jamejamonline
صفحه نخست عمومی کد خبر: ۲۸۵۰۶۳ ۱۴ مهر ۱۳۸۸  |  ۱۶:۵۸

در نشست مجمع عمومی گردشگری ملل متحد

ایران صاحب کرسی ویژه در سازمان جهانگردی شد

در هجدهمین نشست مجمع عمومی گردشگری ملل متحد «UNWTO» در قزاقستان ، ایران به‌عنوان یکی از هشت عضو برنامه‌ریزی این سازمان انتخاب شد.

به گزارش ایسنا ، حمید بقایی معاون رییس‌جمهور و رییس سازمان میراث فرهنگی و گردشگری که در رأس هیأت ایرانی در این نشست حضور دارد، گفت: براساس تصمیم‌های اتخاذ شده ، ایران به‌ عنوان یکی از هشت عضو کمیته‌ برنامه‌ریزی سازمان جهانی جهانگردی انتخاب و صاحب کرسی ویژه شد.

وی با اشاره به این‌که کمیته‌ برنامه‌ریزی UNWTO برنامه‌ریزی ، سیاست‌گذاری و تصمیم‌گیری درباره‌ تمام مسائل و برنامه‌های کلان جهانگردی را در این سازمان برعهده دارد ، بیان کرد: برنامه‌ریزی و سیاست‌های کلان اجرایی و مالی UNWTO با نظر این شورا قابلیت اجرایی می‌یابند.

بقایی با بیان اینکه ایران در این مجمع با عنوان رییس کمیسیون جنوب آسیا در سازمان جهانی جهانگردی ملل متحد برگزیده شد، اظهار داشت: کمیسیون یاد شده ، هماهنگی و برنامه‌ریزی امور مربوط به کشورهای جنوب آسیا در مجمع عمومی سازمان جهانی جهانگردی ملل متحد را برعهده دارد.

وی گفت:‌ در انتخابات این دوره ، موفقیت دیگری نصیب کشور شد و ایران همراه هندوستان به‌عنوان اعضای آسیایی شورای اجرایی UNWTO انتخاب شدند.

بقایی با اشاره به موفقیت‌های کسب ‌شده توسط ایران در این نشست ، افزود: امیدوارم ایران از این پس نقش تعیین‌کننده‌تری در مجموعه سیاست‌های کلان جهانگردی در سطح بین‌المللی ایفا کند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
محرومیت زدایی عزم جدی می‌خواهد

محرومیت زدایی عزم جدی می‌خواهد

اتفاقی تلخ که برای مرحوم خانم آسیه پناهی افتاد بار دیگر ذهن‌ها را متوجه این موضوع کرد که باید برای محرومان و مستضعفان جامعه که قدرت خرید مسکن ندارند و به کپرنشینی و حاشیه‌نشینی روی آورده‌اند، فکری اساسی کرد.

آرزوهای ناکام مارتین لوتر کینگ

آرزوهای ناکام مارتین لوتر کینگ

ریشه حوادث و اعتراضاتی که این روزها در شهر مینیاپولیس در حال وقوع است به خشونت علیه یک جوان سیاهپوست آمریکایی برمی‌گردد. اما علت اعتراض و واکنش بسیار گسترده سیاهپوستان به این ماجرا این است که بارها در آمریکا، حوادثی از این قبیل اتفاق افتاده و این اولین بار نیست.

سیاست اقتصادی روحانی همان روش احمدی نژاد است

سیاست اقتصادی روحانی همان روش احمدی نژاد است

یک کارشناس اقتصادی در یادداشتی در جام جم آنلاین نوشت: دولت آقای روحانی از لحاظ تفکر دو دولت کاملا متفاوت بودند ولی ما در حوزه اقتصاد شاهد سیاست هایی کاملا یکسان با آثار مشابه بودیم.

اعزام نفتکش به ونزوئلا، تابوشکنی بود

اعزام نفتکش به ونزوئلا، تابوشکنی بود

محمدعلی خطیبی، نماینده پیشین ایران در اوپک در یادداشتی برای جام جم آنلاین درباره نفتکش های سوخت‌رسان ایران در حال ورود به آب‌های ونزوئلا، نوشت: در صورت مزاحمت برای نفتکش های ایران، هم در خلیج فارس هم در خارج از این حوزه توان پاسخگویی وجود دارد.

گفتگو

بیشتر
حمله به رکورد ۵۰‍۱

مجتبی ملکی، قهرمان پاورلیفتینگ جهان در گفت‌وگو با جام‌جم از هدف بزرگ بعدی‌اش گفت

حمله به رکورد ۵۰‍۱

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر