jamejamonline
اقتصادی عمومی کد خبر: ۱۹۹۳۵   ۰۷ بهمن ۱۳۸۱  |  ۲۱:۰۵

بیل گیتس در همایش اقتصاد جهان در داووس ، ثروتمندان جهان را به همکاری برای ساختن جهانی بدون فقر فرا خواند.

به گزارش خبرگزاری فارس ، بیل گیتس در همایش اقتصاد جهان در داووس گفت : میلیاردرهای جهان در برابر ساختن جهانی آباد که فقری در آن نباشد، مسوول هستند. وی که با ثروت 50میلیارد دلاری خود ثروتمندترین مرد جهان به شمار می رود، گفت : همه ثروتمندان باید احساس بشردوستانه را در خود تقویت کنند و این حس هر روز باید در ما وجود داشته باشد. وی در ادامه گزارش گفت : کسانی که به ثروت هنگفتی می رسند، دقیقا در همان زمان ، مسوولیت سنگینی نیز به عهده آنها محول می شود. داسیلوا، رئیس جمهور برزیل و موسس همایش ضد جهانی سازی نیز با حضور در همایش اقتصاد جهانی در داووس ، خواستار تشکیل صندوقی برای مبارزه با فقر جهانی شد. داسیلوا، رئیس جمهور جدید برزیل که در همایش جهانی جامعه شناسی در برزیل شرکت کرده بود و خود یکی از مخالفان جهانی سازی نیز هست ، در همایش اقتصاد جهانی نیز شرکت کرد و از 7کشور گروه صنعتی خواست تا صندوقی را برای رفع فقر جهانی تشکیل دهند.
ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
پایان احتکار مسکن؟

پایان احتکار مسکن؟

نخستین مصوبه مجلس یازدهم که به‌طور مستقیم به مطالبات مردم اختصاص داشت، مربوط به مالیات بر خانه‌ های خالی (احتکار مسکن) و اصلاح قانون مالیات‌ ها در این زمینه بود.

چرا هزینه نقل‌وانتقال خودرو در دفاتر اسناد رسمی گران است؟

چرا هزینه نقل‌وانتقال خودرو در دفاتر اسناد رسمی گران است؟

موضوع هزینه سند نقل‌ و انتقال خودرو در دفاتر اسناد رسمی یکی از گلایه‌های مهم مردم در سال‌های گذشته بوده است؛ این موضوع در حالی است که با میانداری مقامات پلیس راهور، افکار عمومی شناسنامه خودرو (برگ‌ سبز) صادره از سوی نیروی انتظامی را به عنوان سند خودرو کافی می‌دانند و از این نظر معتقدند هزینه دریافتی در دفاتر اسناد رسمی بابت ثبت رسمی نقل‌وانتقال خودرو، گران و بار مضاعفی بر دوش مردم به حساب می‌آید.

چرا دیپلماسی اقتصادی را باید جدی گرفت؟

چرا دیپلماسی اقتصادی را باید جدی گرفت؟

چندی پیـش محمدباقر قالیباف، رئیس مجلس در جریان حضور وزیرخارجه در صحن مجلس و پس از قانع نشدن نمایندگان از پاسخ‌های وزیرخارجه، در جملاتی به بیان ضرورت احیای دپیلماسی اقتصادی در این وزارتخانه کلیدی پرداخت و عنوان کرد: باید نام وزارت خارجه را تغییر دهیم و اگر نیاز است این کار را هم دنبال کنیم و نام آن را به وزارت خارجه و تجارت امور بین‌الملل تبدیل کنیم.

گفتگو

بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر