jamejamonline
سیاسی عمومی کد خبر: ۲۷۸۲۵۸   ۱۵ شهريور ۱۳۸۸  |  ۱۸:۳۸

حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی امروز در دیدار آقای هوگو چاوز رئیس جمهور ونزوئلا و هیأت همراه تأکید کردند: جمهوری اسلامی ایران و ونزوئلا باید با افزایش بیشتر همکاریها و گسترش آن زمینه قدرت و استحکام بیش از پیش جبهه تازه تأسیس شده استقلال را فراهم کنند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری، ایشان تقویت معنوی و روحی را لازمه ایستادگی در مقابل دشمنان دانستند و افزودند: اگر روحیه شکست ناپذیری و مقاومت در درون انسان بوجود آید، در صحنه عمل نیز شکست و هزیمتی نخواهد بود.

رهبر انقلاب اسلامی با یادآوری ناکامی های آمریکا در مناطق مختلف خاطرنشان کردند: شکست های پی در پی و کاهش ابهت و قدرت آمریکا نشان دهنده واقعیت انکارناپذیر «تغییر دنیا» است.

حضرت آیت الله خامنه ای با اشاره به شکست ها و هزینه های بالای آمریکا در عراق، افغانستان، لبنان، و فلسطین تأکید کردند: ناکامی آمریکا در مورد جمهوری اسلامی ایران شدیدتر از مناطق دیگر است.

ایشان افزودند: شرایط در آمریکای لاتین نیز تغییر کرده و در این منطقه که حیاط خلوت آمریکا نامیده می شد، اکنون قدرتی شکل گرفته که در حال رشد روزافزون است.

رهبر انقلاب اسلامی موفقیت های جبهه مقاومت را مرهون اراده و تلاش انسانها و کمک پروردگار دانستند و خاطرنشان کردند: این تلاشها باید افزایش یابد تا قدرت جبهه مقاومت روز بروز بیشتر شود.

حضرت آیت الله خامنه ای همراهی و همکاریهای سیاسی را یکی از لوازم افزایش قدرت برشمردند و تأکید کردند: در کنار هماهنگی های سیاسی، باید همکاریهای صنعتی، اقتصادی، بانکی و حمل و نقل ایران و ونزوئلا نیز بیش از پیش گسترش یابد.

در این دیدار که آقای احمدی نژاد رئیس جمهور نیز حضور داشت آقای هوگو چاوز رئیس جمهور ونزوئلا با ابراز خرسندی فراوان از دیدار مجدد با رهبر انقلاب اسلامی ، گفتگوهای خود با رئیس جمهور ایران را بسیار مثبت خواند و گفت: در مذاکرات، توافق های خوبی برای گسترش بیشتر همکاریها انجام شد که از جمله آنها تشکیل مجمع عمومی بانک مشترک میان دو کشور است.

وی با تأکید بر اینکه این بانک مشترک می تواند به یک نهاد قوی اقتصادی تبدیل شود و در دیگر کشورها گسترش یابد افزود: تنها راه مقابله با توطئه دشمنان، اتحاد و همکاری و افزایش قدرت است.

رئیس جمهور ونزوئلا خاطرنشان کرد با تشکیل کمیته پیگیری عالی، هر دو ماه یکبار گزارشی از روند اجرای توافق ها ارائه خواهد شد تا هرگونه مشکلی برطرف و توافق ها سریعاً اجرایی شوند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
از بنده خدا به بنده خدا

از بنده خدا به بنده خدا

جناب آقای رئیسی! رئیس‌جمهور منتخب تمامی مردم ایران اسلامی، یقین دارم از دیروز صبح، سونامی آدم‌ها و پیام‌های تبریک به سوی شما روانه شده و به احتمال زیاد خسته‌تر از آن هستید که همه آنها را بخوانید، هرچه هست این یک پیام تبریک نیست.

دولت آینده جبران کند

دولت آینده جبران کند

انتخابات ریاست‌ جمهوری بار دیگر عرصه‌ای برای خلق حماسه از سوی مردم انقلابی و فهیم جمهوری اسلامی ایران بود.

فهم مسؤولانه

فهم مسؤولانه

 انتخابات ریاست‌ جمهوری 1400 برگزار شد و این بار هم مثل همیشه مردم ما با درایت و هوشمندی، در یک جشن ملی و سیاسی، حضور شکوهمندی داشتند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر