jamejamonline
اقتصادی عمومی کد خبر: ۲۴۷۴۹   ۱۲ خرداد ۱۳۸۲  |  ۲۳:۰۷

جام جم آنلاین - هورست کوهلر ، مدیر کل صندوق بین المللی پول روز یکشنبه اول ژوئن در جریان اجلاس گروه هشت در اویان فرانسه از امریکا خواست در مورد کسر بودجه خود یک تصمیم اساسی اتخاذ کند.

به نوشته روزنامه لاتریبون ، هورست کوهلر ، مدیرکل صندوق بین المللی پول خاطرنشان کرد: امریکا باید برای کسر بودجه خود یک تصمیم اساسی اتخاذ کند.
این یک اقدام ضروری است ، زیرا این مساله در مورد از سرگیری رونق اقتصادی جهان تاثیرگذار است .
کسر بودجه امریکا در سال جاری به رقم بی سابقه 400 میلیارد دلار ، با احتساب هزینه های جنگ عراق بالغ خواهد شد.
این رقم اندکی کمتر از 4 درصد تولید ناخالص داخلی ایالات متحده است .
هورست کوهلر افزود: اگر کسر بودجه امریکا به رشد خود ادامه دهد ، این مساله منجر به مشکلات جهانی خواهد شد.
وی در عین حال از ژاپن نیز خواست که به اصلاحات ساختاری در سیستم بانکی ادامه داده و تصمیماتی را برای تشویق سرمایه گذاری های خارجی اتخاذ نماید.

تشدید کسری موازنه تجاری امریکا
ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
چرا هزینه نقل‌وانتقال خودرو در دفاتر اسناد رسمی گران است؟

چرا هزینه نقل‌وانتقال خودرو در دفاتر اسناد رسمی گران است؟

موضوع هزینه سند نقل‌ و انتقال خودرو در دفاتر اسناد رسمی یکی از گلایه‌های مهم مردم در سال‌های گذشته بوده است؛ این موضوع در حالی است که با میانداری مقامات پلیس راهور، افکار عمومی شناسنامه خودرو (برگ‌ سبز) صادره از سوی نیروی انتظامی را به عنوان سند خودرو کافی می‌دانند و از این نظر معتقدند هزینه دریافتی در دفاتر اسناد رسمی بابت ثبت رسمی نقل‌وانتقال خودرو، گران و بار مضاعفی بر دوش مردم به حساب می‌آید.

چرا دیپلماسی اقتصادی را باید جدی گرفت؟

چرا دیپلماسی اقتصادی را باید جدی گرفت؟

چندی پیـش محمدباقر قالیباف، رئیس مجلس در جریان حضور وزیرخارجه در صحن مجلس و پس از قانع نشدن نمایندگان از پاسخ‌های وزیرخارجه، در جملاتی به بیان ضرورت احیای دپیلماسی اقتصادی در این وزارتخانه کلیدی پرداخت و عنوان کرد: باید نام وزارت خارجه را تغییر دهیم و اگر نیاز است این کار را هم دنبال کنیم و نام آن را به وزارت خارجه و تجارت امور بین‌الملل تبدیل کنیم.

مسائل اقتصادی و منطقه‌ای در اولویت روابط تهران - مسکو

مسائل اقتصادی و منطقه‌ای در اولویت روابط تهران - مسکو

سفر رئیس‌مجلس ایران به روسیه ابعاد مختلفی دارد؛ یک بعدش به روابط دوجانبه ایران و روسیه مرتبط است به این معنا که دو کشور تمایل دارند روابط خود را در عرصه‌های مختلف به‌ویژه در حوزه‌های اقتصادی و همکاری‌های منطقه‌ای توسعه بخشند.

گفتگو

بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر