jamejamonline
اقتصادی عمومی کد خبر: ۲۷۶۵۱۱   ۰۸ شهريور ۱۳۸۸  |  ۱۹:۳۳

وزیر پیشنهادی وزارت صنایع و معادن از 7 راهبرد اساسی وزارت صنایع و معادن در دولت دهم خبر داد و گفت: به دولت و مجلس پیشنهاد کرده ام که اهداف مطابق با اقتصاد جهانی تنظیم شود.

به گزارش مهر، علی اکبر محرابیان امروز در نشست خود با فعالان اقتصادی در اتاق بازرگانی و صنایع و معادن ایران گفت: برنامه ای که برای 4 سال آتی بخش صنعت و معدن کشور تدوین شده دارای چند ویژگی است که از جمله آن می توان به ارتباط کامل و دقیق با اسناد بالادستی و الزامات قانونگذار و برنامه ریزان اشاره کرد.

وزیر پیشنهادی صنایع و معادن دولت دهم افزود: در الزامات برنامه پنجم موضوع بحران جهانی با این گستردگی مطرح نبود اما در طول یکسال گذشته تمام کشورها در اهداف خود بازنگری کرده‌اند. بنابراین ما هم باید اهداف خود را اصلاح کنیم.

وی تصریح کرد:‌ پیشنهاد بنده به دولت و مجلس این بود که اهداف مطابق با اقتصاد جهانی تنظیم شود، این درحالی است که 7 راهبرد اساسی در برنامه‌های 4 سال آتی وزارت صنایع و معادن وجود دارد که اولین راهبرد، کاهش تصدی گری و افزایش رقابت پذیری با محور توسعه صادرات است.

به گفته محرابیان، مدیریت بحران اقتصادی به عنوان راهبرد تعیین شده و نه به عنوان برنامه اجرایی مد نظر است. همچنین مدون‌سازی و افزایش مالی کشور برای حمایت از صنعت و معدن مورد توجه این وزارتخانه قرار دارد.
 
وزیر صنایع دولت نهم گفت: متنوع سازی و افزایش منابع مالی کشور برای پشتیبانی از بخش صنعت و معدن از دیگر راهبردهایی است که باید مورد توجه قرار گیرد.
 
وی خاطرنشان کرد: ارتباط دانش‌آموختگان با توجه به نیاز صنعت کشور باید مورد توجه وزارت صنایع قرار گیرد، ضمن اینکه عدالت‌محوری در ایجاد توازن منطقه‌ای مد نظر است. به نظر می رسد در این راستا بخش خصوصی باید عدالت محوری را در توسعه صنایع بیش از گذشته مد نظر قرار دهد.
 
وزیر صنایع دولت نهم گفت: بهره ‌برداری حداکثر از ظرفیت‌های موجود راهبرد دیگری است که باید قبل از توسعه ظرفیت‌ها به توسعه تولید در بخش‌هایی ممکن به آن توجه شود.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
توسعه تجارت از طریق دیپلماسی اقتصادی

توسعه تجارت از طریق دیپلماسی اقتصادی

دولت یازدهم و دوازدهم تمام تمرکز خود را روی حوزه خارجی، دیپلماسی سیاسی و پیش‌بردن قرارداد برجام گذاشت که این امر نیز صرفا وعده‌ای بیش نبود، به‌طوری‌که در هشت سال گذشته شاهد آن بودیم که در وضعیت اقتصادی کشور، وضعیت اشتغال و معیشت مردم گشایشی به‌وجود نیامد و حتی سفره مردم نیز کوچک‌تر شد و در کنار کاهش ارزش پول ملی اغلب خانوارها قدرت خرید خود را از دست دادند.

عوامل کاهش نرخ ارز

عوامل کاهش نرخ ارز

سیزدهمین انتخابات ریاست‌ جمهوری به پایان رسید و در روز اعلام نتایج بازارهای طلا، سکه و ارز کاهش قیمت را تجربه کردند و بورس نیز در دو روز گذشته سبزپوش بود.

بورس و دولت سیزدهم

بورس و دولت سیزدهم

بازار سهام، بازار هوشمندی است که می‌تواند اتفاقات سیاسی را قبل از به وقوع پیوستن پیش‌بینی و بر اساس احتمالات به رخدادهای آن نظیر انتخابات واکنش نشان دهد.

گفتگو

بیشتر
تکمیل مسکن مهر؛ 4 ماه بعد

گفت‌وگو با مهدی هدایت، مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید پردیس درباره سرنوشت مسکن مهر و طرح اقدام ملی مسکن

تکمیل مسکن مهر؛ 4 ماه بعد

پیشنهاد سردبیر بیشتر