jamejamonline
اقتصادی عمومی کد خبر: ۲۲۶۷۰   ۲۵ فروردين ۱۳۸۲  |  ۲۱:۳۱

یک کارشناس نفت اوپک گفت که با توجه به شرایط داخلی عراق تولید نفت این کشور دست کم تا ماه آینده وارد بازار نخواهد شد.

به گزارش ایرنا ، این کارشناس نفتی که خواست نامش فاش نشود ، در عین حال افزود: آغاز تولید مجدد نفت عراق و رسیدن به حد مطلوب تولید به درازا نمی انجامد و پیش بینی می شود ، این کشور تا پایان سال جاری تولید مناسب اولیه خود را بازیابد. وی اظهار کرد: چاههای نفتی عراق برخلاف نگرانی های دست اندرکاران بازار آسیب چندانی ندیده است و احتمالا عراق پس از 3ماه از منطقه جنوب بیش از 800هزار تا یک میلیون بشکه در روز نفت تولید خواهد داشت . وی درباره این سوال که آیا امریکا به دنبال انحلال اوپک است ، افزود: کشورهای تولیدکننده نفت با تولید ماه گذشته خود ثابت کردند، اهداف کشورهای واردکننده را دنبال می کنند و دارای اهداف مشترکی هستند. وی اظهار کرد: انحلال اوپک با توجه به نیاز بازار و تجربه کشورهای عضو سازمان در مقابله با بحران ها غیرممکن است . وی درباره تولید اوپک گفت : تولید اوپک در ماه مارس بدون احتساب تولید عراق حدود 2/26 میلیون بشکه در روز بود که 7/1 میلیون بشکه در روز بالاتر از ماه پیش بود و این افزایش ناشی از بالارفتن تولید عربستان و ونزوئلا بوده است .
ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
چرا دیپلماسی اقتصادی را باید جدی گرفت؟

چرا دیپلماسی اقتصادی را باید جدی گرفت؟

چندی پیـش محمدباقر قالیباف، رئیس مجلس در جریان حضور وزیرخارجه در صحن مجلس و پس از قانع نشدن نمایندگان از پاسخ‌های وزیرخارجه، در جملاتی به بیان ضرورت احیای دپیلماسی اقتصادی در این وزارتخانه کلیدی پرداخت و عنوان کرد: باید نام وزارت خارجه را تغییر دهیم و اگر نیاز است این کار را هم دنبال کنیم و نام آن را به وزارت خارجه و تجارت امور بین‌الملل تبدیل کنیم.

مسائل اقتصادی و منطقه‌ای در اولویت روابط تهران - مسکو

مسائل اقتصادی و منطقه‌ای در اولویت روابط تهران - مسکو

سفر رئیس‌مجلس ایران به روسیه ابعاد مختلفی دارد؛ یک بعدش به روابط دوجانبه ایران و روسیه مرتبط است به این معنا که دو کشور تمایل دارند روابط خود را در عرصه‌های مختلف به‌ویژه در حوزه‌های اقتصادی و همکاری‌های منطقه‌ای توسعه بخشند.

فرصت‌ سوزی در ایجاد پل صادراتی

فرصت‌ سوزی در ایجاد پل صادراتی

سوریه پس از جنگ با داعش زیرساخت کشور خود را از دست داد و پس از پایان جنگ که ایران نقش اساسی داشت، قرار شد بخشی از اقتصاد این کشور نصیب ما شود. متاسفانه در موضوع سوریه پیشرفتی نداشتیم.

گفتگو

بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر