jamejamonline
صفحه نخست عمومی کد خبر: ۲۸۶۰۶۱ ۱۶ مهر ۱۳۸۸  |  ۰۰:۰۶

گروه فرهنگ و هنر: براساس پژوهش‌های انجام گرفته در سطح کشور، میانگین سرانه مطالعه روزانه هر شهروند ایرانی به 18 دقیقه رسیده است. اینها گفته‌های معاون فرهنگی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در حاشیه برگزاری هفتمین نمایشگاه سراسری کتاب ارومیه است.

محسن پرویز با اشاره به مطالعه کتاب‌های آموزشی و همچنین میزان مطالعه در فضای مجازی گفت: با احتساب میزان مطالعه کتاب‌های آموزشی، ادعیه، قرآن و همچنین میزان مطالعه مطبوعات و فضای مجازی، این میزان به 60 تا 90 دقیقه در روز برای هر نفر افزایش می‌یابد.

به گزارش مهر، معاون فرهنگی وزارت ارشاد درخصوص عدم دسترسی مردم به کتاب‌های خوب و موردنیاز گفت: شاید این امر یکی از دلایل کم بودن سرانه مطالعه در کشور باشد که برای جلوگیری از این امر امسال خرید و اهدای کتاب به مدارس، ارگان‌های دولتی و مردم را در دستور کار خود قرار داده‌ایم.

وی همچنین افزایش قیمت کتاب را از ضروریات این بخش عنوان کرد و گفت: قیمت کتاب‌های عرضه شده در ایران بسیار مناسب است و افزایش قیمت‌ها متناسب با نرخ تورم پیش‌بینی می‌شود.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
از سراب دموکراسی تا واقعیت نژادپرستی

از سراب دموکراسی تا واقعیت نژادپرستی

یکی از متفکران معاصر، ایالات متحده آمریکا را تجسم آمال و ایده‌آل‌های دوران روشنگری‌ نامیده است. دوران به اصطلاح روشنگری مرحله‌ای در عالم غرب مدرن بود که مدرنیته در نظر و عمل به اوج خود و به نقطه تثبیت رسیده بود.

چارچوب سیاست خارجی امام(ره)

چارچوب سیاست خارجی امام(ره)

مردم ایران در جریان انقلاب اسلامی بر اساس تحلیل و واقع‌نگری خود متوجه شدند یکی از مهم‌ترین دلایل و ریشه‌های معضلات کشور، سلطه خارجی و وابستگی رژیم شاه به دولت‌های دیگر بود به همین دلیل در اولین و شاید مهم‌ترین خواست خودشان؛ استقلال را انتخاب کردند.به این معنی که با دیگر کشورها بدون کمترین وابستگی ارتباط داشته باشیم و بیشتر بر امکانات خودمان تمرکز و اتکا کنیم.

پیوستگی سبك زندگی فردی و مدیریتی

پیوستگی سبك زندگی فردی و مدیریتی

اصولا سبك زندگی، مجموعه به هم پیوسته‌ای است كه هم شامل زندگی فردی و اجتماعی و همچنین مدیریت می‌شود. نمی‌توان سبك زندگی مدیریتی را از زندگی فردی و خانوادگی جدا كرد.

موج‌سواری رسانه‌ های معاند در فضای غیر شفاف

موج‌سواری رسانه‌ های معاند در فضای غیر شفاف

وزیرکشور در یک برنامه تلویزیونی اعلام کردند که همین روزها تعداد کشته‌شدگان حوادث آبان سال گذشته را اعلام خواهند کرد. این سخنان خوب است اما سوال این است که علت تاخیر بسیار در این زمینه چیست؟

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر