jamejamonline
صفحه نخست عمومی کد خبر: ۲۰۹۲۱۷   ۲۲ مهر ۱۳۸۷  |  ۰۱:۰۸

نخستین انتقاد جهرمی از مدیریت جدید بانک مرکزی‌

قفل‌های بانک مرکزی هنوز باز نشده است

گروه اقتصاد: وزیر کار و امور اجتماعی در اظهاراتی که شاید بتوان آن را نخستین انتقاد وی به مدیریت جدید بانک مرکزی دانست، گفت: هنوز هیچ نشانه‌ای از باز شدن قفل‌های بانک مرکزی دیده نمی‌شود، اما امیدوارم این قفل‌ها هرچه زودتر با درایت گشوده شود. به گزارش فارس و به نقل از روابط عمومی وزارت کار و امور اجتماعی، سیدمحمد جهرمی در حاشیه بازدید از پروژه میان گذر دریاچه ارومیه اظهار کرد: اگر مشکلات بانکی و اختصاص اعتبار برای ایجاد اشتغال در بنگاه‌ها حل شود، می‌توان به کاهش نرخ بیکاری به 4/8 درصد نزدیک شد.

وی با اشاره به این‌که هفته آینده نرخ بیکاری 6 ماهه نخست امسال اعلام خواهد شد، گفت: این نرخ در بهار امسال حدود 6/9 درصد بود و با این نرخ حدود 2 میلیون و 200 هزار نفر از مردم فعال کشور بیکار بوده‌اند.

جهرمی ادامه داد: سال گذشته یکی از سال‌های موفق در زمینه ایجاد اشتغال و کاهش نرخ بیکاری در کشور بود که امیدواریم روند کاهش نرخ بیکاری در کشور حفظ و تقویت شود.

جهرمی درباره باز شدن قفل‌های شبکه بانکی، گفت: هنوز هیچ نشانه‌ای از بازشدن این قفل‌ها دیده نمی‌شود، اما امیدوارم این قفل‌ها هرچه زودتر با درایت باز شوند.

وی تکمیل طرح‌های نیمه‌تمام بنگاه‌های اقتصادی را اولویت برنامه‌های این بنگاه‌ها در کشور عنوان کرد و افزود: در کنار این امر، اختصاص سرمایه در گردش به بنگاه‌های اقتصادی و ایجاد بنگاه‌های جدید را نیز در دستور کار قرار خواهیم داد.

جهرمی استان‌های موفق در زمینه بنگاه‌های اقتصادی را در اولویت ارائه تسهیلات اعلام و اظهار کرد: سعی می‌کنیم عدالت در این زمینه رعایت شود.
ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
از بنده خدا به بنده خدا

از بنده خدا به بنده خدا

جناب آقای رئیسی! رئیس‌جمهور منتخب تمامی مردم ایران اسلامی، یقین دارم از دیروز صبح، سونامی آدم‌ها و پیام‌های تبریک به سوی شما روانه شده و به احتمال زیاد خسته‌تر از آن هستید که همه آنها را بخوانید، هرچه هست این یک پیام تبریک نیست.

فرصت افزایش سرمایه‌ اجتماعی

فرصت افزایش سرمایه‌ اجتماعی

خبر کوتاه بود: «سیزدهمین رئیس‌ جمهور ایران انتخاب شد». به بهانه این خبر می‌خواهم به چند نکته اشاره کنم که چگونه می‌توان این انتخاب را تبدیل به یک فرصت کرد تا مردم رنگ آرامش را بیشتر ببینند.

دولت آینده جبران کند

دولت آینده جبران کند

انتخابات ریاست‌ جمهوری بار دیگر عرصه‌ای برای خلق حماسه از سوی مردم انقلابی و فهیم جمهوری اسلامی ایران بود.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر