jamejamonline
صفحه نخست عمومی کد خبر: ۲۷۷۷۹۲   ۱۱ شهريور ۱۳۸۸  |  ۰۰:۰۰

گروه اقتصاد: برای تکمیل ظرفیت مخازن کشور تا آبان ماه امسال باید در مجموع حدود یک میلیارد و 800 میلیون لیتر گازوئیل واردات شود اما شرکت ملی نفت به دلیل کسری منابع مالی قادر به واردات این میزان سوخت نیست. به گزارش مهر، در حال حاضر موجودی گازوئیل کشور در مخازن ذخیره‌سازی نیروگاه‌ها و انبارهای شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی 3 میلیارد و 670 میلیون لیتر است، این در حالی است که امکان افزایش این موجودی تا سقف 5 میلیارد و 700 میلیون لیتر وجود دارد.

در این رابطه اواخر تیرماه امسال سیدنورالدین شهنازی‌زاده مدیرعامل شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی ایران از آغاز واردات گازوئیل تا مردادماه امسال خبر داده و گفته بود: برای تکمیل موجودی مخازن گازوئیل نیروگاه‌ها و انبارهای شرکت نفت تا پیش از فرارسیدن زمستان باید از محل واردات کسری آنها جبران شود.اما با توجه به این که براساس قانون بودجه ردیفی برای تامین مالی واردات گازوئیل مشخص نشده است، شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی در شرایط فعلی بودجه‌ای برای واردات این فرآورده استراتژیک نفتی ندارد.این در حالی است که پس از پشت‌سر گذاشتن زمستان ملایم در سال گذشته موجودی گازوئیل مخازن نیروگاه‌ها و انبارهای شرکت نفت تقریبا دست نخورده باقی ماند و پس از ممنوعیت واردات گازوئیل در سال‌جاری، مسوولان شرکت نفت برای تامین سوخت موردنیاز از ابتدای امسال اقدام به برداشت از مخازن کشور کرده‌اند.براساس برآوردهای صورت گرفته در فصل زمستان امسال باید روزانه حدود 30 میلیون مترمکعب گاز تحویل نیروگاه‌ها شود و مابقی نیازهای انرژی این بخش از محل توزیع فرآورده‌های نفتی و بویژه گازوئیل تامین شود.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
بورس و دولت سیزدهم

بورس و دولت سیزدهم

بازار سهام، بازار هوشمندی است که می‌تواند اتفاقات سیاسی را قبل از به وقوع پیوستن پیش‌بینی و بر اساس احتمالات به رخدادهای آن نظیر انتخابات واکنش نشان دهد.

خلف وعده، نشانه نفاق است

خلف وعده، نشانه نفاق است

طبق متون دینی، وفای به عهد از علائم ایمان و خلف وعد از نشانه‌های نفاق است. در اسلام نسبت به راستگویی، ادای امانت و وفای به عهد تاکید فراوان شده است.

انتخابی هوشمندانه

انتخابی هوشمندانه

در شرایطی که چشم ناظران سیاسی به انتخابات ریاست جمهوری 1400 است ما با دو گروه از مخالفان مشارکت عمومی و گسترده مردم مواجهیم.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر