jamejamonline
صفحه نخست عمومی کد خبر: ۲۸۵۵۵۴ ۱۴ مهر ۱۳۸۸  |  ۰۰:۰۵

گروه بین‌الملل: سوزان رایس، سفیر ایالات‌متحده در سازمان ملل تاکید دارد هدف اصلی آمریکا شکست القاعده در افغانستان و پاکستان است و آمریکا قصد خروج از افغانستان را ندارد. رایس در گفتگو با شبکه خبری NBC در اشاره‌ای گذرا به انتخابات ریاست‌جمهوری پرمناقشه افغانستان اذعان کرد این انتخابات در حد انتظارات مردم افغانستان نبود.

وی در پاسخ به این سوال که اگر جنگ افغانستان، جنگی ضروری است چرا تجهیزات لازم و امکانات لازم فورا در اختیار فرماندهان آمریکایی قرار نمی‌گیرد، گفت: هدف اصلی ما در افغانستان جلوگیری از گسترش القاعده و استقرار این گروه در موضعی است که بتواند علیه نیروهای آمریکایی حملات خود را انجام دهد.

وی افزود: هدف اصلی ما متلاشی کردن القاعده و شکست دادن این گروه در افغانستان و پاکستان است، همچنین آمریکا قصد دارد مانع دستیابی القاعده به پناهگاههای امن در این دو منطقه شود.

رایس با استناد به اظهارات باراک اوباما، رئیس‌جمهور آمریکا طی سخنرانی‌ای در ماه مارس تصریح کرد پس از انتخابات ریاست‌جمهوری ماه اوت افغانستان باید جایگاه خود را در ا ین کشور مورد بازنگری قرار داده و اهداف، روش‌ها و چگونگی منابع خود را مورد بازبینی دقیق قرار دهیم.

به گفته رایس، اوباما باید با توجه به ارزیابی‌های نظامی از سوی فرماندهان و همچنین اطلاعاتی که از سوی دیپلمات‌ها و سفرای خود دریافت می‌کند، در خصوص شرایط افغانستان قضاوت کند.

سفیر آمریکا در سازمان ملل تاکید کرد رئیس‌جمهور آمریکا به انجام اقدامات ضروری جهت تامین امنیت مردم آمریکا متعهد است و روشن است که سرمایه‌گذاری‌های چشمگیری در افغانستان انجام داده است.

رایس تاکید کرد «در حال حاضر به هیچ عنوان قصد خروج از این کشور را نداریم؛ تا زمانی که حضور در افغانستان به امنیت آمریکا کمک کند، در این کشور خواهیم ماند.»

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
چارچوب سیاست خارجی امام(ره)

چارچوب سیاست خارجی امام(ره)

مردم ایران در جریان انقلاب اسلامی بر اساس تحلیل و واقع‌نگری خود متوجه شدند یکی از مهم‌ترین دلایل و ریشه‌های معضلات کشور، سلطه خارجی و وابستگی رژیم شاه به دولت‌های دیگر بود به همین دلیل در اولین و شاید مهم‌ترین خواست خودشان؛ استقلال را انتخاب کردند.به این معنی که با دیگر کشورها بدون کمترین وابستگی ارتباط داشته باشیم و بیشتر بر امکانات خودمان تمرکز و اتکا کنیم.

پیوستگی سبك زندگی فردی و مدیریتی

پیوستگی سبك زندگی فردی و مدیریتی

اصولا سبك زندگی، مجموعه به هم پیوسته‌ای است كه هم شامل زندگی فردی و اجتماعی و همچنین مدیریت می‌شود. نمی‌توان سبك زندگی مدیریتی را از زندگی فردی و خانوادگی جدا كرد.

موج‌سواری رسانه‌ های معاند در فضای غیر شفاف

موج‌سواری رسانه‌ های معاند در فضای غیر شفاف

وزیرکشور در یک برنامه تلویزیونی اعلام کردند که همین روزها تعداد کشته‌شدگان حوادث آبان سال گذشته را اعلام خواهند کرد. این سخنان خوب است اما سوال این است که علت تاخیر بسیار در این زمینه چیست؟

آتش بی‌توجهی دولت‌ها به جنگل

آتش بی‌توجهی دولت‌ها به جنگل

همیشه وقتی یک آتش‌سوزی وسیع در پهنه‌های جنگلی کشورمان رخ می‌دهد، بحث‌هایی تکراری درباره لزوم تامین امکانات، بالگرد و بودجه مطرح می‌شود و نهادهای مختلف نیز تقصیر را بر گردن هم می‌اندازند و چند روز بعد از خاموش شدن آتش نیز همه‌چیز به فراموشی سپرده می‌شود.

مانیفست مجلس جوان

مانیفست مجلس جوان

اولین نطق رئیس مجلس شورای اسلامی در دوره یازدهم را می‌توان به‌نوعی مانیفست و خط‌مشی اصلی این دوره در چهارسال پیش‌رو قلمداد کرد.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر