jamejamonline
دانش عمومی کد خبر: ۲۸۲۵۶   ۰۶ شهريور ۱۳۸۲  |  ۱۱:۵۳

پس از 3روز از عدم دسترسی به سایت گروه SCO (صاحب کدهای یونیکس) سرانجام سایت قابل دسترس شد. پیشتر یکی از اعضای جامعه سورس با نام مستعار senior پس از انجام حملات Dos علیه سیاست Sco

آن را دور از دسترس انداخت . در ماه مه نیز این سایت که بشدت ضددنیای لینوکس است ، مورد حمله قرار گرفت و برای ساعتها سرور اصلی اش خاموش شد. جزییات زیادی درباره این حمله ارائه نشده اما هر دو پرونده توسط FBI و SCO در جریان است تا حمله کننده دستگیر شود. اریک ریموندیکی از اعضای جامعه اوپن سورس می گوید قطعا کار یکی از ماها است . وی تایید کرد که با حمله کننده تماس گرفته است ، اما از هویت دقیق وی مطمئن نیست . شرکت لیندون قبلا در اظهاراتی گفته بود کاربران لینوکس از کدهای غیرقانونی در کرنل خود استفاده می کنند که این موضوع باعث ایجاد خشم در اعضای جامعه اوپن سورس شده بود. شرکت IBM هم در پرونده ای 3میلیارد دلاری باید به این موضوع جواب دهد که چرا از کدهای نرم افزار یونیکس متعلق به SCO سوءاستفاده کرده است . sco (صاحب یونیکس) همچنین گفته کدهایش بطور غیرقانونی داخل لینوکس استفاده شده است و البته تاکنون هیچ مدرک مستندی در این خصوص ارائه نکرده است . دارلی مک براید مدیر اجرایی SCO ضمن محکومیت این گونه حملات گفت : آنچه رخ داده سایبر تروریسم است و باید عاملان آن به مجازات سختی برسند. در عوض ریموند نیز پاسخ داد که مک براید باید قبل از صحبت کردن به اخلاقیات آن هم در سطح بالا بیشتر فکر می کرد و بعد چنین حرفهایی می زد. جنگ بین جامعه اوپن سورس طرفدار لینوکس و SCO (یونیکس) همچنان ادامه دارد که البته تبعات آن دامنگیر خود آنها و به نفع صاحبان سیستم عامل هایی نظیر ویندوز می شود.
ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
طراحی کی۱۲۵ با پژو ۲۰۰۸ ارتباطی ندارد

طراحی کی۱۲۵ با پژو ۲۰۰۸ ارتباطی ندارد

در پی انتشار گزارش روزنامه جام‌جم در چهارم دی ۹۹ با عنوان «یک فیس‌لیفت جدید» که به بررسی آرای کارشناسان درباره محصول جدید ایران‌خودرو (خودروی تارا) می‌پرداخت، کیانوش پورمجیب، معاون تحقیقات،‌ طراحی و تکوین محصول ایران‌خودرو در گفت‌و‌گو با جام‌جم ضمن اشاره به به برخی ویژگی‌های مهم خودروی تارا، هرگونه ارتباطی بین طراحی خودروی کراس‌اور کی۱۲۵ (K۱۲۵) که قرار است به‌زودی رونمایی شود با پژو ۲۰۰۸ را رد کرد.

عزم ملی، واکسن ملی

عزم ملی، واکسن ملی

دیروز واکسن کرونای تولید کشور به اولین داوطلبان تزریق شد. باید بدانیم کشورهای اندکی در جهان وجود دارند که به دانش تولید واکسن دست پیدا کرده‌اند.

گفتگو

بیشتر
کار ناتمام محققان با آرسیبو

مدیر عملیاتی تلسکوپ رادیویی ساردینیا در گفتگو با جام‌جم از داغ‌ترین حوزه‌های مطالعاتی در اخترشناسی رادیویی می‌گوید

کار ناتمام محققان با آرسیبو