرهای غیرکارشناسانه می‌کنند؛ بستری که در آن بیشتر حرافی می‌کنند.

سلامت‌ دانش‌ آموزان اولویت والدین و قانون

سلامت‌ دانش‌ آموزان اولویت والدین و قانون

صعودی شدن مجدد شیب ابتلا به کرونا، بسیاری از والدین دانش‌آموزان را نگران کرده است؛ والدینی که حالا با صحبت‌های دیروز رئیس‌جمهور، احتمالا چاره‌ای ندارند جز این که فرزندان‌شان را از 15 شهریور به مدرسه بفرستند.

گفتگو

بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر