jamejamonline
ورزشی سایر کد خبر: ۲۸۶۷۰   ۱۵ شهريور ۱۳۸۲  |  ۲۲:۰۲

دیروز در یک بازی به یاد ماندنی و تاریخی ، تیم ملی والیبال ایران برای نخستین بار تیم ملی ژاپن را شکست داد و در صدر گروه خود قرار گرفت تا امروز ساعت 30/10 آخرین بازی مقدماتی خود را در رقابت

های والیبال قهرمانی آسیا مقابل تیم ضعیف زلاندنو برگزار کند.
بازی در حالی آغاز شد که کمتر کسی پیش بینی می کرد تیم ایران مقابل ژاپن که یکی از تیمهای لیگ جهانی است ، پیروز شود ، بویژه این که تیم ژاپن را مقهور قدرت خود کرد. تیم ایران ست اول را کوبنده آغاز کرد و تا ژاپنی ها به خود آمدند ، 8 - 2 پیش افتاد. هماهنگی و نشاط روحی و جسمی بازیکنان و همکاری خوب ترکاشوند ، نادی قاسمیان ، اکبری ، محمودی و شیرکوند ، امتیازهای متوالی را نصیب ما کرد به طوری که در ست اول به طور باورنکردنی به پیروزی 25-15 رسیدیم . در ست دوم ژاپنی ها فهمیدند که با تیمی پرقدرت روبه رو هستند ، اما این ست را تیم ایران با حساب 25-20 برد. تنوع در تاکتیک از سوی پارک کی وون و تعویض های بجایش ، تیم ژاپن را گمراه کرد. اسپک های خوب ترکاشوند و دفاع بی نقص اکبری ، از ارکان پیروزی ایران در ست دوم بود. در ست سوم ژاپن با اتکا به تجربه یاماموتو که امتیازآورترین بازیکن لیگ جهانی بود ، به پیروزی 25-23 رسید ، اما بچه های تیم ایران در ست چهارم تلاش وصف ناپذیری را به خرج دادند تا برای نخستین بار در تاریخ والیبال بر ژاپن پیروز شوند. در ست چهارم دو تیم تا امتیاز 9 مساوی پیش رفتند ، اما تیم ایران با درخشش ترکاشوند پیش افتاد و برتری اش را تا پایان ادامه داد. سرویس های پرشی بهنام محمودی در اواخر بازی ، از عوامل به هم پاشیده شدن ژاپن و افزایش روحیه تیم ایران بود. این ست را تیم ایران با حساب 25 - 21 پیروز شد و بازی با نتیجه 3 - 1 به نفع ایران پایان یافت . از سال 1958 تا دیروز تیم ملی والیبال ایران هرگز ژاپن را شکست نداده بود. با پیروزی دیروز ، تیم ملی کشورمان خود را به عنوان یکی از مدعیان مسابقه های قهرمانی آسیا مطرح کرده است .
ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
فوتبال، بازتابی از زندگی

فوتبال، بازتابی از زندگی

برای ما فوتبالی‌ها که از بچگی تا پیرانه‌سری با فوتبال زندگی کرده‌ایم، طبیعی است که فوتبال آمیخته با زندگی است و در تک‌تک سلول‌های بدن ما تنیده شده است.

بله! ما هم در این ورزشگاه بازی کردیم

بله! ما هم در این ورزشگاه بازی کردیم

 نیم قرن از عمر ورزشگاه آزادی می‌گذرد. اولین خاطره‌های من از این ورزشگاه به سال ۱۳۵۳ برمی‌گردد که برای تماشای بازی ایران و کره‌شمالی در مقدماتی جام‌جهانی ۱۹۷۴

AFC سیاست زده ترین کنفدراسیون دنیا

AFC سیاست زده ترین کنفدراسیون دنیا

 شاید این سوال اهالی فوتبال و به ویژه هواداران پرسپولیس بی جواب بماند که آیا مستحق‌تر از پرسپولیس برای میزبانی گروه E رقایت های لیگ قهرمانان وجود داشت؟

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر