jamejamonline
ورزشی سایر کد خبر: ۲۸۷۰۴۳   ۲۳ مهر ۱۳۸۸  |  ۱۶:۲۱

در حالی که کمتر از 236 روز تا آغاز مسابقات فوتبال جام جهانی 2010 آفریقای جنوبی باقی مانده است ، تاکنون صعود 22 تیم به این مسابقات قطعی شده است.

مسابقات انتخابی جام جهانی 2010 در قاره‌های مختلف کم کم به روزهای پایانی خود نزدیک می شود. تاکنون 22 تیم توانسته‌اند جواز صعود به پیکارهای آفریقای جنوبی را بدست آورند که همراه تیم میزبان تعداد آنها به 23 تیم می رسد.

در فاصله 236 روز تا آغاز جام جهانی تیم‌های انگلستان ، اسپانیا ، آلمان ، اسلواکی ، ایتالیا ، صربستان ، دانمارک ، سوییس و هلند (اروپا) ، استرالیا ، ژاپن ، کره جنوبی و کره شمالی (آسیا) ، آرژانتین، شیلی ، برزیل و پاراگوئه (آمریکای جنوبی) ، آمریکا ، مکزیک و هندوراس (آمریکای شمالی ، مرکزی و حوزه دریای کارائیب) و ساحل عاج و غنا (آفریقا) صعود خود به اولین جام جهانی قاره آفریقا را قطعی کرده‌اند.

به این 23 تیم 9 تیم دیگر ملحق می‌شوند تا از روز جمعه 11 ژوئن 2010 رقابت خود در جام جهانی آغاز کنند. 9 تیمی که از قاره اروپا (4 تیم) ، قاره آفریقا (3 تیم) ، قاره اقیانوسیه و آسیا (یک تیم) قاره آمریکا (یک تیم) برای حضور در جام جهانی انتخاب می شوند.

مهر

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
وداع تلخ با «آقا نادر»؛ مرد شماره یک اخلاق

وداع تلخ با «آقا نادر»؛ مرد شماره یک اخلاق

 نادر دست‌نشان متولد ۱۳۳۹‌ از نامداران فوتبال مازندران و پرافتخارترین بازیکن تیم نساجی مازندران بود که هم در دوران اوج و هم در دوران مربی‌گری، نزد همه کسانی که او را از نزدیک می‌شناختند، مرد اخلاق بود.

فوتبال، بازتابی از زندگی

فوتبال، بازتابی از زندگی

برای ما فوتبالی‌ها که از بچگی تا پیرانه‌سری با فوتبال زندگی کرده‌ایم، طبیعی است که فوتبال آمیخته با زندگی است و در تک‌تک سلول‌های بدن ما تنیده شده است.

بله! ما هم در این ورزشگاه بازی کردیم

بله! ما هم در این ورزشگاه بازی کردیم

 نیم قرن از عمر ورزشگاه آزادی می‌گذرد. اولین خاطره‌های من از این ورزشگاه به سال ۱۳۵۳ برمی‌گردد که برای تماشای بازی ایران و کره‌شمالی در مقدماتی جام‌جهانی ۱۹۷۴

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر