jamejamonline
ورزشی سایر کد خبر: ۲۲۹۸۷۴   ۲۸ دی ۱۳۸۷  |  ۰۹:۲۶

عملکرد داوران تا هفته بیست و یکم

مظفری‌زاده پرکارترین داور بوده است

تا هفته بیست و یکم لیگ هشتم، 25 داور وسط قضاوت بازی‌ها را به عهده داشته‌اند البته اگر نام سعد کمیل کویتی را که برای قضاوت بازی رفت استقلال و پرسپولیس به تهران آمد از این فهرست خارج کنیم ، تعداد داوران ایرانی لیگ هشتم به 24 داور می‌رسد.

در طول بازی‌های این فصل 634 کارت زرد و 48 کارت قرمز از جیب داوران بیرون آمده است، یعنی کمتر از 4 کارت اخطار در هر بازی.

در زیر نگاهی اجمالی داریم به عملکرد تمام داورانی که در این بیست و یک هفته در لیگ برتر سوت زده‌اند:

سعید مظفری‌زاده: او محبوب‌ترین داور کمیته داوران است. مظفری‌زاده تنها داوری است که 13 بازی را در این فصل قضاوت کرده است. 51 کارت زرد و 4 کارت قرمز حاصل قضاوت‌های کم‌نقص این داور خوش‌آتیه در رقابت‌های این فصل است.

سعید بخشی‌زاده: او دومین داور پرکار‌ لیگ هشتم به شمار می‌‌رود و تاکنون 12 بازی را سوت زده است. بخشی‌زاده بیشتر از همه داوران دست به جیب شده است و تا رسیدن به عدد 60 فقط یک اخطار کم دارد. در مجموع 58 کارت زرد و یک کارت قرمز از جیب بخشی‌زاده خارج شده است. او در 2 بازی 9 بار از کارت زرد استفاده کرد.

خداداد افشاریان: او 11 بازی را در این 21 هفته سوت زده و 33 کارت زرد و یک کارت قرمز ماحصل قضاوتش در این فصل بوده است. افشاریان در بازی پیام و فولاد 9 بار از کارت زرد استفاده کرد تا از این حیث همچون بخشی‌زاده رکورددار باشد.

هدایت ممبینی: او در این فصل 11 بازی را قضاوت کرده و 44 بار دست به جیب شده که حاصل آن 36 کارت زرد و 8 کارت قرمز بوده است. او در 3 بازی، 2 بار پیاپی از کارت قرمز استفاده کرده (مجموعا 6 بار) و از این حیث رکورددار است. ممبینی علاقه زیادی به کارت قرمز دارد.

یدالله جهان‌بازی: او با 11 قضاوت در لیگ هشتم، فصل پرفروغی را سپری می‌کند. 37 کارت زرد و 3 کارت قرمز، تمام اخطارهایی بوده که جهان‌بازی در این 11 بازی از جیب خود بیرون آورده است.

رحیم رحیمی‌مقدم: 10 بازی لیگ برتر را سوت زده و فقط یک بار و آن هم در آخرین قضاوتش که مصاف حساس سپاهان و استقلال بود، از کارت قرمز استفاده کرد. او 27 بار هم به بازیکنان خاطی کارت زرد نشان داده است.

تورج حق‌وردی: او 10 بازی از رقابت‌های لیگ را سوت زده و 28 بار به بازیکنان کارت نشان داده است. حق‌وردی هم فقط یک بار از کارت قرمز استفاده کرده است. عملکرد حق‌وردی کاملا شبیه رحیمی‌مقدم است!

شاهین حاج‌بابایی: او 10 بازی را سوت زده و 32 بار دست به جیب شده است. در این میان حنیف عمران‌زاده از پاس همدان تنها بازیکنی است که توسط حاج‌بابایی اخراج شده است.

سیداحمد صالحی: قضاوت در 10 بازی لیگ، سهم این داور جوان بوده است. صالحی 39 بار از کارت زرد و 3 بار از کارت قرمز استفاده کرده و جزو داوران پرکارت لیگ به شمار می‌رود.

علیرضا فغانی: 9 بازی را تاکنون سوت زده و 31 بار از اخطار استفاده کرده است؛ 27 کارت زرد و 4 کارت قرمز. نوید مظفری: او در این فصل 9 بازی را قضاوت کرده و در آخرین قضاوتش (داماش ذوب‌آهن) برای اولین بار از کارت قرمز استفاده کرد. مظفری 31 بار هم کارت زرد از جیبش درآورده است.

محسن قهرمانی: او از داوران خوب کشور به شمار می‌رود، اما اشتباه فاحش‌اش در کرمان و مردود اعلام کردن گل سالم راه‌آهنی‌ها، باعث شد قضاوت‌های او در این 21 هفته از عدد 9 تجاوز نکند. قهرمانی در این 9 بازی فقط 13 بار به بازیکنان اخطار داد که 11 مورد کارت زرد بود. او در 2 بازی از کارت استفاده نکرد.

