jamejamonline
صفحه نخست عمومی کد خبر: ۲۲۹۲۸۴   ۲۳ دی ۱۳۸۷  |  ۰۰:۲۷

گروه حوادث: زنی که برای تصاحب اموال منزل یکی از دوستانش، با تبانی یک زن و مرد نقشه اخاذی 16 میلیون تومانی از شوهر وی را طراحی کرده بود و قصد عملی کردن آن را داشت، ناکام ماند. به گزارش جام‌جم، چندی پیش مردی با مراجعه به شعبه دوم بازپرسی دادسرای عمومی و انقلاب فرودگاه مهرآباد تهران، از 2 زن و یک مرد به اتهام اخاذی 16 میلیون تومانی شکایت کرد و به بازپرس رودگر گفت: کارمند یکی از اداره‌های دولتی هستم، از 2 هفته قبل، 2 زن و یک مرد به عناوین مختلف با تلفن منزل و تلفن همراهم تماس می‌گیرند و تهدیدم می‌کنند اگر 16 میلیون تومان به آنها نپردازم، زندگی‌ام را نابود می‌کنند و به خانواده‌ام آسیب می‌رسانند.

ابتدا گمان می‌بردم آنها فقط قصد ایجاد مزاحمت تلفنی دارند، بنابراین، به گفته‌های آنها توجهی نمی‌کردم تا این که مزاحمت‌های تلفنی آنها بیشتر شد و یکی از افراد اخاذ از من خواست اگر تا 2روز دیگر، مبلغ درخواستی را نپردازم، بر سر من واعضای خانواده‌ام بلایی می‌آورند.

پس از این شکایت، پرونده‌ای تشکیل و برای ادامه تحقیقات به اداره آگاهی فرودگاه مهرآباد تهران ارسال شد و ماموران جستجو برای یافتن مزاحمان تلفنی اخاذ را آغاز کردند.

آخرین تهدید برای اخاذی 16 میلیون تومانی

تحقیقات پلیسی در این خصوص ادامه داشت تا این که مرد شاکی هفته گذشته به مرکز پلیس مراجعه و عنوان کرد: مزاحمان تلفنی تهدیدم کرده‌اند که اگر تا2 ساعت دیگر به محل ملاقات حوالی یک عکاسی در میدان آزادی تهران نروم و پول درخواستی را تحویل ندهم، به خانواده‌ام حمله‌ور خواهند شد. گمان می‌برم، آنها قصد عملی کردن نیت شوم خود را دارند.

با اطلاعاتی که مرد شاکی در اختیار پلیس قرار داد، ماموران پس از آموزش وی، به محل ملاقات با مزاحمان اخاذ عزیمت کردند و آن محل را به طور نامحسوس زیرنظر گرفتند و سرانجام 2 زن و یک مرد که سرنشینان یک دستگاه خودروی پراید بودند، به محل ملاقات آمدند.

ماموران اداره آگاهی فرودگاه مهرآباد که متوجه شدند آنها مزاحمان اخاذ هستند، به آنها نزدیک شدند و قصد دستگیری‌شان را داشتند که ناگهان آنها متوجه حضور پلیس شدند و محل را ترک کردند و در شلوغی شهر ناپدید شدند و ماموران پس از تعقیب و گریز طولانی، موفق به دستگیری مرد همراه آنها شدند.

با انتقال وی به مرکز پلیس، او راز همکاری با 2 زن اخاذ را فاش کرد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
مشارکت گسترده و انتخاب اصلح، مکمل یکدیگرند

مشارکت گسترده و انتخاب اصلح، مکمل یکدیگرند

امروزه مشارکت مردم در صحنه انتخابات از مهمترین و متداول‌ترین نوع مشارکت سیاسی است. مقبولیت سیستم‌های مبتنی بر دموکراسی مدرن، اساسا به مشارکت‌ های مردمی که بیشتر در انتخابات معنا دارد مربوط می‌شود.

امنیت عراق در سایه گفتمان مقاومت

امنیت عراق در سایه گفتمان مقاومت

سفر پاپ فرانسس به عراق و دیدار او با مرجع‌عالیقدر جهان تشیع، حضرت آیت‌ا... سیستانی مورد توجه بسیاری از تحلیلگران حوزه منطقه غرب آسیا، جهان‌اسلام و جهان مسیحیت قرار گرفته‌است.

نباید دوباره معطل غرب شویم

نباید دوباره معطل غرب شویم

تحولاتی که در ارتباط با برنامه هسته‌ای ایران در روزهای اخیر در اروپا و با حمایت آمریکا در حال رخ دادن است عمدتا به‌دلیل موضع قاطع ایران در اجرای حرف قطعی است که مقام معظم رهبری اعلام کردند مبنی بر این‌که تا وقتی لغو تحریم‌ها به صورت کامل صورت نگیرد ما نیز به تعهدات برجامی خودمان باز نخواهیم گشت و فقط وقتی آمریکا به‌صورت عملی، تحریم‌ها را بردارد و این مساله راستی‌آزمایی شود آن زمان ایران هم حاضر است بار دیگر تعهدات برجامی خود را به‌صورت کامل اجرا کند.

گفتگو

بیشتر
یک دست‌ انداز نوروزی

گزارشی از پشت‌صحنه مجموعه نوروزی «دست‌ انداز» همراه گفت‌وگو با کارگردان، تهیه‌کننده و بازیگران آن

یک دست‌ انداز نوروزی

ورزش، رمز سلامت در سالمندی

در گفت‌وگو با دکتر ایرج عبداللهی، عضو هیأت‌مدیره انجمن فیزیوتراپی ایران با بهترین فعالیت‌ های ورزشی برای سالمندان آشنا می‌شویم

ورزش، رمز سلامت در سالمندی

زمزمه‌های ناامیدکننده

گفت‌وگو با محمد مرندی درباره اخبار ضد و نقیض رسانه‌های خارجی مبنی بر «گفت‌وگو‌های امیدوار کننده ایران و غرب»

زمزمه‌های ناامیدکننده

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
حراجی جراحی!

درآمد بالا و ریسک کم عمل جراحی زیبایی سبب شده برخی پزشکان برخلاف تخصص‌شان به این بازار رو بیاورند

حراجی جراحی!

پیشخوان

بیشتر