jamejamonline
بین الملل عمومی کد خبر: ۲۸۶۷۸   ۱۶ شهريور ۱۳۸۲  |  ۰۲:۳۸

جام جم آنلاین - بر اثر انفجار یک خودروی بمب گذاری شده در یکی از بازارهای اصلی عمده فروشی میوه در کشمیر هند در روز شنبه 6 سپتامبر بیش از 44 نفر کشته و مجروح شدند.

به گزارش شبکه تلویزیونی TF1 فرانسه ، سرهنگ مختار سینگ سخنگوی ارتش هند در کشمیر گفت ، یک خودروی بمب گذاری شده که در مقابل بازار پارایمپورا در حومه سرینگر ، پایتخت تابستانی ایالت جامو و کشمیر متوقف شده بود ، منفجر شد و بر اثر انفجار آن 7 نفر کشته و 37 نفر زخمی شدند که جراحات برخی از آنها بسیار شدید است و احتمالا تعداد تلفات این انفجار افزایش می یابد.

وی افزود: در این انفجار 4 نظامی نیز مجروح شده اند.
مختار سینگ این خودروی بمب گذاری شده در مسیر عبور یک کاروان نظامی توقف کرده بود و در واقع کاروان نظامی هدف اصلی این بمب گذاری بوده است .

درگیری ها در دو سوی مرزهای کشمیر
ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
صلح میان اشباح

صلح میان اشباح

ماه‌ها پیشتر وقتی نمایندگان دولت کابل و سران طالبان در دوحه گرد هم آمدند تا پس از توافق واشنگتن با طالبان، طرح صلحی را دراندازند، در همین ستون نوشتم که این گفتگوها با وجود سروصدای بلند رسانه‌ های آن حاصلی نخواهد داشت.

تکرار یک تجربه شکست خورده در عراق

تکرار یک تجربه شکست خورده در عراق

مقامات دولت جو بایدن در آمریکا از استمرار حضور خود در عراق سخن می‌گویند، هر چند می‌خواهند بخشی از این حضور را به بهانه مشورت به نیروهای عراقی صورت دهند! سوال اصلی اینجاست؛ بازیگری که خود نقش ایجادکننده بحران عراق و حامی گروه‌های تروریستی را داشته است، اکنون چگونه می‌خواهد در نقش حل‌کننده بحران در منطقه ایفای نقش کند؟! این سوال مهمی است که دموکرات‌ها و جمهوریخواهان در آمریکا و عوامل آنها در منطقه هیچ‌گاه قدرت پاسخ‌دهی به آن را ندارند.

از خشونت تا نژادپرستی سیستماتیک

از خشونت تا نژادپرستی سیستماتیک

طی روزهای اخیر، جوبایدن بخشی از توان دولت خود را بر روی «مقابله با قوانین حمل سلاح » در آمریکا متمرکز کرده و از عزم و اراده خود و همراهانش برای کاهش خشونت‌ های عمومی در ایالات متحده سخن گفته است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر