jamejamonline
صفحه نخست عمومی کد خبر: ۲۸۶۰۶۱   ۱۶ مهر ۱۳۸۸  |  ۰۰:۰۶

گروه فرهنگ و هنر: براساس پژوهش‌های انجام گرفته در سطح کشور، میانگین سرانه مطالعه روزانه هر شهروند ایرانی به 18 دقیقه رسیده است. اینها گفته‌های معاون فرهنگی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در حاشیه برگزاری هفتمین نمایشگاه سراسری کتاب ارومیه است.

محسن پرویز با اشاره به مطالعه کتاب‌های آموزشی و همچنین میزان مطالعه در فضای مجازی گفت: با احتساب میزان مطالعه کتاب‌های آموزشی، ادعیه، قرآن و همچنین میزان مطالعه مطبوعات و فضای مجازی، این میزان به 60 تا 90 دقیقه در روز برای هر نفر افزایش می‌یابد.

به گزارش مهر، معاون فرهنگی وزارت ارشاد درخصوص عدم دسترسی مردم به کتاب‌های خوب و موردنیاز گفت: شاید این امر یکی از دلایل کم بودن سرانه مطالعه در کشور باشد که برای جلوگیری از این امر امسال خرید و اهدای کتاب به مدارس، ارگان‌های دولتی و مردم را در دستور کار خود قرار داده‌ایم.

وی همچنین افزایش قیمت کتاب را از ضروریات این بخش عنوان کرد و گفت: قیمت کتاب‌های عرضه شده در ایران بسیار مناسب است و افزایش قیمت‌ها متناسب با نرخ تورم پیش‌بینی می‌شود.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
مرثیه‌ای برای «عمو‌ قاسم»

مرثیه‌ای برای «عمو‌ قاسم»

یک) هرآنچه از تو بیادم می‌آید آلوده به غم است. تو یک جاعل بودی، یک کلاهبردار حرفه‌ای. دردهای کمرشکن را در مشتهایت پنهان می‌کردی و ناگهان چون شعبده‌بازی چیره دست سرودی خجسته از کلاه جادویی کلمات بیرون می‌کشیدی.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر