jamejamonline
اقتصادی عمومی کد خبر: ۲۸۰۳۷   ۰۱ شهريور ۱۳۸۲  |  ۲۲:۵۶

جام جم آنلاین - رئیس اتحادیه کشاورزان و دامپروران فرانسه روز جمعه 22 اوت اعلام کرد: خشکسالی در فرانسه به صنایع دامپروری این کشور یک میلیارد و پانصد میلیون یورو زیان وارد کرده است .

به نوشته روزنامه اکسپانسیون ژان میشل لمه تایه ، رئیس اتحادیه کشاورزان و دامپروران فرانسه در جلسه شورای کشاورزی فرانسه که با حضور ژان پیر رافارن ، نخست وزیر فرانسه در دفتر نخست وزیری تشکیل شده بود ، گفت : با این که تقریبا تمام بخش های کشاورزی به دلیل خشکسالی دچار زیان شده اند ، اما صنایع دامپروری بیشتر از سایر بخش های کشاورزی زیان دیده اند.

وی افزود: در تعدادی از استان ها از 3 ماه پیش باران نباریده است و دامپروران با کمبود علوفه مواجه هستند.
وی گفت : تخمین زده می شود بخش صنایع دامپروری با یک میلیارد و پانصد میلیون یورو زیان روبه رو شود.
در بخش غلات در برخی استان ها حدود 50 درصد محصول از بین رفته است .
ژان میشل لمه تایه افزود: میزان زیان در تمام بخش های کشاورزی حدود 4 میلیارد یورو برآورد شده است .

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
پایان احتکار مسکن؟

پایان احتکار مسکن؟

نخستین مصوبه مجلس یازدهم که به‌طور مستقیم به مطالبات مردم اختصاص داشت، مربوط به مالیات بر خانه‌ های خالی (احتکار مسکن) و اصلاح قانون مالیات‌ ها در این زمینه بود.

چرا هزینه نقل‌وانتقال خودرو در دفاتر اسناد رسمی گران است؟

چرا هزینه نقل‌وانتقال خودرو در دفاتر اسناد رسمی گران است؟

موضوع هزینه سند نقل‌ و انتقال خودرو در دفاتر اسناد رسمی یکی از گلایه‌های مهم مردم در سال‌های گذشته بوده است؛ این موضوع در حالی است که با میانداری مقامات پلیس راهور، افکار عمومی شناسنامه خودرو (برگ‌ سبز) صادره از سوی نیروی انتظامی را به عنوان سند خودرو کافی می‌دانند و از این نظر معتقدند هزینه دریافتی در دفاتر اسناد رسمی بابت ثبت رسمی نقل‌وانتقال خودرو، گران و بار مضاعفی بر دوش مردم به حساب می‌آید.

چرا دیپلماسی اقتصادی را باید جدی گرفت؟

چرا دیپلماسی اقتصادی را باید جدی گرفت؟

چندی پیـش محمدباقر قالیباف، رئیس مجلس در جریان حضور وزیرخارجه در صحن مجلس و پس از قانع نشدن نمایندگان از پاسخ‌های وزیرخارجه، در جملاتی به بیان ضرورت احیای دپیلماسی اقتصادی در این وزارتخانه کلیدی پرداخت و عنوان کرد: باید نام وزارت خارجه را تغییر دهیم و اگر نیاز است این کار را هم دنبال کنیم و نام آن را به وزارت خارجه و تجارت امور بین‌الملل تبدیل کنیم.

گفتگو

بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر