jamejamonline
دانش عمومی کد خبر: ۲۰۸۳۱۹   ۲۱ مهر ۱۳۸۷  |  ۰۹:۱۸

رئیس جامعه اپتومتری ایران هشدار داد

مضرات لنزهای عینک غیراستاندارد چینی‌

رئیس جامعه اپتومتری ایران با بیان این که لنزهای عینک غیراستاندارد چینی بسیاری در بازار وجود دارد، از آنچه «عدم نظارت و برخورد با عینک‌سازان استفاده‌ کننده از این لنزهای غیراستاندارد» خواند، انتقاد کرد.

افسانه هراتی‌زاده در گفتگو با ایسنا ، داشتن موج و چندگونگی تصویر و ایجاد تغییر در حال فرد استفاده‌کننده از لنز را برخی از عوارض و نشانه‌های استفاده از این قبیل لنزها عنوان کرد.

وی با بیان این که هنگام خرید لنز باید آزمایش روی آن انجام شود، امتحان آن زیر لنزومتر، انداختن در آبجوش و همچنین قراردادن لنز در یخچال به منظور بررسی آنتی‌رفلکس آن را برخی از این آزمایشات عنوان کرد.

هراتی‌زاده با اشاره به آنچه عدم نظارت بر عینک‌سازان و شباهت لنزهای غیراستاندارد و استاندارد خواند، گفت: تضمینی وجود ندارد که فردی نه به جهت آسیب رساندن به همنوع؛ بلکه به دلیل نداشتن علم کافی، لنز غیراستانداری را که ارزان‌تر است، نخرد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
ضرورت تدوین دستورالعمل ساخت‌ و ساز در پهنه‌ های گسلی

ضرورت تدوین دستورالعمل ساخت‌ و ساز در پهنه‌ های گسلی

با توجه به این‌که وجود گسل و جابه‌جایی احتمالی آن هنگام زلزله در سطح زمین، تأثیر مخربی روی ساختمان‌ها و شریان‌های حیاتی واقع بر روی آن و اطراف داشته و خطرناک است، توجه به مخاطرات مربوط از مهم‌ترین پارامترهای برنامه‌ریزی توسعه شهری در مناطق لرزه‌خیز محسوب می‌شود؛ از این‌رو با توجه به قرارگیری شهر تهران روی گسل‌های فعال با سابقه لرزه‌خیزی، لازم است در مطالعات شهرسازی و طرح‌های تفصیلی مربوط، این عامل نیز لحاظ شود.

اهمیت حفظ محققان در 30 سالگی رویان

اهمیت حفظ محققان در 30 سالگی رویان

احساس ما به‌عنوان دانش‌آموزان و دانشجویان قبل از انقلاب که مسائل سیاسی و توسعه ایران را پیگیری می‌کردیم، این بود کشور ما به لحاظ علمی و فناورانه و اقتصاد متکی بر دانش‌ملی به عمد عقب نگه داشته می‌شود.

گفتگو

بیشتر
کار ناتمام محققان با آرسیبو

مدیر عملیاتی تلسکوپ رادیویی ساردینیا در گفتگو با جام‌جم از داغ‌ترین حوزه‌های مطالعاتی در اخترشناسی رادیویی می‌گوید

کار ناتمام محققان با آرسیبو