محمود رفیعی: او 9 بازی از لیگ هشتم را قضاوت کرده و 32 بار دست به جیب شده است که 27 مورد آن کارت زرد و 5 مورد آن کارت قرمز بود. رفیعی در بازی صبا و ابومسلم 3 بازیکن را از زمین اخراج کرد تا در جمع رکوردداران لیگ هشتم باشد.

محسن ترکی: او 7 بازی از لیگ هشتم را سوت زده است و 26بار دست به جیب شده است؛ 25 کارت زرد و یک کارت قرمز.

رحیم مهرپیشه: 7 بازی از رقابت‌های این فصل را سوت زده و علاقه زیادی به دادن اخطار به بازیکنان دارد. 34 کارت زرد و 2کارت قرمز در 7 بازی، گویای این مساله است. او 16 کارت زردش را در 2 بازی داده است.

محمدحسین اسدی: این داور جوان 7 بار در لیگ هشتم قضاوت کرده، که 3 مورد آن بازی‌های تیم داماش گیلان بوده است! اسدی در این 7 بازی 30 بار دست به جیب شده و تنها یک بار از کارت قرمزش استفاده کرده است. اسدی تاکنون هیچ‌یک از بازی‌های استقلال و پرسپولیس را قضاوت نکرده است.

قاسم واحدی: 7 بازی را در این فصل سوت زده ولی هنوز شانس قضاوت بازی‌های پرسپولیس و استقلال را به دست نیاورده است. 30 کارت زرد و یک کارت قرمز، نشان از پرکارت بودن این داور دارد.

سعید باغبان: او هم جز داورانی است که هنوز بازی پخش مستقیمی را در لیگ هشتم قضاوت نکرده است. باغبان 6 بازی را در این فصل سوت زده، که نیمی‌ از آنها، قضاوت استقلال اهواز بوده است! او هنوز از کارت قرمز هم استفاده نکرده و در این 6بازی 11 بار به بازیکنان کارت زرد داده است.

غلامرضا جباری: 6 بازی را قضاوت کرده و 18 بار به بازیکنان خاطی کارت زرد نشان داده است. جباری در این 6 بازی 3 بار برای مقاومت سپاسی سوت زده که این هم نکته جالبی است. او هم تاکنون بازی‌های پرسپولیس و استقلال را قضاوت نکرده است.

مسعود مرادی: او که یکی از بهترین داوران ایران است، سال کم‌فروغی را سپری می‌کند. فقط 5 قضاوت در لیگ هشتم که 2مورد آن (پرسپولس مس و ملوان استقلال) حرف و حدیث‌های زیادی به همراه داشت. 23 کارت زرد و 2 کارت قرمز، جریمه مرادی برای بازیکنان خاطی بود.

منصور نوری: او هم قضاوت‌های زیادی نداشته و فقط 4 بار در لیگ هشتم سوت زده است. 7 کارت زرد و 2 کارت قرمز حاصل برخورد نوری با بازیکنان خاطی بوده.

البرز حاجی‌پور: او 4 بازی لیگ برتر را در این فصل سوت زده و جالب آن که 3 بار از کارت قرمز استفاده کرده است. او 10 بار هم به بازیکنان کارت زرد داده است. جمشید دانش‌مهر: این داور جوان فقط 2 بازی را در لیگ هشتم قضاوت کرده و 6 بار هم دست به جیب شده است؛ 5 کارت زرد و یک قرمز.

ایرج ساعدی: این داور جوان 2 بار در این 21 هفته فرصت قضاوت در لیگ برتر را به دست آورد و جالب آن که هر 2 بار یک پای مسابقه تیم مقاومت سپاسی شیراز بود! البته ساعدی در همین 2 بازی 11 بار از کارت زرد استفاده کرد و با دادن 8 کارت زرد در یک بازی در زمره رکوردداران است.

سعد کمیل (کویت): در تنها قضاوتش در لیگ هشتم 3 کارت زرد به پرسپولیسی‌ها و یک کارت زرد به استقلالی‌ها داد.

رضا پورعالی

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
یک انتخاب فوتبالی و چند نکته

یک انتخاب فوتبالی و چند نکته

روز گذشته شهاب الدین عزیزی خادم به عنوان رییس جدید فدراسیون فوتبال انتخاب شد. حسن روشن پیشکسوت فوتبال در اینباره یادداشتی در اختیار روزنامه جام جم گذاشت.

دشواری های ساخت فیلم ورزشی

دشواری های ساخت فیلم ورزشی

 سینما می‎تواند یک پل ارتباطی بین فرهنگ و ورزش باشد. وقتی که فیلم‎های ورزشی ساخته نمی‎شود از جهات گوناگونی به ورزش هم کمتر پرداخته می‎شود.

درسی که پرسپولیس به ما داد

درسی که پرسپولیس به ما داد

تا به‌حال توی چشم‌های شیر زل زده‌اید؟! اگر این مطلب را می‌خوانید نشان می‌دهد که هیچ‌گاه در چشمان هیچ شیر زنده و آزادی زل نزده‌اید، چرا که چشم‌های شیر درنده پیش از دندان‌های او طعمه را از پای در می‌آورد.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر