jamejamonline
صفحه نخست عمومی کد خبر: ۲۷۶۲۰۱   ۰۷ شهريور ۱۳۸۸  |  ۱۷:۲۷

رکود اقتصادی امسال توریست های اروپایی را خانه نشین و جایگاه مقاصد برتر گردشگری جهان را در جدول برترین های توریسم جهانی تغییرداد.

 با ادامه روند رکود اقتصادی در سراسر کشورهای اروپایی، جای توریست های اروپایی در بیشتر مقاصد گردشگری برتر جهان خالی بود.

به گزارش خبرگزاری میراث فرهنگی، طبق بررسی های آماری انجام شده ازسوی موسسه تحقیقاتی گالوپ امسال بیش از 48 درصد از اروپاییان تصمیم داشتند که تعطیلات خود را در کشورهای خود بگذرانند و از سفر کردن به کشورهای دیگر خودداری کنند.

این میزان مسافر داخلی درمقایسه با 43 درصد درسال گذشته 5 درصد افزایش نشان می دهد.

طبق همین بررسی ها در کشور بریتانیا که پس از آلمان بیشترین تعداد مسافران را به کشورهای مختلف اروپایی می فرستد، امسال با کاهش ارزش پوند، پول رایج انگلیس، به میزان 10 درصد از تعداد سفرهای خارجی آن به دیگر کشورهای اروپایی کاسته شده است.

در نتیجه سواحل اسپانیا نیز همانند ایتالیا که اغلب میزبان انبوه جمعیت بریتانیایی و آلمانی بود امسال بسیار خالی تر از همیشه بود.

در نتیجه شرایط ایجاد شده کشور اسپانیا تقریبا جایگاه برتر خود را در جدول توریستی ترین کشور جهان ازمقام دوم جدول ازدست داده است. همچنان که امریکا نیز شاهد کاهش تعداد توریست های اروپایی در این کشور بود که طبق آمار تعداد توریست های اروپایی بازدیدکننده از این کشور از 58 میلیون توریست درسال گذشته به تقریبا 53 میلیون گردشگر در سالجاری کاهش داشته است.

در چنین شرایطی که خارجیان به دلیل احتیاط درخرج کردن پول از سفر به کشورهای مختلف اجتناب می کنند، مقاصد برتر توریسم اروپا در تلاش برای جبران تنزل تعداد توریستهای خارجی به توریست های داخلی چشم دوخته اند که تاحدی صنعت توریسم را دراین کشور نجات دهد.
ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
یقینا «خیر» است

یقینا «خیر» است

نشست خبری آقای رئیسی به عنوان رئیس‌ جمهور منتخب در فاصله کوتاه بعد از پیروزی در رقابت‌ های انتخاباتی آن هم با حضور تعداد زیادی از خبرنگاران داخلی و خارجی که به طور معمول سوالات چالش‌ برانگیز در حوزه‌های بین‌المللی و موضوعات مرتبط با سیاست داخلی ایران را مطرح می‌کنند، در نوع خود حاکی از شجاعت بالای اوست.

همان امام رضایی که داشتم، دارم

همان امام رضایی که داشتم، دارم

بارها وقتی پسرم یا دخترم در حیاط و روی مرمرهای خنک و تمیز صحن‌تان بدو بدو می‌کردند، همان‌طور که یک چشمم به گنبد شما بود و یک چشمم به بچه‌ها که گم نشوند و سکندری نخورند و نیفتند، به این فکر می‌کردم یعنی همین‌ قدری که مشهد رفتن کودکی‌های ما کیف می‌داد، مشهد رفتن اینها هم کیف می‌دهد؟ همان‌قدر به ما که خوش می‌گذشت به اینها هم خوش می‌گذرد یا نه؟

توسعه تجارت از طریق دیپلماسی اقتصادی

توسعه تجارت از طریق دیپلماسی اقتصادی

دولت یازدهم و دوازدهم تمام تمرکز خود را روی حوزه خارجی، دیپلماسی سیاسی و پیش‌بردن قرارداد برجام گذاشت که این امر نیز صرفا وعده‌ای بیش نبود، به‌طوری‌که در هشت سال گذشته شاهد آن بودیم که در وضعیت اقتصادی کشور، وضعیت اشتغال و معیشت مردم گشایشی به‌وجود نیامد و حتی سفره مردم نیز کوچک‌تر شد و در کنار کاهش ارزش پول ملی اغلب خانوارها قدرت خرید خود را از دست دادند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر