jamejamonline
صفحه نخست عمومی کد خبر: ۲۰۶۷۴۲   ۱۳ مهر ۱۳۸۷  |  ۰۰:۱۳

گروه بین‌الملل: پارلمان لبنان قانون جدید انتخابات این کشور را که قرار است در بهار سال 2009 برگزار شود بر اساس بندهای مورد توافق در توافقنامه دوحه به تصویب رساند. به گزارش خبرگزاری فرانسه، این قانون بر تقسیم حوزه‌های انتخاباتی کوچک که در توافقنامه دوحه که در بیست و یکم ماه می‌سال جاری به تصویب رسید، تاکید دارد و بر اساس قانون1960هر شهرستان را یک حوزه انتخاباتی به حساب می‌آورد.

انتخابات پارلمانی لبنان هم بر خلاف گذشته در یک روز در سراسر لبنان برگزار می‌شود با این حال قانونگذاران لبنانی از تایید کاهش سن رای دادن از 21سال به 18سال خودداری کردند.
ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
عید مظلوم غدیر در حجاز

عید مظلوم غدیر در حجاز

10سال پیش توفیق داشتم بروم حج تمتع. روزهایی تکرارنشدنی در زندگی‌ام. بین همان روزها هم روزهایی بود که در عمق جان‌ودلم ثبت شد. این روزها و ماجراها به این دلیل خاطره شد که با مظلومیت وجود نازنین مولای ما امیرالمؤمنین بی‌نسبت نبود.

ظهور قدرت‌های نوین تشدید افول آمریکا

ظهور قدرت‌های نوین تشدید افول آمریکا

ایالات‌ متحده‌آمریکا در تلاش برای حفظ هژمونی در حال افول خود، در پرونده‌های خاصی، متوسل به تحریم‌های یکجانبه برای اعمال فشار بر قدرت در حال ظهور چین شد. یکی از پاشنه‌های آشیل اژدهای خفته از نظر واشنگتن، هنگ‌کنگ است.

راه‌اندازی شبکه روس زبان و چشم‌انداز پیش ‌رو

راه‌اندازی شبکه روس زبان و چشم‌انداز پیش ‌رو

سازمان صداوسیمای جمهوری ایران در ادامه تلاش برای تقویت روابط فرهنگی-رسانه‌ای با کشورهای دوست، از جمله روسیه، اینک در مسیر اقدامی بنیادین و اساسی قرار گرفته است که می‌تواند روابط ایران و روسیه را در همه عرصه‌ها با تحولی چشمگیر و رو به جلو هدایت کند.

گفتگو

بیشتر
كودكان دلتایی؛ مبتلا و ناقل

بررسی‌ها نشان می‌دهد سویه دلتای ویروس كرونا نسبت به انواع قبلی مسری‌تر بوده و كودكان بیشتری را به‌صورت علامت‌دار مبتلا می‌كند

كودكان دلتایی؛ مبتلا و ناقل

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر