jamejamonline
صفحه نخست عمومی کد خبر: ۲۸۶۴۴۶   ۱۸ مهر ۱۳۸۸  |  ۰۰:۰۳

گروه اقتصاد: دبیر این انجمن قطعه سازان از ارائه پیشنهادهایی خبر داد که در صورت تحقق،قیمت تمام شده تندر 90 را یک میلیون تومان کاهش می‌دهد. محمد رضا نجفی منش ، روز گذشته در گفتگو با فارس اظهار کرد: در تولید تندر 90 علاوه بر قطعه‌سازان، خودروسازان و شرکت رنوپارس نیز متضرر هستند و در واقع، منفعت اصلی نصیب دلالان بازار خودرو می‌شود و دلیل اصلی آن تیراژ پایین تولید است.

وی حداقل تیراژ تولید اقتصادی تندر 90 را سالانه 100 هزار دستگاه عنوان کرد و گفت: از زمان شروع تولید تندر تاکنون، کمتر از 100 هزار دستگاه از این خودرو در کشور تولید شده است.

وی با اشاره به جلسه خودروسازان، رنوپارس و نماینده وزارت صنایع به منظور حل مشکل توقف تولید تندر 90 تصریح کرد: براساس یکی از موارد پیشنهاد شده در جلسه میزان تولید تندر 90 در 2 شرکت ایران‌خودرو و پارس‌خودرو طی نیمه دوم امسال، حداقل 20 هزار دستگاه خواهد بود؛ در حالی که طی نیمه اول امسال، تنها 12هزار دستگاه تندر در کشور تولید شده است.

نجفی‌منش در واکنش به بحث‌های مطرح شده مبنی بر تاثیر تحریم بر واردات برخی قطعات مورد نیاز تولید تندر اظهار کرد: این مساله اثری در تأمین قطعه تندر ندارد و تنها مشکل موجود به بحث بدهی خودروسازان به رنوپارس و طلب قطعه‌سازان از خودروسازان برمی‌گردد.

به گفته وی، رنوپارس حدود 11 میلیارد تومان به قطعه‌سازان ایرانی بدهکار است و براساس ادعای این شرکت، میزان بدهی ایران‌خودرو به رنوپارس نیز حدود 65 میلیارد تومان است که با احتساب اصلاح حساب سال‌های قبل به حدود 100 میلیارد تومان می‌رسد.نجفی‌منش با بیان این‌که در جلسه خودروسازان و رنوپارس، بحثی درباره حذف شرکت رنوپارس مطرح نشد، تصریح کرد: یکی از پیشنهادهای خودروسازان این بود که قطعاتی را که از طریق واردات تأمین می‌شود، خود خودروسازان مستقیما خریداری و وارد کنند.وی ادامه داد: خرید مستقیم قطعه از خارج ممکن است هزینه تمام شده هر دستگاه تندر را در کشور حدود یک میلیون تومان کاهش دهد و به همین دلیل، بحث خرید مستقیم قطعه در دستور بررسی قرار گرفت.وی افزود: یکی از پیشنهادهای رنوپارس در این جلسه نیز آن بود که خودروسازان با شرکت‌های قطعه‌ساز داخلی وابسته به خودشان، طرف قرارداد باشند.دبیر انجمن خودروسازان اضافه کرد: بر اساس یکی از پیشنهادهای مطرح شده در جلسه مشترک خودروسازان و رنوپارس قرار شد میزان ساخت داخل تندر 90 افزایش یابد؛ زیرا اگر میزان ساخت داخل این خودرو به 80 درصد برسد، قیمت تمام شده پایین‌تری خواهد داشت.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
باید کار کرد

باید کار کرد

خلوت، مقدمه تفکر است و تفکری مستحسن است که دعوت به خیر کند. اگر امسال که مردم به واسطه شرایط ویژه ناشی از کرونا، مثل سال گذشته بیشتر در خانه‌هایشان هستند، از این فرصت استفاده کنند و در راه خدا و اهل بیت(ع) خادم‌تر باشند، می‌توان گفت این خانه‌نشینی و خلوت، خلوتی مطلوب بوده است.

پلی برای پیروزی

پلی برای پیروزی

۳۳ سال قبل در ۲۹ فروردین ۱۳۶۷، ناوگروهی از نیروی دریایی ارتش در مقابله با ناوگان دریایی آمریکا در آخرین ماه‌های جنگ تحمیلی هشت ساله، دچار ضربات سنگینی شد.

مدیریت کرونا، ویروسی شد

مدیریت کرونا، ویروسی شد

این روزها شاهد نزاع بین وزیر بهداشت و درمان، سعید نمکی و رئیس‌جمهوری، حسن روحانی در مسائل مربوط به بحران کرونا هستیم.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر