jamejamonline
اقتصادی عمومی کد خبر: ۲۱۷۹۴   ۲۵ اسفند ۱۳۸۱  |  ۲۲:۳۸

معاون بازرگانی داخلی سازمان بازرگانی استان تهران گفت : تاکنون هیچ محموله ای از مرکبات به کشور وارد نشده است ، اما اگر نحوه توزیع مرکبات سر و سامان یابد و محتکران را وادار به عرضه میوه به بازار کنیم ، نیاز به واردات مرکبات از بین می رود.

به گزارش ایرنا، یدالله صادقی افزود: هم اکنون 20محتکر مرکبات شناسایی و بیش از 50هزار تن میوه احتکاری در شهر تهران کشف شده است . وی گفت : این 2محتکر 50هزار تن سیب ، یکهزار تن پرتقال و یکهزار تن نارنگی احتکار کرده بودند. این در حالی است که سازمان بازرسی و نظارت بر قیمت و توزیع کالا با صدور اطلاعیه ای خطاب به انبارداران میوه و محتکران مرکبات ، از آنان خواسته بود که تمام مرکبات انباری خود را حداکثر تا 24اسفند ماه به بازار عرضه کنند. صادقی گفت : اگر محتکران میوه به این اطلاعیه توجه نکنند، به استناد موارد چهار، هفت و 52قانون تعزیرات حکومتی ، کالاهای آنان پس از کشف ، به بازار مصرف عرضه می شود.
ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
چرا دیپلماسی اقتصادی را باید جدی گرفت؟

چرا دیپلماسی اقتصادی را باید جدی گرفت؟

چندی پیـش محمدباقر قالیباف، رئیس مجلس در جریان حضور وزیرخارجه در صحن مجلس و پس از قانع نشدن نمایندگان از پاسخ‌های وزیرخارجه، در جملاتی به بیان ضرورت احیای دپیلماسی اقتصادی در این وزارتخانه کلیدی پرداخت و عنوان کرد: باید نام وزارت خارجه را تغییر دهیم و اگر نیاز است این کار را هم دنبال کنیم و نام آن را به وزارت خارجه و تجارت امور بین‌الملل تبدیل کنیم.

مسائل اقتصادی و منطقه‌ای در اولویت روابط تهران - مسکو

مسائل اقتصادی و منطقه‌ای در اولویت روابط تهران - مسکو

سفر رئیس‌مجلس ایران به روسیه ابعاد مختلفی دارد؛ یک بعدش به روابط دوجانبه ایران و روسیه مرتبط است به این معنا که دو کشور تمایل دارند روابط خود را در عرصه‌های مختلف به‌ویژه در حوزه‌های اقتصادی و همکاری‌های منطقه‌ای توسعه بخشند.

فرصت‌ سوزی در ایجاد پل صادراتی

فرصت‌ سوزی در ایجاد پل صادراتی

سوریه پس از جنگ با داعش زیرساخت کشور خود را از دست داد و پس از پایان جنگ که ایران نقش اساسی داشت، قرار شد بخشی از اقتصاد این کشور نصیب ما شود. متاسفانه در موضوع سوریه پیشرفتی نداشتیم.

گفتگو

بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر